Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak stahovat videa zˆ Prima Play

Ahoj!

Nevěděl by někdo, čím stahovat videa z Prima Play (play.iprima.cz)? Ještě včera vpodvečer mi to stahoval FreeRapid Downloader 0.9u4 build #635, ale dneska už to nefunguje :( A žádná aktualizace stahovače nebyla (byla myslím naposledy včera před stažením), takže chyba bude na straně serveru, nejspíš se o tom dozvěděli a pozměnili streaming. Přehrát v prohlížeči samozřejmě jdou. Neví teda někdo o programu, který by to uměl? Video například zde: http://play.iprima.cz/honba-za-hitlerovymi-miliony -upoutavka. Díky moc za pomoc :)

loading...

V pluginu Ant Video Downloader jsem tedy zkoušel i YouTube, ale nejde to, je to úplně stejný problém, nemůžu nic najít. Mám to zkusit odinstalovat a nainstalovat znova? Jiným stahovačem by YouTube jistě šlo.

Tak jsem dneska zjistil, že jsem ve Firefoxu neměl aktuální verzi zásuvného modulu Shockwave Flash, měl jsem 22.0.0.209, a to od pondělí 18. července 2016, což je divné, protože Flash Player jsem od té doby aktualizoval už mnohokrát. Nicméně teď už mám aktuální 24.0.0.194. Ale stejně aktualizace nepomohla, a to ani u YouTube.

Možná už vím, proč doplněk nefunguje.

Včera jsem si stáhl nejnovější verzi Firefoxu (Mozilla Firefox 51.0.1 (32 bitů), dostupná od 26. ledna 2017) i nejnovější verzi doplňku (Ant.com video downloader 2.4.7.47, dostupná od 10. listopadu 2016). Ovšem dle stránky https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/video- downloader-player/ je tato nová verze doplňku kompatibilní s Firefoxem ve verzích 26 až 50, tedy nikoliv 51, jako mám já. Takže buďto počkat, až vytvoří novou verzi, nebo stáhnout dočasně starší Firefox. Jestli to tedy je tímto. Jakou verzi Firefoxu máš Ty?

Doplnění: Tak se o tom píše na stránce https://support.ant.com/hc/en-us/articles/11500051 3446-Multi-Process-Firefox. Buďto se musí vypnout „Multiprocess Windows“, nebo nezbývá, než počkat, až ten problém Ant.com vyřeší. Nainstaloval jsem si dneska i doplněk Video DownloadHelper 6.2.0 a ten funguje bez problému. Tedy na YouTube, na Prima Play bohužel nejde. Takže je to jasné, díky za snahu… :)

Ano, mně to taky hlásí „Chyba!!! - HLS playlist not found“, ale jenom u Prima Play, přitom včera to šlo. YouTube jsem nezkoušel, ale stáhl jsem dnes video z webu České televize a bez problému, a dokonce to bylo video, které nešlo stáhnout pomocí Pepákova YTD. Takže problém bude dle mě na straně serveru Prima Play.

*„CHYBA - HLS playlist not found“ (u mě „Odhadovaný čas“ bez vykřičníků :D, což je divný, asi to bude tím, že mám češtinu, a ne slovenštinu) Zdá se, že v tom Liveboxu udělali změn víc. Z toho, co jsem už objevil, tak zmizela vyskakovací bannerová reklama na začátku videa (po cca 11 vteřinách), ale objevuje se až po prvních přerušovacích reklamách, resp. po 10–13 minutách. A taky rádi pouští tu samou reklamu dvakrát/třikrát po sobě, místo aby pustili tři různé, v pondělí jsem měl třeba třikrát ledního medvěda Preventan :D

Jak? Zapnul jsem chrome, kouknul se jak to stahuje (klávesa F12). Stahuje to přes mpeg dash...
info tu: https://developer.mozilla.org/en-US/Apps/Fundament als/Audio_and_video_delivery/Setting_up_adaptive_s treaming_media_sources
... stáhne nejdřív mpd manifest, kde je uvedeno co se může stahovat a jak se to stahuje a jaké mají názvy audio a video soubory.
Linky na ně se vytvoří buď z toho manifstu, nebo se prostě postahují ty, co se stahují následně při stahování, mají koncovku m4s. Audio má v názvu audio, video má v názvu video. Na začátku je init soubor, následují nějaká čísla:
chunk_ctaudio_cfm4s_ridp0a1r0_cinit_mpd.m4s
chunk_ctaudio_cfm4s_ridp0a1r0_cs0_mpd.m4s
chunk_ctaudio_cfm4s_ridp0a1r0_cs529200_mpd.m4s
chunk_ctvideo_cfm4s_ridp0a0r3_cinit_mpd.m4s
chunk_ctvideo_cfm4s_ridp0a0r3_cs0_mpd.m4s
chunk_ctvideo_cfm4s_ridp0a0r3_cs1080000_mpd.m4s
Takže ty první tři se spojí třeba v total commanderu (soubor / sloučit) a vznikde m4a audio stream. To samé se udělá s videem a vznikde video stream. A pak se to muxne do čeho chce (mp4, mkv...).
A, hurá, máme to co chceme :-)

YTD na Prima Play už dost dlouho nejde: http://www.pepak.net/download/youtube-downloader-p odpora/.

Prima nefunguje. Co s tím?

Nic. V Primě sedí někdo, kdo sleduje vývoj YTD a vždy upraví streaming tak, aby nešel stáhnout. Je to samozřejmě nesmysl, protože kdo to stáhnout chce, ten to dokáže, a v dlouhém období to zvládne i YTD, protože mě to přiměje napsat distribuovaný dekodér pro příslušný streaming, ale teď na to nemám čas. Nicméně, všechno co potřebujeme pro zprovoznění je k dispozici, stačí, když si někdo nastuduje způsob stahování videí a můj skriptovací jazyk a Prima se může zprovoznit.

avatarpepak
6. 7. 2016 (10:25)
Kryštof: iPrima: Protože v době, kdy jsem na to měl čas, někdo z Primy aktivně sledoval vývoj YTD a vždy po úpravě YTD udělal takové změny v přehrávači Primy, aby to přestalo fungovat. Po čase mě přestalo bavit s tím zápasit a napsal jsem skriptovací jazyk, aby mi s tím mohl někdo pomoci. Zatím se nikdo takový nenašel.

avatarpepak
5. 11. 2012 (19:07)
Důležité upozornění: iPrima.cz je opět nefunkční. Šlo to rychle, nyní je zřejmý důvod – někdo z Liveboxu si konečně všimnul existence YTD a vždy po vydání verze stránku upraví, aby už nešla použít. To není tak těžké. Momentálně nemám čas s tím něco dělat, takže iPrima nyní dočasně nepůjde. Ve finále to ovšem znamená, že budu muset YTD upravit tak, aby si informace o serverech stahoval z internetu, místo aby je měl pevně zabudované v sobě jako dosud. Pak nebude problém definice upravit tak často, jak jen si bude neznámý vtipálek z Liveboxu přát, případně to celé outsourcovat někam veřejně, abych ty úpravy nemusel dělat jen já sám. Stejně jsem to už nějakou dobu měl v plánu, tak teď aspoň budu mít jasný důvod se do toho pustit.

Ano, už jsem si to ověřil. FreeRapid Downloader už stahuje Primu normálně, byla aktualizace pluginu Primy verze 2.2.1 a dalších pět aktualizací, takže už jsem si stahoval. Mě jenom zmátlo, že to Leon99 psal k YouTube-DL. Nicméně těžko říct, jak dlouho to teď vydrží. Takže radši stahujte, než to v Primě zase změní. :-)

PS: Autoři aktualizace pluginu Primy jsou JPEXS, ntoskrnl a tong2shot. Není to náhodou někdo odsud? Jestli jo, tak díky přátelé :)

Tak stahovani primy už zase nějak blbne.. Rozjede se a pak během pár vteřin rychůost padne na 0 a konec stahovani
Když dám obnovit tak se zase stáhne nějakých pár % a zase konec.. Zatím stahuji Ano šéfe už 7x obnovený download a jsem u 50%. Zkusil jsem i ohnivy kure a stejné--
Že by nějak dokázali poznat, že si to člověk stahuje a nedívá se on-line?