Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi tmavý obraz na LCD monitoru

mám problém s lcd monitorem. když jej zapojím a pustím počitač, monitor sice funguje, ale abrazovka je zcela tmavá. Jako když je vypléj, ale když se kouknu hodně z blízka, tak je tam vidět pracovní plocha. Mohu i nastavit kontrast na monitoru, ale vůbec to nepomáha, prostě je furt černá. Prosím pomozte někdo.:.(

Změna předmětu, původně: monitor (host)

je to značka fujitzu siemens 19", je napojen normálně přes grafiku, mám ho teprve od všeréjška.
Včera fungoval a dnes když jsem ho spustil tak už byl problém. Jak jsem už řekl obraz tam je, ale když se podíváš na něj tak z deseti cm, jinak je zcela černý

No si myslim ze pokud by nebyl pripojenej ke grafice nebo by byl problem v kabelu tak by nic neukazoval.....tipoval bych to na odpaleny invertory ve zdroji co zapinaj podsvetleni,taky jsem to tady resil a byl problem v nich.odesel mi monitor dva dny po zaruce a oprava by vysla docela draze v autorizovanem servisu vcetne zjisteni zavady.....koupil jsem novej monitor

Ano ak tam je obraz tak je grafika aj pripojenie vporiadku, jediny problem je monitor, konkretne: nastavenie jasu alebo podsvietenie.
Ak je vadny len "invertor" (napatovy menic) podsvietenia tak jeho vymena nie je az tak draha zalezitost (je to doska s par suciastkami) ale ked sa k tomu prirata praca a hlavne ojebavaci servis, tak to je potom fakt drahe...

Jas a kontrast už radili mnozí přede mnou.

Další varianta je odvézt to do servisu a nahlásit vadnou zářivku.
Ono totiž LCD samo nesvítí. Vevnitř, zpravidla z boku, je zářivka, která svítí pod LCD a odsud odrazem prochází světlo skrz LCD a to je potom vidět.

Doplnění:
špatně jsem četl. Už o tom psal : iconek 29.6.2007 22:18 zářivka je napájená měničem.

Jo kdyby clovek vedel co ma vymenit tak soucastky koupi a vymeni jenze pokud chces diagnostikovat zavadu a opravit aniz bys menil okolo dalsich 20 soucastek zajdes do servisu a tam na tebe vybafnou s predbeznou cenou 4000.....to jsem radsi vadnej monitor prodal a koupil za 5100 novej sirokouhlej a mam na dalsi dva roky co mi pobezi zaruka klid :-D:beer:

OK, máš pravdu.

Já měl nedávno štestí. V měniči byl studeňák, tak jsem trafopájkou přepájel velké spoje a ono to už měsíc jede. Ta povrchová montáž není nic pro moje oči. Skutečně to bylo štestí a kdyby se to nepovedlo, asi bych to neprodal. Bylo už vidět, jak jsem se dostával dovnitř.

Co to bylo za displej a za kolik se jej podařilo prodat, jestli se smím zeptat?

mám trochu podobný jev s notebukem - v práci i doma ho používám s externím lcd, v obou případech obraz stojí za ...
fór je v tom, že v nastavení "colors" u intelácké integrované grafické karty je nutno na externím displeji posunout gammu na 1.2-1.3, jenže je nad síly toho trotl-ovladače si to zapamatovat.
měl jsem kdysi v domácím pc obyčejnou 64bit ati karu, která si změnu gammy (tehdy pro 1 monitor) bez problémů pamatovala a nastavila.