Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel VBA příliš dlouhý procedura

Zdravím,

V excelu 07 jsme si vytvořil proceduru, jejíž f-kcí je při kliknutí do určité buňky zobrazit data atd.
Problém nastal při přidání dalších části, což mělo za následek chybové hlášení- Compile Error:procedure too large

Jelikož jsem použil až příliš if, elseif, tak se ani nedivím. Jak zjednodušit daný code, aby nebyl tak dlouhý viz. část codu ?

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

If Target.Address = "$B$2" Then
    Range("S3").Value = Sheets("Vypocty").Range("K5").Value
    Range("T3").Value = Sheets("Vypocty").Range("L5")
    Sheets("Vyp2").Range("G2").Value = Sheets("Vypocty").Range("J5")
    Sheets("Vyp2").Range("H2").Value = "NEPRAVDA"
    Call AP
    Call ACs

     ElseIf Target.Address = "$C$3" Then
     Range("S3").Value = Sheets("Vypocty").Range("K6").Value
     Range("T3").Value = Sheets("Vypocty").Range("L6")
     Sheets("Vyp2").Range("G2").Value = Sheets("Vypocty").Range("J6")
     Sheets("Vyp2").Range("H2").Value = "NEPRAVDA"
     Call KP
     Call KPs

     .

 End If
End Sub

Problém není v elseifech, ale v tom, že procedura nesmí být větší jak 64 kB.

Pokud chceš, můžeš si dát každou Target.Address do samostatného IFu. Anebo to řeš pomocí Select Case

Ještě bych použil zkrácené odkazy na listy:

Set wsVyp = ThisWorkbook.Sheets("Vypocty")     ' Tohle dej na začátek, před IFy
Range("S3").Value = wsVyp.Range("K5").Value

Ale celé to je nějaké podivné, chtělo by to nějak přepracovat. Ale víc neporadím, nějak mi není jasné, co vlastně potřebuješ...

V tom, co mas napisane, by nemal byt problem. Skor je otazne,co predstavuju tie tri bodky do konca bloku If.
A pokial su tie podprocedury samostatne Sub-y, tak ich skus volat bez "Call", jednoducho len menom.
S dlzkou ani If, ElseIf tento zapis urcite nema problem.
Ale vsetky ukony mozes presunut do vseobecneho modulu makier a udalostou na urovni zosita len rozhodnut, na ktoru proceduru v standardnom module skocit.
A aj zjednodusit to ide ale to nie je kamenom urazu

Shrnutí:

IF ElseIf jsem nahradil za select case

Podprocedury jsem zbavil "Call" a nahradil modul.makro

Úkony jsem přesunul do modulu

Zatím jsem nevyzkoušel vše, ale zdá se, že to funguje. Jdu otestovat ještě zbytek..

Každopádně mám poslední dotaz, který se týká právě podprocedur, které mají samostatné Suby.

rada: "A pokial su tie podprocedury samostatne Sub-y, tak ich skus volat bez "Call", jednoducho len menom."

To jsem také učinil, ale našel jsem jiné znění:

"Bude fungovat jen tehdy, pokud procedura ani modul nejsou nastaveny jako Private.

U modulu to tak je, ale procedura je Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

Takže teď nevím? ...po testu to jistě zjistím, ale nechci čekat...:-D

Už so Select Case dosiahneš ohromné zjednodušenie a prehľadnosť.
Ako je to s Private, neviem, ale Ty tu nevoláš Private procedúry ale z Private voláš všeobecné procedúry.
Ja som zatiaľ Call nepoužil nikde aj keď v jednom mojom dotaze to bolo jedno z fungujúcich riešení ale fungovalo aj klasické volanie samotným menom.

Čiže keď máš makro napr

Sub Skuska (mesto)
MsgBox mesto
End Sub

tak volaním tejto procedúry

.
Skuska "Praha"

sa spustí makro Skuska, pričom je mu odovzdaný parameter "Praha", ktorý makro Skuska prevezme do premennej mesto a v MsgBoxe Ti Vypíše Praha

Tu som Ti zároveň naznačil možnosť použitia odovzdávania argumentu, ktoré je pre Tvoj prípad tiež užitočné pre zjednodušenie kódu.