Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google-vykrádání všech osobních dat z mobilu, tabletu včetně všech fotografií atd.

Mám dotaz. Je to tak, že Google vlastně v Androidu ,,vykrádá" z mobilu absolutně všechny informace včetně videí a fotografií? Budu mít třeba fotky vlastních dětí v mobilu a on mi je ,,ukradne" stáhne si k sobě a pak je bude s balíkem dalších informací prodávat všude možně a nějaká třeba reklamní nebo jíná firma si to koupí a klidně to bude používat pro svoje potřeby ty fotky?

Funguje to takhle?

Ukaž mi ty chytráku, kde se píše o 20,-Kč za hodinu. Tak nešiř bludy, prosím. A pokud se člověk ani nemůže zeptat na nějaký inzertní server, tak to sem pak člověk opravdu nemusí chodit... Jako jsou třeba levné hodinky a drahé hodinky, nebo hodinky ve střední cenové hladině, tak i všechno ostatní, včetně programátorů... A co je kurva komu do toho, jestli hledám někoho levného nebo drahého.

těsně vedle.

živě si představuju, jak google usilově krade uživatelům bilión fotek z mobilu, prodává je všude možně - takže je miliarda lidí může zpět na internetu dohledat a s googlem se soudit.

ve skutečnosti to funguje tak, že ať podepíšeš smlouvu s libovolnou institucí (banka, kabelový operátor, mobil, dodavatel energie), všichni mají na předposledním listu jejich podmínek, že budou tvé údaje prodávat dál a že s tím souhlasíš - válku o své osobní údaje už jsi dávno prohrál.

a když ti jde o údaje tvých dětí, mohl jsi rovnou začít u doktorů a setřiček v porodnici a dát všem po tlamě - oni se na tvůj souhlas neptají vůbec.

můžeš si samozřejmě pořídit telefon od nějakého výrobce, který má serióznější pověst (když najdeš). ale jak už jsem psal, nesmíš si aktivovat tarif se smlouvou.

pak je ještě jedna možnost, že své informace víš ze seriózních zdrojů jako vkontaktě, sputnik, ac24.
to je potom na jinou poradnu.

ze seriózních zdrojů jako vkontaktě, sputnik, ac24

Proc si vybral zrovna tyto?

Ptam se proto, ze minimalne na ac24 jsem byl, nejake clanky tam cetl a prilis se nelisily od toho co se pise na novinkach a idnes. Jedinny rozdil mezi tema webama, ze na idnes se zlo siri z Ruska a na ac24 z Ameriky. Jinak oboji stejne blafy.

Uvedom si, jak technicky funguje prenos nejake informace.

Napriklad Franta vola Pepovi, vola ze sveho mobilu na Pepuv mobil, mezi nima je nejaka komunikacni sit, ktera nepatri ani Frantovi ani Pepovi. Majitel teto site nebo-li telefonni operator tak zjevne muze hovor probihajici mezi Frantou a Pepou odposlouchavat.

S daty typu fotografii to nebude jine. Vyfotis fotku, tu fotku posles Pepovi, tak samozrejme vsichni, kteri stoji v ceste, kterou "protece" ta fotka, si ji mohou prohlednout. Aby nemohli, tak se sifruje.

Ovsem Google telefonni kabely ani spojovaci mista internetu nevlastni, takze vykrast ti data muze jen kdyz si to budete posilat pres Google servery. Pokud z toho mas obavu, nedelej to, je to az tak jednoduche.

Teoreticky a mozna se ptas prave na to, protoze pouzivas Android telefon spolecne se sluzbama Googlu, se obavas, ze si Google sam od sebe k sobe nejaka data stahuje. Muzes za prve maximalne omezit sluzby Google, v Cine dokonce sezenes i telefon, ktery jima vubec nedisponuje, dovezt to sem neni problem. Za druhe, pokud mas nejakou vlastni wifi, muzes vlastnima technickyma prostredkama pres vlastni wifi-router zjistit, zda-li od tebe nejaka data netecou ven v dobe, kdy ty prokazatelne nic nikam neodesilas.

Takze jak vidis moznosti jak chranit sve soukromi mas, ted uz je na tobe nakolik jich budes vyuzivat nebo zda-li se budes pouze spolehat na tvrzeni lidi, kteri rikaji, ze Google nic z mobilu nevysava. :-)

Díky, věřím, že všechno. Když musíš odkliknout, že se vším souhlasíš, že sleduje všechny tvoje údalosti v kalendáři, že tvým jménem dokonce má právo posílat zprávy z tvého kalendáře nebo z čeho to bylo, už si to přesně nepamatuju, to už mi přijde za hranou.

Mně šlo o to, když mobilem fotky neposíláš a jen je máš uložené v tom mobilu. Ale opravdu věřím, že všechno.

Jinak nejde o mě, protože používám hloupý starý telefon a právě kvůli Androidu to měnit nebudu. Jsem spokojený. A na internet mi stačí notebook.

čili dotaz jsi položil zbytečně. ani tě nezajímá, protože takový foun nemáš a neplánuješ a věříš všemu.

že tvým jménem dokonce má právo posílat zprávy z tvého kalendáře nebo z čeho to bylo

týká se spíš aplikací, které si sám dobrovolně instaluješ a toto jim odsouhlasíš. nejspíš tě někdo nutil to instalovat.

ale už jsem psal výš, najdi si třeba krám od m$, to je seriózní firma, tam nic takového nehrozí - že bys pro telefon našel aplikaci.

A proč bych jako měl položit dotaz ZBYTEČNĚ? Že takový telefon nemám? A to si ho musím koupit, abych měl právo tady se něco zeptat?

Má ho někdo, s kým o tom vedu debatu.

A nutíl mě to právě ten pitomý Android, nikdo jiný. Obyčejný pitomý kalendář.Ale je už to pár let, pak jsem to proto vyhodil.

Nepotřebuji ,,krám od ms", chtěl jsem jenom odpověď do debaty...

když už reaguješ...

To už mi fakt přijde snad jako podvod, co by se dal hlásit na policii.

debatuju s úchylem. nevyvrátil jsi nic z toho, co píšu, čtu od tebe jen blábol.
vrať se na svůj facebook, zapomenu že existuješ, bude nám oběma skvěle.

tip zdarma: udělej si vlastní vyhledávač stejný nebo lepší než google. (nebo seznam - co myslíš, že sbírá on?)
k tomu si vymysli vlastní os pro mobilní nebo virtuální krámy, ať máš trh pro svůj vyhledávač.
ve volném čese pak můžeš s faktickou znalostí věci řešit soukromí svých uživatelů, držím palce.

Mam pocit, ze uplne nechapes psany text, takze ti nezbyva nic jineho nez verit, coz je skoda nemyslis?

Tady nejde o nejake pocity nebo viru, ale o technicke moznosti. Pri posilani fotografii pres internet proste musis pocitat s tim, ze si je kazdy kdo bude mit zajem, muze prohlednout. Nevidim na tom nic "za hranou".

Ty mas moznost ty fotografie zasifrovat a poslat je protistrane zasifrovane, nasledne staci protistrane predat klic, pokud budes chtit, aby si je mohla zobrazit.

Co se tyka fotografii v tvem mobilu, tak opet mas moznost si telefon s Androidem nastavit tak, aby nikdo ani Google na zadne fotky nemohl. Muzes si to overit doma pres wifi-router, casto tam jsou informace o tom, jaka data pres nej tekla a pokud tam na tve domaci wifi nebude nic o tech fotkach, tak jednoduse nikam do sveta nemohly vyrazit, ani ke Googlu se nedostaly.

A to ze telefonni operator muze slyset co si povidate s kamaradem, kteremu volas z hloupeho telefonu, ti nevadi? Ver tomu, ze pokud chces maximalni soukromi, tak i ten tvuj hloupy telefon je problematickej, minimalne bys ho mel mit vypnuty s vyndanou baterkou a je kdyz nutne potrebujes volat, tak ho na chvili zapnout, pokud teda nechces, aby operator mel prehled o tom, kde se jinak pohybujes.

Samozrejme tohle si musis vyhodnotit sam, vetsine lidi to je uplne jedno.

Tady podle mě nejde ale o technické možnosti? To není pro Google problém. Mně se jedná o to, zda se to skutečně reálně děje? A stále píšu o fotkách vlastních dětí. A ne o osobních údajích. Již jsem psal o tom kalendáři a mám pocit, že jsem něco podobného četl i ohledně fotek. Že Google má veškeré právo si prohlížet všechny fotografie atd. Jen jsem si to chtěl potvrdit. Ale jak jsem psal. Každého druhého tu platí Google, takže...

Tady podle mě nejde ale o technické možnosti? To není pro Google problém.

Nedelej ze sebe blba! Tady prave jde o technicke moznosti, pokud nechas fotografie pouze ve svem mobilu, tak se k nim Google nedostane. Aby se k nim dostal musis je nasdilet pres servery Googlu.

No a od koho je teda Android, když ne od Googlu? To je jako kdyby jsi mi řekl, že Windows není od Microsoftu?

Já to měl krátce před lety na tabletu a byl jsem zděšený, o čem jsem psal. Abych mohl používat kalendář v tabletu, musel jsem potvrdit, že souhlasím, že VEŠKERÉ mé údálosti v kalendáři, tak má k nim Google přístup, že dokonce mojím JMÉNEM!!! může dalším lidem odesílat zprávy apod. To už mi fakt přijde snad jako podvod, co by se dal hlásit na policii. Ale je každý zticha. A každý se bojí. Nebo mu to je jedno. A nebo, jak to tady cítím, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Pomalu každému dáva Google službu analytics a další, mají z toho peníze, tak proč by brojili sami proti sobě. Takže, až na pár vyjímek, tady většina zpochybní cokoliv, co se týká Googlu.Že se to zveličuje a že to tak není apod.

Android je open-source, jadro je z linuxu, kam prispiva kdekdo, i ty muzes, budes-li tak dobry, Google pouze tahne vyvoj Androidu. Funguje to tak, ze si kazdy vyrobce hardwaru stahne zdrojove kody a ty potom prelozi pro svuj telefon. Pritom ti nejlepsi vyrobci jako je Samsung si ve zdrojacich mnohe upravuji.

U Microsoftu to funguje jinak, tam do toho vyrobce moc zasahovat nemuze a az na par veci souvisejicich s hardwarem telefonu jsou Windows na kazdem stejne. U Androidu to proste tak neni.

Sorry, ale jses blbec. Ty nechces nic davat Googlu, ale pouzival jsi jeho webovou aplikaci v telefonu pro Google Calendar, ktera se autoamticky synchronizuje na servery Googlu. Proc jsi si nestahl jinou aplikaci pro kalendar, ktera ma moznost se nesynchronizovat? Treba ja pouzivam aplikaci kalendar Jorte, kde si mohu vybrat bud Google kalendar (synchronizuje se) nebo mistni kalendar (nesynchronizuje se). Proste studuj, zatim muzes byt nastvany jen sam na sebe, kdyz to je nekolik let zpet a ty jsi to jeste nedokazal nastudovat.

Máš pravdu, ale nemůžou všichni studovat všechno. Každý je dobrý v nějakém oboru a ostatním nerozumí dokonale, ale jen povrchně.

Ale tohle téma sledování mě zajímá a je pravda, že jen díky této poradně jsem objevil věci, o kterých jsem před tím neměl tušení (protože svůj volný čas věnuji něčemu jinému), jako je Firefox, Thunderbird, AdBlock, Ghostery,NoScrip apod. To jsem objevil až zde a mnoho dalších dobrých rad.

Teď jsem našel nový článek na mobilmánia.cz, kde se právě o fotkách píše... Ale třeba jsem to jako laik zase jen špatěn pochopil...

Googlu se někdy přezdívá Velký bratr. A opravdu toho o nás ví hodně.
Google Mapy jsou ukázkový případ. Jsou v mobilu, vědí, kde se pohybujete, a všechno ukládají na časovou osu (včetně vyfocených obrázků a e-mailů). Může se to hodit, ale také se to dá zneužít, pokud se váš mobil dostane do nesprávných rukou.

A je to trestné, že někdo něco nechápe? 20 let jsem dělat bojové sporty, vsaď se, že určitě něco z tohoto oboru určitě taky nechápeš. Ale nebudu ti kvůli tomu psát, že jsi debil...
Dřív jsi radil, teď jsi jenom vulgární a útočný. Nejsi něco víc, nemusíš se povyšovat, pouze v jednom oboru máš větší znalosti, ale v dalších stovkách zase nižší.
Možná rozumíš dobře počítáčům, ale taky to není všechno na světě. Třeba vypnout počítač a zajít do knihovny pro knížku etikety a slušného chování...

Třeba vypnout počítač a zajít do knihovny pro knížku etikety a slušného chování...

Nemám bankovní účet, nemám kabelového operátora, mám předplacenou kartu a ne paušál...

Jenže do knihovny musíš mít průkazku,čili jsi registrovaný,takže Tě tam najdou taky.A hned ví přes Google i CIA,kdy a co sis půjčil za knížky.A až hackeři napadnou tu knihovnu a zveřejní data a adresy všech čtenářů,co pak?
:-)

Na telefone je firmware od vyrobcu telefonu, a ne android od googlu. To su 2 rozne veci,
Stejne tak na aute su kolesa od vyrobcu auta, a ne od toho kto vymyslel koleso. A ked sa to koleso polame tak je na vine vyrobca kolesa, a ne ten kto vymyslel koleso. A ked niekto da do kolesa odpocuvacie zariadenie tak to bol vyrobca kolesa, a ne ten kto vymyslel koleso. :-)

Windows je uplne ina vec. Ten je od microsoftu, a ne od vyrobcu pocitaca. T.j. windows je od microsoftu, ale firmware tvojho telefonu neni od googlu.

daj si alobalovu ciapku a bez byvat do jaskyne, demagog....
pouzivaj tzv. hlupe telefony ked ti vadi ze smartfony daco dakam odosielaju.
zbytocne teraz reves, to si mal robit uz v 2001, ked prislo windows xp....uz odvtedy totiz kazda z tychto spolocnosti pozna aj velkost tvojich spodarov. Vsetci sme sledovani uz X rokov, informacie o nas uz davno maju. takze co chces akoze teraz spravit? uz nic nespravis.

A ako tu uz bolo napisane, vzdy sa dana appka pyta na povolenie svojich akcii. Mas moznost nesuhlasit a najst si alternativu co ti vyhovuje. A nie suhlasit a potom pindat. Pripada ti toto normalne?