Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co je legalni a co ne - stahovani

zdravim, rad bych si uz koncecne udelal jasno v tom co je a co neni legalni.

takze jak to teda je? jeden clanek z mnoha na internetu:
http://radekhulan.cz/item/stahovat-si-hudbu-pro-vla stni-potrebu-je-legalni

takze hudbu a filmy je legalni stahovat, uploadovat jiz ne
a co videoklipy je legalni je stahovat bo uploadovat? proc by bylo trestne si nahrat klip z TV a poskytnout ho na netu? je nekdo zkusenej kdo to vi presne ?

diky

Nevim co je legalni, ale od te doby, co platim autorsky poplatek za pouzivani pametove karty do fotaku za fotky, ktere si nafotim sam a pak za cd, na ktere si vypaluju opet moje fotky, tak mne nedela zadny problem stahovat hudbu a neplatit za to, i kdyz to nevyuzivam skoro vubec, tak jsem si jistej, ze az budu shanet hudebni cd, stahnu si ho z netu a nezaplatim za nej. Zaplatil jsem to vypalne i za vypalovacku, kterou palim opet jen moje fotky a mam pocit ze i za HDD, na kterem mam opet moje fotky. Takze az zacnou byt lidi normalni a nechtit zaplatit vsechno 10x, tak jsem ochoten zaplatit i za cd s hudbou. Do te doby urcite ne. Muj kamos ma hospodu a chodi k nemu poplatky za telvizi a radio vybirat 2 nebo 3 spolecnosti. Tak kde to jsme? Kolikrat by to ti autori dostali zaplaceny?
Za chvilku by to mohlo dopadnout tak, ze budes platit i za monitor na pc, protoze diky nemu to muzes videt a pak taky treba za vzduch, protoze ten ti prenasi zvuk.

Nie. Prava na sirenie ma len ta televizia, nie ty. Ty mas prava len na pozeranie tej TV.

P.S. neviem ako v CR ale tusim v D ani stahovanie hudby nie je legalne ak vies ze to co stahujes je chranene copyrightom a nie je dovolene to sirit. V D uz bol tusim pripad ked obvinili aj stahovacov z urciteho servera (po tom ako obvinili ten server) s argumentom ze to bolo ocividne ze to co tahaju podlieha copyrightu. Ci z toho pre stahovacov nieco potom bolo neviem ale nejaku pokutu im dat kludne mohli, ale nesledoval som ten pripad takze neviem ako to dopadlo.

rikal sem jeden z mnoha odkazu sakra lidi nejsem zadnej jeho priznivec ale co si ho porad berete do huby, kdyz ho jo bytostne nesnasite tak ja vam dam jinej link. proste sem vam jen potreboval ukazat o cem je rec a on vypadl z googlu hned, jinak padal ten server co ted otevreli na legalni tahani mp3 a to ja nechci, vim treba ze byl jeste na zive.cz takovej clanek atd...

diky moc za odpoved asi je to tak ze klipy nejsou legal :( :( :(

zase si z toho hlavu nedelej to by museli zabasnout cely you tube :-D
---
pro svoji osobni potrebu si muzes stahnout jakykoliv film ci video
nesmis ho ovsem poskytovat dal (sirit)- uploadovat/sdilet ani film nahrany v tv ti pravo poskytnout nekomu nedava - koncesionarsky poplatek platis za to ze si neco nahrajes na videokazetu nebo cd doma a nikam to nedavas dal.
---
jeden z mnoha clanku http://www.lupa.cz/clanky/v-cr-probiha-rozsahly-zat ah-proti-uzivatelum-p2p-siti/

svet se zblaznil - blazneme snim :-D
--
odkaz na rapida trestny neni,ani si tam neco stahnout take ne,rapid se plne zbavuje zodpovednosti za obsah - viz jeho pravidla,takze plnemu postihu se vystavuje pouze uploader
---
treba jeste absurdnejsi je neco stahovat z torrentu - stahnu 100kb odeslu 100kb - cili jsem v ocich zakona sdilec - jenze ma nekdo patent na kousek zararovaneho fajlu obsahujici cokoliv? stahnul jsem to cele?dokazal jsem to rozbalit? - nevi-jak me dokazi ze jsem vedel co stahuju?
---
edit// matne tusim ze se za chranene dilo nepovazuje cast fimu v desive kvalite (coz by you tube bylo ;-) )

A nezapomeňme že kamarádi v USA nás chtějí zavírat na doživotí i za stahování prázdných složek se jménem nějakého filmu.

i falešný podstrčený soubor bude sloužit jako efektivní a funkční návnada (kdo si jej stáhne, sice nic neporušil, protože soubor neobsahoval nic nelegálního, ale jde tu jednoznačně o pokus o porušení autorských práv).

viz.: 21377

Vždyt i ve článcích na www.idnes.cz jsou na technet odkazy na stahuj na shreware softy. V USA se nějaká společnost chlubila že vymyslela soft na zbavení HD DVD ochran, ale oni nic neprovedli, oni vytvořili jen nástroj, nic neukradli ani neobešli. Až na to že by mě zajímalo jak teda přišli na to jak ochranu obejít.

Jako s tim youtubem, ty jsi dal odkaz na youtube, ale sám s tím videem nemáš nic společného.

Co se medií týče můžeš si sehnat cokoli jenom NE to JAKKOLI šířit. At už to máš natočené z kina, nahrané z videa, stáhnuté-nesmíš to nijak dále rozšiřovat.

nic lepšího než toto http://www.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1 &article=132883 jsem u nich nenašel. zajímavější by spíš byl komentář nějakého právníka, v chipu měli nějaký rozhovor, ale na jejich zoufalé stránky se mi ani nechce klikat.

asi je to tak ze klipy nejsou legal

proč asi? pokud nežiješ úplně na marsu, víš že youtube (google) má s uploadovanými klipy na něm dost problém a hledají cesty jak tomu zabránit. čtenář by z toho usoudil že to podle nich není v pořádku, a vydavatelé co na ně za to podávají žaloby si to zatím myslí taky.

už chápeš, že nejde o to co někde do bložínku píšu já, ty, nebo nějaký narcis, ale místo nejpopulárnějších odkazů v google je nutno připojit i mozek, když už nám chybí alepoň základní právní povědomí a jsme zvyklí všechno jenom krást na netu?

Musíš rozlišit dvě oblasti dat, multimédia a software.

Zjednodušeně, bez záruky:

1. Multimédia (audio, video)
- stahování (pro vlastní potřebu!!!) neodporuje autorskému zákonu. Nikde není psáno, že bys přitom musel mít originál.
- šíření (tedy upload) odporuje AZ. Nemůžeš tedy šířit ani to, co nahraješ z TV, ani to co stáhneš z Rapidu.

U p2p sítí za situace, že download je podmíněn souběžně běžícím uploadem (eMule, BitTorrent) dochází tedy taky k porušování AZ. U p2p, kdy upload a download na sebe přímo nenavazují, nemusí k porušování AZ docházet, pokud downloader poskytuje soubory, které nepodléhají AZ (např. home video ;-)) nebo neposkytuje nic.

2. Software (a databáze)
- AZ odporuje nejen šíření, ale i stahování komerčního software (vč. her) a databází. U shareware, freeware a open source je situace (velmi pravděpodobně) odlišná. Jak moc, přesně nevím (ale to asi není předmětem dotazu; proč upoadovat freeware, když je všude na serverech, že...)