Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutí automatických oprav v Excelu 2003

Ahoj, poradíte mi někdo, jak lze vypnout automatické opravy a automatický formát v excelu?
Mám Excel 2003 SP3 a když píši do buňky číslici s desetinnou tečkou 1.2055 a dám enter, přepíše se mi to automaticky na 1.1.2055 a ještě navíc se to zformátuje tak, že se v buňce zobrazí led.55.
Jak se toho zbavit?
Díky, Honza

Pokud má autor dotazu jako oddělovač desetinných míst nastavenou čárku (standard u CZ Windows), tohle nepomůže: po zadání "1.2055" do takto naformátované buňky, se hodnota změní na "56615,0000" (což odpoovídá datu 1.1.2055). Jedinou možnost vidím právě ve změně oddělovače na tečku.

Díky vám všem za rady,
řešením je skutečně změna desetinné čárky na desetinou tečku.
S tím se bohužel objevil nový problém - u číslic se mi nezachovává počet desetinných míst (pokud tam jsou nuly), tak jak je zadám. Tedy z číslice 1.2300 se mi stane 1.23. A nastavení formátu pro buňky, jak navrhoval Ansam, není pro mne řešením, protože soubor potřebuji mít ve formátu CSV. Ale s tím si už nějak poradím.

Honza

CSV nikdy neobsahuje formátování, jen "holá" data! Nuly na konci desetinného čísla jsou nevýznamné, proto se neukládají. Počet zobrazených desetinných míst je záležitostí právě formátu. Takže - pokud budeš mít data v XLS, bude se ukládat i formát buňky. Ale pokud budeš mít data v CSV, budeš muset po každém otevření tohoto souboru znovu naformátovat počet zobrazených desetinných míst (na 99% by se to dalo zautomatizovat přes makra).

Tak jsem schválně vyzkoušel:
1. V Excelu jsem naformátoval buňky na číslo se 4 desetinnými místy, zapsal "1,2300", uložil do CSV, nevýznamné nuly zmizely. Po otevření je v buňce číslo "1.23"
2. V Eccelu jsem naformátoval buňky na text, zapsal "1,2300", uložil do CSV, uložilo se to i s těmi nulami. Ovšem po otevření Excel zjistil, že je v buňkce číslo, automaticky je naformátoval a zobrazil opět jen "1.23".
Čili - podařilo se mi ty nuly uložit (při formátu jako text), ale nikoli zobrazit po otevření CSV.

Tak jsem taky zkusil(stále v LibreOffice Calc):
1.tabulku uložit jako csv
2.při otevření csv v notepadu jsou tam čísla s deset.čárkou a nulami na konci
3/při otevření csv v LO bez nastavování se mi to rozdělilo do 2 sloupců,asi jsem nechal čárku jako oddělovač polí
4/když se ale přepnulo při otvírání na Pevná šířka,šlo to,ale zmizely ty koncové nuly.Po nastavení sloupce na 4 deset.místa se vše ale objevilo v pořádku zpět.
Takže problém je v tom,že se asi musí znova nastavit ten sloupec na deset.místa.