Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - data pro graf

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně dat pro graf v Excelu.

obrázek

Mám vytvořenou tabulku s řáadky a,b,c. Graf bere data z celé tabulky (kde je ohraničení). Pokud v řádku b,c není zapsaná žádná hodnota, tak se do grafu nic nezobrazí. Po zadání hodnoty se automaticky zobrazí v grafu.
V řádku a mám vytvořený vzorec (prozatím jednoduchý, konečný bude složitější). Když není splněná podmínka tak se do buňky nic nezapisuje. Vytvořený graf ale pro tuto buňku zapisuje hodnotu 0.
Dá se nějak tohoto zapisování hodnot do grafu zbavit?

díky ti, funguje to :)

když si tak znalý tak bych měl ještě 1 otázečku.

Mám data ve sloupcích A-CS. Tyto data bych potřeboval zkopírovat do jiného souboru. Potřeboval bych ale vynechat několik sloupců (např c,f,t,u,j,k). Jde nějak zamknout požadované sloupce aby se tam nic nekopírovalo?

Dá sa použiť aj primitívne makro, bez nejakého študovania. V Exceli funguje systém nahraj-prehraj.
Zapneš záznam makra, naklikáš čo potrebuješ, zastavíš záznam, hotovo, máš vytvorené makro. Hocikedy v budúcnosti môžeš to makro spustiť, a ono zopakuje zaznamenané kroky (napr kopírovanie a výmaz stĺpcov).