Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínání počítače

Počítač na noc vypínám prodlužkou s vypínačem - je úplně bez proudu. Už asi týden se počítač po zapnutí do elektriky sám rozběhne. Poraďte, co by to mohlo být.

Moze ale pravdepodobne mas blbo nastavenia BIOSu. Skontroluj Wake eventy (wake from S5, WOL, wake on PME apod), skus dat na disabled, a konecne napis ci mas v BIOSe polozku "after ac power loss" alebo podobnu. Citat navod. Nechce sa mi tahat teraz tvoj navod k doske.

P.S. ak si pred tyzdnom nieco k PC pripojil (TV so spolocnou antenou, siet, modem, atd) tak to odpoj a skus to bez toho (ak to pomoze tak v BIOSe pozakazovat wake eventy).

Hledal jsem v BIOSu něco z toho, co navrhoval MM.., ale nic takového jsem nenašel, jenom nějaké "PME EVENT WAKE UP", nevím co to znamená, zkusil jsem disabled, ale pořád stejný efekt - nepomáhá.

Ještě bych chtěl zdůraznit, že se pc zapíná, jenom když je "studené", psal jsem to už někde výše - tekže myslím, že chyba nebude v BIOSu. Ještě zkusím půjčit si od někoho zdroj, potom to budu řešit dál.

Takže asi po týdnu je to konečně v pořádku. Zkusil jsem vypojit všechno, co vedlo od zdroje do základní desky a zdroj nenaběhl, ale stačilo připojit napájení základní desky a PC se po zapnutí prodlužky opět samo rozběhlo. Až úplně nakonec mě napadlo vypojit USB 2.0 PCI kartu a PC už nenabíhá. Takže považuji problém za vyřešený.

P.S. Ve druhém počítači jde ta karta bez toho, aby ho zapínala po zapojení do elektriky, takže stejně nevím, v čem byl problém.