Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodnocení komentářů

Bylo by dobré zavést hodnocení komentářů, pokud tedy není snahou provozovatele fora tady lidi, kteří navíc mohou mít reklamu vyblokovanou adblockem co nejdéle udržet.

Prostě dotazy a odpovědi o ničem jen zdržují a otravují, dokonce se to tu kvůli tomu může zbytečně pohádat a ve výsledku komentáře s vysokým hodnocením mohou sloužit při vyhledávání.

A kdo to bude hodnotit? Kdo bude hlídat hodnotitele? Kdo zaručí, že jouda co rozumí maximálně tak svému defekačnímu cyklu nebude hodnotit "podle svého přesvědčení?"

Toto téma tu není poprvé, ale pokaždé to narazí na stejný problém: nekvalitu.

V drtivé většině případů platí, že rádci s hvězdou poskytují správné informace, protože si hvězdu vysloužili dlouhodobým a kvalitním raděním.

Každé hodnocení je z principu založeno na subjektivním dojmu toho kterého soudruha.
Tento web je přístupný především úplným laikům, kteří věří, že "na internetu je všechno".

Něketré dotazy ale evokují dojem provokace a očekává se bohatá žeň reakcí - vlákno potom má obrovské množství příspěvků.
Taková vlákna adminům "nevadí". Naopak, dojde-li k věcně střízlivé diskuzi, stává se, že je téma zamčeno. Takže nějaká forma hodnocení zde funguje. Jen je to nějak anonymní a zamykající se nasnaží ani naznačit, proč to zamknul...

na př. http://pc.poradna.net/q/view/1671359-jmenovite-nap eti
Některé dotazy, jak by byly šity na flame nebo dlouhé tlachání o ničem. Nechtěj po mě, abych prolézal fórum a hledal takto zamčená vlákna? Nejsem tu dlouho, snad dva roky. Ale těch případů bylo povícero.
Jednu dobu jsem toto fórum úplně vzdal. Zůstávám jen proto, že existuje pár obětavců, kteří užitečně poradí a hlavně dávají relevantní odkazy. A mají železné nervy, angažovat se i ve vyloženě superlaických dotazech.

Tvrdíš toto:

zamykající se nasnaží ani naznačit, proč to zamknul...

V tom dotazu, co jsi uvedl jako příklad, je uvedeno:

dotaz nesouvisí s Poradnou. (touchwood)

Podle mě je to v pořádku.

Nechci po tobě, abys prolézal Poradnu, ale když někoho nařkneš, měl bys to také nějak konkrétně doložit. Jinak nelze zajistit (případnou) nápravu.

Chodí sem různí lidé, někteří mají trpělivosti více, někteří méně, úplné provokatéry a škůdce se snažíme eliminovat. Ne vždy se to daří, ale snahu nám nikdo upřít nemůže (narozdíl od jiných fór, která nikdo nemoderuje a může tam kdokoliv exhibovat). Nechci, aby to vyznělo jako sebechvála, ale celkově myslím patří tato Poradna k lepšímu průměru.

Ohrádku jsem doposavád neznal. Ale, když už je zmíněna - tak proč tam nebylo téma přesměrováno adminem, to se jeví jako lepší, než to jen zamknout.

P.S.
Očekával bych informaci o zamčení na konci vlákna. Kdo otevírá diskuzi kliknutím na poslední příspěvek, se k informaci o zamčení musí vracet za úplný začátek.

Máte převahu. A prosím, nemařte svou energii na to, abyste ze mě dělali blba.
Občas kliknu na "zamčená" vlákna jen pro informaci, co že v nic bylo závadného.

Upřesňuji pro aktivisty, že jsem poukázal na zamčení vlákna, kde to nebylo nějak axaktně nutné...

Hodnoceni zde by byl jen zverinec, kde by je bylo masvkani podle toho, kdo ma s kym rpoblémy etc, nedokazu si predstavit, ze by ve vlakne byl doporucen Windows Phone, kvuli cemu bylo i 'naschval' zalozeno vlakno typu 'At nikdo nedoporucuje WPhony', coz by postradalo objektivitu a prismevek by byl oznacen 100X nesouhlasim, protoze android je lepsi a WP je mrtva platforma, jestli prispevek je korektni a pravdivy uz nikoho nezjima a tak by to bylo sevsim, skladaci virtualnich sestav by se hadali podle toho co kdo nasel na netu, ten ze je lepsi AMD ten zase Nvidia, nic vic jak klikani dle osobnich preferenci.
* Uz nekolikrat, jsem musel urcity HW vzit otestovat, zmerit a vyfotit abych dokazal mylnost jiného uzivatele, nezjima, na WEBu nebo kamarad pisou neco jiného, klikani by bylo jen klikani ..
To uz radeji kdyby alespon POUZIJTE NEJDRIVE HLEDANI bych dal alespon mezi <h1></h1>, nebo pred vlozeni dotazu na HW, UPgrade etc, vyplnit "pàr" radkovy formular k vyplneni zakladnich informaci - CPU, RAM, ZAKLADNI DESKA, OS, ZDROJ, PERIFERIE", nebo prispevek nebude zverejne by se mi libilo vic (v javasript, nebo PHP je to otazka par minut)..

:-)

zkus si někdy dát nové téma na Debatách (a kolik je tam nápovědy). A pak se koukni, kolik íkváčů tam dává dotazy na Poradnu... ]:)

na téma vyplňování formulářů tu byla taky dlouhá diskuse - opět to dojede na to, že když to bude povinné, tak půlka tazatelů to mentálně nezvládne. A když nepovinné, tak tuto možnost využije 5% tazatelů.

• Ono, jak se rika, lidi nezmenis a nemen neco co funguje..
* U tech formularu by se mi prave libila to POVINOST vyplneni (ktera by se tykala jen PC sestav, UP, etc, kde dobra polovina snad 'kazdého' vlakna, je tahani zkladnich informaci z tazatele), coz si dovolim rict by odradilo alespon 30% destskych dotazu, typu koupit GTX1060 takovou nebo makovou, nebo UPgrady za 60 000, si urcite nepujde poskladat jenom tak nekam na net a uvadet na cene nazalezi, k tomu 4K monitor na 200Mhz hlavne nahrani, uz clovek musi brat celé vlakno s rezervou, protoze neni at dle vyjadrovani, ci chovani, kazdy prumerne bystry clovek tezké pochopit kdo na druhé strane do té klavesnice bije..
• Mimo formular, by sel pouzit velmi jednoduchy i script treba pres PowerShell, ktery by po spusteni pozbiral (colect) informace o HW a vytvoril na plose soubor HW_Info_Poradna.txt/html (pres Get-WmiObject), ktery by jen 'Prilozil' (Funkce, kterou jiz vas napsany cod PHP poradny umi), k prispevku, coz by bylo i presnejsi a jednodusi pro obe strany..
PS : Sice hodne deti si zde na RADCE MS stezuje, ja naopak udivuji jeho odhadlanost a iniciativitu lovit tyto 'Proxy' navstevniky :-D (a demuto), i pres drobny pokus je blokovat pres vase HTTP by jim mensi upravy urcite zneprijemnily pobyt :

if(isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']
   || $_SERVER['REMOTE_HOST']
   || $_SERVER['FORWARDED_FOR']
   || $_SERVER['FORWARDED']
   || $_SERVER['FORWARDED_FOR_IP']
   || $_SERVER['X_FORWARDED_FOR']
   || $_SERVER['X_FORWARDED']
   || $_SERVER['X_HTTP_FORWARDED_FOR']
   || $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED']
   || $_SERVER['HTTP_FORWARDED']
   || $_SERVER['HTTP_REMOTE_IP']
   || $_SERVER['HTTP_FROM']
   || $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_SERVER']
   || $_SERVER['HTTP_PROXY_REMOTE_ADDR']
   || $_SERVER['HTTP_FORWARDED_FOR_IP']
   || $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_HOST']
   || $_SERVER['HTTP_PROXY_CONNECTION']
   || $_SERVER['HTTP_FORWARDED_FOR']
   || $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']
   || $_SERVER['HTTP_VIA']
   || $_SERVER['HTTP_SCANNER_HOST']
   || $_SERVER['VIA']
   || $_SERVER['CLIENT_IP'])
   || empty!($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))
{
//Pouzito Proxy

Ale jinak je mi to jedno, i kdyz pridate klikani, stejne na to klikat osobne nebu, nejme LIKEovac, na vlakno odpovidam do doby dokud to ma jeste cenu, jinak ziju svuj spokojeny PRIVATNI zivot, tak jak snad kazdy normalni navstevnik této poradny :-)..

PS: U této prilezitosti, bych chtel né jen celému 'L'équipe' poradna.net poprat pekné vanocni svatky a 'SILNE NERVY' do nového roku chlapy jedni volé ..
[img=/file/view/27716-noel-png]http://pc.poradna.net/file/view/27716-noel-png[/img]

"hodnocení komentářů" nedoporucujem.
Pretoze ked niekto uplne neznaly dostane spravnu odpoved (a od fundovaneho radcu), ze na to nema a aby si prizval niekoho znaleho, tak bude mesiac klikat danemu radcovi "minusy" bez toho aby jeho odpovede cital (urazene ego).

Ale mam iny navrh.
Pretoze stale je vela ludi, ktori odignoruju navod na stranke:
add
doporucil by som pridat na konec uvedenej stranky nieco ako:

"Čítal som a rešpektujem"

a bez odkliknutia (potvrdenie), by nebolo mozne dotaz odoslat.

Mozno by prestali dotazy: Vcera som pocitac normalne vypol a dnes nejde nastartovat. Poradte prosim.

Stacilo by jen ciste +1, zadne minusy. Vyradi se tim lide kteri by chteli jen skodit. Hodnotit by mohli jen registrovani uzivatele a myslim ze by klidne mohlo fungovat. Vypichnou se kvalitni odpovedi.

Stackoverflow s tim v pohode funguje a funguje s tim dobre.

Když se začne hodnotit,tak to tu pak bude samý troll a provokatér,co sem začne psát kvanta vyložených blbostí.Oni se totiž takovíto exoti ukájí i tím,že mají nejvíc mínusů a tím,co nasrali lidí.Něco podobného bylo na Novinkách na Seznamu,kde nahoře ukazovali Top+ a Top- příspěvek a tihle blbci měli radost,že tam jsou,i když jako mínusáci a prudili ještě víc pro další mínus body.Takže to tam už zrušili úplně,pak vrátili hodnocení,ale už jen k příspěvkům a nedá se hned najít,kdo je nejchytřejší a kdo nejblbější.
A když už nějaká hodnocení,tak jen pro registrované uživatele bez anonymního přihlášení.Ostatní neregistrovaní by nesměli hodnotit ani být hodnoceni.Ale to pak budou zase vyskakovat,že to je diskriminace a Poradna si hodnotí jen sama sebe.
Takže jsem taky pro to nehodnotit nic.
A člověka mnohem víc potěší,když něco poradí,co opravdu pomohlo a pak od tazatele dostane v odpovědi prosté Děkuji!!! Lepší než +50 bodů.

pak od tazatele dostane v odpovědi prosté Děkuji!!! Lepší než +50 bodů.

Bingo! Celou dobu se tu hádáme o odpovědích a kvalitách jejích tvůrců a přitom zásadní je sám tazatel. Bohužel, velká část z nich napíše pouze dotaz a už se neozve (holt odpověď nebyla tak přímá a jednoduchá, jak si přál).

To máš pravdu,nečekám nikdy nějaký vděk,ale spíš mě zajímá,když už se s tím zdržuji,googluji a odepisuji,jak to tazatel vyřešil a jestli rada pomohla.Většinou to ale dopadne tak,že to pomůže,ale už je mu zatěžko se ozvat.A pak je tu jen plno dalších příspěvků,kde se hádáme a urážíme jen mezi sebou a on už to stejně ani nečte.

Problém je v tom, že si tazatelé neuvědomují, že my "otcové zakladatelé" a vlastníci Poradny z toho máme akorát tak velký prd. Tenhle projekt byl od začátku chápán jako altruistická věc. Jestli se něco "vybere" na reklamách, jde téměř vše na provoz. Za těch jedenáct let se tu sešla vysoce kvalitní parta rádců, ne každý ovšem zkousne osobní napadání.

Ano, svet je zly. Ale najdu sa aj dobri ludia.

Pred styrmi rokmi som niekde na webe nasiel dotaz slecny alebo pani, ktora chcela poradit preco im firma odmietla vytlacit transparent.

Skratim to: bola to skola na severe Ciech (kde neprezradim), chceli transparent na pol telocvicne a obrazok mal 320x200 px.
Po nejakej to korespodencii som zistil, ze maju dane logo skoly aj vo vektore (Corel), ale uz neplatne / zmenene a neda sa pouzit.

Zmeny ale boli tak jednoduche, ze som podla nahladu (320x200) upravil matricu v Corely doslova na par klikov.

Nie len ze pekne podakovali, ale kazdy rok mi pride na Vianoce pekny Vianocny vins.

P.S. naposledy dnes, pred par hodinami, to je to co ma nakoplo sem pisat.