Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplati se vubec Ryzen?

V nekterych hrach dostava na zadek i od Intelu i5.

Cena Intel Core i5-7500 je 5800 KČ a cena Ryzenu 15000KČ.

Co má tohle znamenat? Opravdu hráč využíje 8 jáder?

loading...

V ktorych hrach kde dostal na zadek? Meral si to ty? Ak ne tak never ani slovo, ludia toho naklamu.

(alebo nejaky dement programator hry urobil blbo detekciu SSE, co sa mi ale nezda ptz to je univerzalne tusim).
Ja ti viem naprogramovat aj hru ktora pojde rychlejsie na starom athlone jak na i7 kabylake, jednoducho if(kabylake) zasieraj_sa_bez_sse(); else makaj_s_sse(); :)

Do herních sestav bych si dal i7 7700k o 5k levnější a ve hrách výkonnějši, v pár výjimkách ryzen dotahuje ale za 5k navíc v tom moc výhodnou koupi nevidím .
... Na práci a pracovní počítače je to ale dobrej CPU a výpočetní výkon jed vysoko nad intelama za dvojnásobek ceny, do čisté herního PC bych si ho ale nekoupil

Do herních sestav bych i7 7700K už URČITĚ nedával. 4C8T bylo sexy před 5 lety, dneska je to už překonaná věc (vlastní dlouholetá zkušenost, kdy se pro některé hry vyplatí HT v intelu vypínat, protože to prostě dobře nefunguje). Buď 4C4T taktovací intel, nebo Ryzen s poctivými 8C, pokud máš hry, které využijí více jader.

Nějaký tip na hru, která jede blbě s HT? Že bych to vyzkoušel, pokud takovou budu mít...Nejsem vášnivý hráč, pac tolik času nemám, ale i5 na hraní nebude výrazně lepší, než i7. Mám jen i7-6700 a GTX 1060 6gb, ale na full HD jsem problémy při jakékoliv hře nepostřehl. Třeba bych ale někde místo 80 GPS měl po vypnutí 83 :-p. Ale říkám - nejsem cistokrevnej "gambler".

Edit : ty smajlíky z telefonu vždycky zabijou zbytek zprávy...

V nekterych hrach dostava na zadek i od Intelu i5.

# Ryzen je podstatne vykonejsi jako i5. /* Dokonce v 'SSE' instrukcich, 'Float POINt', snad i 2/3X rychlejsi..
# Na vové hry je Ryzen urcite lepsi volba jako Intel@i5, to ze v nejaké hre ma o 5FPS jinak jako jiné CPU neni horsi, vzdy zalezi na OPTIMIZACI samotné hry, Ryzen@R7 je jeden z nejvykonejsich CPU vubec..
* Jestli je hra na urcitém GMotru nejak optimizovana jen na Single bez TH, tak to muze bmit i Intel@Celeron vice Fraps/s jak Intel@i7 v BENCHMARK, je teda Intel@Celeron lepsi na hry jak Intel@i7 ?

Co má tohle znamenat? Opravdu hráč využíje 8 jáder?

# Kuprikladu u her na [DX12] ktery umi explotovat vice CORES|Srdci, tak ano, vypocty se daji rozdelit efektivne do vice vlaken..
PS : Ryzen@R7 1700 uz jsem mel tu cest otestovat, vyzkouset (skupinove), hodne WEB testu jsou nepresné, nebo jen zalozneny na teoretickem vykonu., nam vysli velmi hezké vysledky ia to i v hernim vykonu (DirectX).
• Navic maji vyborny potentional na OC (staci chipset B350), kde neni obzvlast tezké, mensim OC z Ryzen 1700 udelat vykonem Ryzen@R7 1700X.
Jinak an 60FPS hrani na FHD staci i 4XVlaknovy Intel@i3 7xx ;-).

Tak pokud si ty testy vyslovene nevymysleji a pouze voli testovaci aplikace tak, aby jim to vyslo, jak by potrebovali, tak je to v poradku. Otestovat vyhody a nevyhody daneho hardwaru je urcite spravne. Akorat to nesmi byt jedinny test, ktery si clovek pred koupi precte.

---

Pokud bych mel reagovat na XoXo, tak B350 je dost osizenej, moc bych to na velky taktovani nevidel. Osobne mi ale situace nevadi, protoze slusna X370 se da sehnat za 4.500Kc a to je po spatnych zkusenostech s deskama za ~3.000Kc a mene na Intelu, cena na kterou budu pri pristim upgradu PC mirit.

Samozrejme, tak jsem to myslel, ve vysledku, ale plati, ze deska s B350 momentalne nic moc a redeji koupit drahou s X370.

Nekdo ale samozrejme namitne, ze desky s cipsety od Intelu jsou vybaveny lepe a jsou levnejsi a kvuli tomu RyZen nekoupi. Tomu rozumim, ja bych pockal az si ceny sednou.

B350 není "ošizený", jen výrobci desek chtějí prodávat "lepší" X370, proto záměrně osazují horší kaskády.

Tak si porovnej třeba MSI Tomahawk H270 a B350 jako jenom se 4x SATA můžou jít dneska ve střední třídě do hajzlu,je zajímavé že i u H nic ošizený není i když není k taktování.Jediný prkno co je slušný je jenom od Asrock,u Intelu se dalo taktovat i na B prknách protože byli kvalitně udělaný než to Intel zatrhnul u B350 to pořádně nenataktuješ nijak extra jinak se to začne smažit co testovali (a otázka pak co to prkno vydrží).A X370 si pak řipočti litr navíc min k tomu levnějšímu AMD CPU co vysolíš...

4x SATA stačí většině naprosto luxusně.
Když si to spočítáš:

1x SSD (když už teda rovnou ne do NVMe)
1x HDD na data (s tím už dnes spousta lidí ani nepočítá)
1x ODD (lehce anachronicky)

... tak ti stále zbývá 1 volný SATA port. A v nejhorším případě je za 300,- k dispozici PCIe SATA řadič pro "akumulátory HDD", kteří ještě neobjevili kouzlo NAS.

Připomínám, že dnes je běžné data v domácnosti skladovat na NASu, protože jsou pak přístupná všem zařízením (i mobilům, notebů apod.)

Porovnávat nic nebudu, protože do toho "skvělého" Tomahawku nestrčíš žádný dobrý CPU, jen předražené shity od intelu, tudíž je ze hry. Já nestavím PC kvůli značce, ale kvůli funkcionalitě a poměru cena:výkon. A tam je dnes Intel zcela mimo. Jakmile AMD vyleze s R3/R5, nebude důvod kupovat Intel vůbec, pokud dramaticky nezlevní, a i tehdy si DOBŘE rozmyslím, jestli do něj půjdu (viz počty dostupných PCIe linek)

Mám desku Z68 ze střední cenové hladiny. Spoustu vyfikundací (zejména Hydra čip) jsem NIKDY nepoužil a ani jsem je tam nechtěl, přesto jsem to musel zaplatit. Osobně mám rád desky, které mají jen to nejnutnější, ale kvalitní provedení. Protože to co tam není, to nemůže dělat bordel nebo se rozbít. První PC co jsem složil, byla někdy v roce 1992 nějaká i80286, a tehdy to platilo bezezbytku. A myslím, že to platí dodnes a považuju to za good practise.

Osobně mám k AMD deskám jiné výhrady, zejména nedoladěnost BIOSů a slabou nabídku (zejména kvalitních B350 desek), ale to se zlepší. "Jen" 4 SATA porty mi naprosto nevadí, tím spíše, že tento "problém" je hravě řešitelný. Chápu, že nejsem směroplatný a masy chtějí cool svítíčka, potisky a chladiče s miliony hovadinek, ale ty bys měl zase pochopit, že tvé "důvody" jsou jen TVÉ důvody. Běžný user s jedním diskem toto NIKDY řešit nebude.

odpovidam i touchwoodovi, pac se ptate oba na to same.

SSD 250GB system je idealni na zalohy, protoze potom v libovolnem zalohovacim softwaru jednoduse zalohujes bitovou kopii celeho disku i treba vcetne tydennich prirustkovych zaloh a v pripade, ze disk odejde, tak jednoduse dojdes do obchodu a koupis dalsi. Zaroven to ma zjevnou vyhodu velikosti zalohy do 250GB spise mensi, protoze zbyle volne misto + komprese.

Druhe vetsi SSD mas na hry, ktere nepotrebujes zalohovat, instalacku hry stahnes jednoduse ze steamu (...) znovu, kdyz by ssd odeslo.

---

Jasny s tim zalohovacim diskem ve stejnem stroji, ale neni az zase takova sance, ze to odejde, kdyz je clovek za upskou a ja to mam poresene jeste tak, ze kopie dulezitych dat je na druhem pocitaci a kriticka data jsou jeste offline na CD, DVD nebo momentalne uz na externim disku.

Nekdo jiny to resi NASem, pro me by byl zbytecny.

Slo mi proste jen o to, touchwoodovi ukazat, ze 4xSATA je malo a on to pak bude resit nejakym kockopsem pridavnym radicem na PCIe, ale proste zjevnou ojebavku, ktera se u konkurence nevyskytuje, odmita uznat.

zálohovací SW má samozřejmě exclusion list, takže hry přece zálohovat nemusíš. Já mám 500GB SSD a půlku z něj zabírají hry, přesto nejsou v záloze, protože na C:\games mám nastavenu exkluzi.

Tvé zálohování je irelevantní, stejně jako požadavek na X disků. Chceš-li tolik disků mít v PC, prostě si koupíš extra řadič, problém je vyřešen. Je to zástupný problém, protože dnešní běžné PC (na které cílí B350) má max. 2 disky a optickou mechaniku, tudíž "kočkopes" nehrozí (sice netuším co na tom má být "kočkopes", pamatuju si doby, kdy MB neměl řadič ani na floppy ani na IDE a vše bylo řešeno ISA kartou, protože PC je sakra MODULÁRNÍ PLATFORMA a ne nějaký poblbaný Mac).

Čím víc se v tom budeš rýpat, tím víc bude patrná tvá snaha něco "vyšťourat."

Vždyť je to to samé, jako u starých AMD970-990 čipsetů, nebo intelích H61 - s těmi taky není problém provozovat G3258 na 4,4GHz, pokud zvolíš kvalitní desku s dobrým napájením. Tady to bude stejné, je třeba se koukat po podstatných věcech, ne po barvě nepájivé masky nebo potisku či "krutohustoty" tvarů chladičů.

vidis to same co ja?

takze aha, uz to chapu, je zjevne ze jsem si s touchwoodem vubec nerozumeli.

takze prosim te uz je ti to take jasne?

u intelu H110 = u amd B350

B150(250) amd nekonkuruje

H170(270) amd nekonkuruje

Z170(270) = u amd X370

takze u amd bud vysolis prachy nebo si muzes koupit odpadni desku, kterou u intelu kupujou jenom naprosty zoufalci.

Snad uz tomu rozumis. ]:)

Ta vaše urputná snaha hledat podobnost je fakt trapná. Nikdo vám to AMD přece nenutí, můžete solit prachy Intelu (a takových myslitelů bude vždycky dost a dost).

Mimochodem, které z těch vyjmenovaných intelích čipsetů umožňují legální taktovaní jako ta AMD B350? Jejda! A celá ta tvá krásná srovnávací tabulka je k h.., že?

A tím končím, bo na trolling fakt nemám náladu.

Poznámka:
Ani jsem si nevšiml, tedy mimo "lživě" a par Intel fantestů!
Navíc - jsou mosfety s výdrži 40A/125°C a jiné s 30A/100°C,
což znamená, že 4+2 může být na tom lépe, než třeba 6+3, tedy co se "škvaření" týká.
(je to příliš čerstvé, aby se tady dělaly kategorické závěry)

Ze základního taktu 3,0 GHz se podařilo přetaktovat (všechna jádra, tedy základní takt) na 4,0 GHz, ovšem tohoto výsledku bylo dosaženo s deskou Asus Crosshair VI Hero s X370, která má napájecí obvody dimenzované na přetaktování. Při použití neupřesněných „low-endovějších“ desek se podařilo stabilně dosáhnout 3,8 GHz, protože se napájecí obvody při vyšších taktech přehřívaly.

diit.cz

ještě jednou: desky B350 jsou "lowend" dnes, protože výrobci zřejmě nechtěli kanibalizovat prodeje Intel desek a pravděpodobně nechtěli riskovat vývoj drahých desek pro AMD. Nicméně není jediný důvod, proč by nemohla být uvedena OC deska s B350 čpisetem. A ona velmi pravděpodobně dříve či později bude, vždyť uvedení nové AMD platformy je staré jen týden, tudíž takové desky nejspíše přijdou. Kdo chce kupovat hned a zároveň dělat OC, samozřejmě bude muset volit X370. To je daň za to, že dostane takový výkon instantně.

B350 teda nejmenovaný značky tak lze taktovat jenom ny 3,8 GHz s R7 1070 pak se už smaží prkno co testovali,AMD970 dejme tomu stejná stála 2 litry + - a výbava taky někde jinde,za 3,5 jsi měl pořádnou 990FX ne jako teď za pět litrů kde si moh taktovat o stošest.

Pravda pravdoucí. Mám 7xHDD a mnou vyhlídnutá deska AM4 (ASUS PRIME B350-PLUS) má jen 6 portu sata. A má moje stará Asus M5A99FX pro R2.0 jich má 8.
Musím volit B350, protože potřebuji pci slot. (kvuly zvukovce)

Nevidim duvod, proc by se nekdo mel nechat omezovat, kdyz jsou ulozne kapacity tak levne. Takze videa se natoci a neprobiraji, jestli tohle vyhodit nebo tamto nechat. A treba kdyz si stahnu film, tak ho taky nemazu, co kdyz se jednou budu chtit podivat znovu. Fotek mam taky milion, nez se tim probirat co nechat a co ne, je "levnejsi" prikoupit HDD.

Ano budes argumentovat NASem, jenze kazdej z nas nebydli ve 200m2 vile a kdyz mas klasicky 2+1 (3+1) byt, tak tam obvykle nemas mista nazbyt a NAS je proste zbytecnost. Osobne jsem teda dokupoval disky a cpal je do PC stejne jako jezekhifi. Ale pocitac se casem ztisoval, misto rvoucich 80mm vetracku jsou dnes tiche pomalobezne i 140mm vetraky, grafika se umi ve 2D pri nizke teplote zastavit atd. Logicky teda zacal byt nejhlasitejsi neustale se tocici HDD.

Ve Windows jsem nenalezl moznost jak konkretni HDD pri necinnosti zastavit, jde to jen obecne pro vsechny. Existuje HDDScan, kde sel zastavit disk rucne, ale nejde to automatizovat a nejak mi to funguje jen u WD, u Seagate se hned zase roztocil.

Takze jsem to vyresil vyndanim tech disku z PC a pripojovani pres USB. Zvlast si vedu v textaku seznam, ze ktereho hned poznam, co je ulozeno na kterem disku a vim pro ktery v pripade potreby sahnout. Mam jen USB2.0 prevodnik, takze je to pomale, ale to ma reseni v pouzivani USB3.0.

---

Momentalne teda mam v novem PC na SATA: 1xSSD, 1xHDD a 1xDVD. Urcite chci prikoupit jeste 1xSSD, ale ted se zdrazovalo, tak cekam, az zase zlevni. V pripade 4xSATA na desce bych tak mel plno, ale ja mam na Intelu 6xSATA, takze vim, ze v pripade potreby mohu jeste prindat dalsi.

aspon vidis, ze tve 4xSATA je uplne mimo realitu

# Na aktualni zakladni desce AMD mam zapojeny jen 3x SATA a to mam i RAID ! SSD + 2T@RAID.
# Na desce Intel intel, mam obsazeny jen 2x SATA SSD + 1T HDD
# Na budouci PC mam uz priprven [M.2 500Gb] + [1x HDD] = 1X osazena SATA, ctecku DVD nepouzivam uz roky.
* S dnesni kapacitou disku, nechapu potrebu na bezne uziti pouzit vic jak 2 SATA porty, klasickym SSD + HDD.

B350 je LOWEND

# LEZ!!, LOWEND u Ryzenu ja A200 a A250, kde B350 je klasicky stred a oznaceni u Ryzenu X se jde predstavit jak Z u intelu.
TiP ~ Nez Google dohadovani si tu desku k sakru nekde pucte, nebo bezte k nekomu kdo si jiz uz koupil, tyto placebo dohady uz nejsou ani smesné..

# On tech CHIPSET B350 za osazeni desky nemuze, to je jak strcis motor z Audi do trabanta a reknes, "Nahovno ta AUDI"..
* Zde uz vysli docela slusné desky na B350 nepocitaje ty pripravované, aha, jenomze je vyrabi "Gigabyt", nebo "Asrock"/*Fatal1ty, to je prece nahovno, jedine Asus nebo MSI...

to porovnej se středem AM3+ 970

# Ty se zacali vyrabet v dobe, kdyz moznosti jako kapacita HDD nebyla stejna jako dnes, rychlost komponentu a jejich napeti vykon/W/V/A, kdyby se zacali vyrabet dnes, v dnesnich podminkach, myslis ze by vypadali stejne ? Tenkart byly hry jeste na DVD, nové 970 (tedy tech par) byly uz jen na vyprodani a ukonceni CPUs FX..
* V rukach sem mel jen 2X B350 ani jedna by nic nejak neomezovala, nic se neprehrivalo (R7 1700) ani u OC, ono, 65W CPU jen tak Digitalni VRM/*Regulator napeti, nejak nezahreje, kvalitni osazené 'civky', Realtek ALC892 je pro mé AUDIO vic jak dostacujici..

No jasně můžou za to výrobci,jinde tady na fóru jsem taky psal ze jedinej kdo ty prkna neosral je Asrock.Podivej se jak vypadaj posledni 970 co prisli na trh ještě minulej rok a ty současný B.Jinak komenty se tykaj tech B co přišli ted na trh ne co ma kde kdo naplánovaný. Nema cenu to tu dal rozebirat nekdo je spokojenej a jinej ne, je to tu opakovani dokola.Akorat kdo neni ma možnost tak Asrock to je opravdu super výběr když u AM3+ nebo Intelu nevíš kterou vybrat kvuli velký nabidce normalnich prken střední tridy vsech značek.

včera jsem četl na DDW zajímavý článek, tam se tvrdí v podstatě to, že výrobci nepočítali s nějaký velkým úspěchem AMD a současné B350 desky jsou spíše blíže klasickým OEM deskám pro výrobce PC (tj. malé možnosti OC, horší výbava) a že na nápravě se pracuje. Což víceméně odpovídá tomu co jsem psal výše.

Mas dve moznosti, bud se zbavis zvukovky a poridis X370, co to mas za spesl zvukovku? Vzdyt ja mam Asus Xonar DX uz snad 7 let na PCIe.

Nebo si proste porid na USB 3.0 takovej ten boxik na disk, nemyslim vyslovene externi disk, sakra radeji to najdu:

https://www.alza.cz/axagon-adsa-fp3-fastport3-d425 6881.htm?catid=18848747

Do PC strc jen nutne disky, ono je to tak lepsi i kvuli hluku, taky jsem drive mel v PC buhvi kolik disku, ale u dnesniho PC to dela pomalu nejvetsi hluk, kterej prerve i grafiku. :-D

No tak si udelas radost s novou:

https://www.czc.cz/creative-sound-blaster-z-pci-e- bulk/123153/produkt

ASUS Xonar DX/XD koukam vyjde momentalne draz a nemyslim, ze by mela lepsi zvuk, dost mozna to bude i naopak, co jsem cetl.

---

A to kopirujes na vsechny disky najednou?

Jako ja chapu potrebu vetsiho mnozstvi disku, ale proste mam doma jednu USB2.0 krabicku, tu jsem rozsrouboval a udelal z toho na vic disku neco ve stylu toho prevodniku USB3/SATA, aby se daly disky pohodlne menit. Jinak samozrejme ja uz to mam delsi dobu a nevadi mi, ze se kopiruje pres noc, takze zustavam na USB2, ale kdybych mel kupovat, tak urcite USB3 prevodnik, mame v praci a je to dostatecne rychly.

Pokud bych mel reagovat na XoXo, tak B350 je dost osizenej

# Opravdu ?! Kde ?! Nepletes si pojem 'Zakladni deska' a 'Chipset' ?
* Ten CHIPSET nejak osizeny neni, OC jsme na nem zkouseli (skupinove, sam jsem ho jeste netestoval), zadny problém neprojevoval..
To ze nemaji obri zebro na VRM neni divu, tyto DIGI/DigitalniVRM maji tak malé napajeni a nizké teploty, ze by chladici zebro bylo jen ciste estetické, X370 dava smysl az u Multi GPU, EOC.

Redmarxovi je to naprosto ukradeny, akorat chtel vyjadrit sambilionkovi uprimnou soustrast, cekal na RyZena pres pul roku a ted asi koupi Intela. ;-)

---

Redmarx ma totiz dva roky cas, nebot se mu teprve navrhuje vyladeny a optimalizovany RyZen R7 2700X (nastupce soucasneho RyZenu) samozrejme to jen za predpokladu, ze Intel do te doby nedokaze AMDecko trumfnout a necim odpovedet.

No delej jak myslis, ja pro zmenu zase MSI ne. Jinak nevidim duvod proc nevzit teda B250, ten H270 cipset je v podstate o nicem. Nakonec mam na Skylaku H170, ktery jsem kupoval proto, ze drive jeste na Haswellu byly H97 povedene cipsety, ale od Skylaku je proste B150 zcela relevantni a v podstate vsechno je stejne kvalitni.

H170 vs B150:

Potrebujes na PCIe vice jak 8 linek, budes davat na PCIe nekolikero pridavnych karet? Ne, tak B150.

Budes zapojovat nejak M2 SSD disk nebo budes zapojovat SSD pres PCIe? Ne, tak B150 (obvykle i tam muzes jeden M2 zapojit, pokud teda stejne jako ja nevedes radeji SATA SSD, pak je to uplne jedno).

Budes zapojovat SLI nebo CROSSFIRE? Ano? Tak stejne potrebujes Z170. :-)

---

Pocitam ze u nove generace 2xx to bude to same.

Cena Intel Core i5-7500 je 5800 KČ a cena Ryzenu 15000KČ.

To je zajímavé, AMD Ryzen 7 1700 15 táců nestojí a podle všeho Ryzeny jsou za "slevami", viz i7-7700K, nebo i5-7500. Holt si Troll vybral to, co se mu hodilo do jeho špinavého flamovacího krámu. Však také se už neobjevil.
Zato se opět objevují fámy o TLB, které se dříve hojně a hlavně hlasitě uváděly u prvých Bulldozerů, i když naprosto stejný problém měl i Intel.
Zatím optimalizace software, ať na základní úrovni BIOSu (desky nejsou až tak vyladěné, jak by mohly být) a ovladačů os, tak na straně aplikačního software, brzdí novou platformu.