Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odeslat prázdnou "name", když není zaškrtnutá ve formuláři?

Mám formulář, kde je1 000 000 name. Všechno na radiobutony
http://skrytetitulky.cz/dotazniky/vysilani-titulky /dotaznik-pozemni.html

<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_txt" value="ČT 1 TXT je"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="ct_1_txt" value="ČT 1 TXT není"></td>

Pokud však někdo nevyplní položku, protože to neví, neodešle se prázdné value. Nejde to ošetřit nějakou fintou, abych nemusel dělat třetí sloupec tabulky?

<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_txt" value="NEVÍM"></td>

Nešlo by to nějak "globálně" přes isset, či empty? Něco jako hned na začátek zpracování

if S_POST empty {
S_POST="";
}

Díky 150x za radu.

loading...

// Pardon ano, premyslim....

No takhle. Neselektlé radiobuttony se nepřenáší, že jo.
Ty si musíš z databáze vyjet všechny stanice do pole (to jsou všechny možné hodnoty, které user hypoteticky může zaškrtnout).

Třeba takto (neznam tabulku):

1) Vytvoření pole $stanice se všemi možnými stanicemi, které může uživatel vybrat:

$sql = mysql_query("select nazev from stanice");
$stanice = array();

while ($row_stanice = mysql_fetch_assoc($sql))
    $stanice[] = $row_stanice;

2) Nyní předpokládejme, že v poli $stanice jsou stanice z databáze.
No a tyto stanice porovnáš s tím, co uživatel zaškrtl:

$nenalezene_stanice = array();
$zaskrtle_stanice = array();
foreach($_POST as $key => $value) {
  if (!in_array($key, $stanice)) {  // stanici uživatel nezaškrtl
    $nenalezene_stanice[] = $key;  // Přidáme ji teda do pole nenalezených
  else
    $zaskrtle_stanice[] = key;

}

3) No a teď už máš tři pole.
$stanice Obsahuje všechny možné volby
$nenalezene_stanice[] Obsahuje stanice, které uživatel nezaškrtl.
$zaskrtle_stanice Obsahuje stanice, které uživatel zaškrtl + nějaké zbylé hodnoty zaslané metodou post, na to bacha.

A NEBO HOTOVÉ JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ za pomocí jQuery v příloze - rovnou vybere nezaškrtlé checkboxy a pošle na server.
Přibylo jen políčko, které může být hidden $not_selected_stations.

Ty máš na mysli něco jiného. Ten formulář se z databáze nenačítá, pouze se do ní ukládá. Jsou tam právě vypsány všechny stanice a lidé budou vyplňovat, jestli jim jde u nich teletext, a titulky, ne volit stanice (protože někde nefunguje to, cop jinde ano). Jukni na něj
http://skrytetitulky.cz/dotazniky/vysilani-titulky /dotaznik-kabel.html

<tr>
<td class="stanice">ČT 1</td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_txt" value="ČT 1 TXT je"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="ct_1_txt" value="ČT 1 TXT není"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_txt_funguji" value="ČT 1 TXT_funguji"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="ct_1_txt_funguji" value="ČT 1 TXT nefungují"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_dvb_funguji" value="ČT 1 DVB fungují"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_dvb_funguji" value="ČT 1 DVB nefungují"></td>
</tr>

<tr>
<td class="stanice">ČT 1 HD</td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_hd_txt" value="ČT 1 HD TXT je"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="ct_1_hd_txt" value="ČT 1 HD TXT není"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_hd_txt_funguji" value="ČT 1 HD TXT funguji"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="ct_1_hd_txt_funguji" value="ČT 1 HD TXT nefungují"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_hd_dvb_funguji" value="ČT 1 HD DVB fungují"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="ct_1_hd_dvb_funguji" value="ČT 1 HD DVB nefungují"></td>
</tr>

Mě jde o to, když dělám zpracování,

$ct_1_txt = $_POST['ct_1_txt'];
$ct_1_txt_funguji = $_POST['ct_1_txt_funguji'];
$ct_1_dvb_funguji = $_POST['ct_1_dvb_funguji'];
$ct_1_hd_txt = $_POST['ct_1_hd_txt'];
$ct_1_hd_txt_funguji = $_POST['ct_1_hd_txt_funguji'];
$ct_1_hd_dvb_funguji = $_POST['ct_1_hd_dvb_funguji'];

dát na začátek něco, co by udělalo z těch neodeslaných "", jelikož někdo vyplní třeba jen 10 stanic (ze 130 či kolika) a u dalších ani neví, nebo neví, jestli u nich jdou na HD vysílání (protože ho ani nemá) titulky. Tak abych nemusel dělat třetí sloupec "nevím" a lidé nemuseli vyplňovat celý formulář, když chtějí poslat třeba pouze teletext u ČT.

Jo, ten script

<script>
$(document).ready(function(){
 $("#id_form").on("submit", function(){

   $('input:radio:not(:checked)').each(function() {
   $('#not_selected_stations').val($('#not_selected_stations').val()+";"+$( this ).val());
});
 })
 });
 </script>

se mi líbí, že to udělá ono '#not_selected_stations'

ono by si nemusel robit 65 inputov, keby si pouzil na renderovanie HTML trochu viac PHP.

staci ti array televiznych stanic a pre kazdu vygenerovat vo foreach nieco taketo (pseudo kod):

$zoznam_stanic = array("CT1", "CT2", "Markiza", ...);
$i = 0;
foreach ($zoznam_stanic as $nazov_stanice)
{
<tr>
<td class="stanice">$nazov_stanice</td>
<td class="input"><input type="radio" name="teletext[$i]" value="$nazov_stanice TXT je"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="teletext[$i]" value="$nazov_stanice TXT není"></td>
<td class="hidden"><input type="hidden" name="teletext[$i]" value="empty></td>
<td class="input"><input type="radio" name="txt_funguji[$i]" value="$nazov_stanice TXT funguji"></td>
<td class="inputne"><input type="radio" name="txt_funguji[$i]" value="$nazov_stanice TXT nefungují"></td>
<td class="hidden"><input type="hidden" name="txt_funguji[$i]" value="empty></td>
<td class="input"><input type="radio" name="dvb_funguji[$i]" value="$nazov_stanice DVB fungují"></td>
<td class="input"><input type="radio" name="dvb_funguji[$i]" value="$nazov_stanice DVB nefungují"></td>
<td class="hidden"><input type="hidden" name="dvb_funguji[$i]" value="empty></td>
</tr>
$i++;
}

Pricom $i iterujes od 0.

Nasledne v poste potom vies ku kazdej veci pristupovat ako k dvojrozmernemu polu. $_POST['teletext'][0]
Vies si aj potom spravit cyklus podla poctu prvkov v poli $_POST['teletext'].

for ($i = 0; $i < count($_POST['teletext']); $i++)
{
echo $_POST['teletext'][$i].'-'.$_POST['txt_funguji'][$i]; //atd.
}

Ja podobnou vec delal tak, ze jsem na to pouzil funkci, neco ve stylu (byl to jiny jazyk a uz je to dlouho)

function nacti(polozka) {
  if isset($POST[$polozka]) return $POST[$polozka];
  return "NEVIM"
}

$ct_1_txt = nacti('ct_1_txt');
$ct_1_txt_funguji = nacti('ct_1_txt_funguji');
$ct_1_dvb_funguji = nacti('ct_1_dvb_funguji');