Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie versus síť

Dobrý den, vždy jsem používala notebook s vloženou baterií a do sítě připojím jen v případě potřeby dobití. Baterii jsem vyndala snad jen jednou při nějakých potížích (a pomohlo). Teď mi známý řekl, že je to největší blbost. Pokud mám k dizpozici síť, vyndat baterii a použít ji pouze mimo možnost připojení k síti. Můj názor je, že pokud baterku budu mít jen někde loženou, životnost jí asi neprodloužím. Nikdy jsem to neřešila, ale poznámka známého mě zmátla, zabývá se totiž servisem počítačů. Má pravdu?

známý je hloupý, nebo jen žije v bludu, to se lidem stává.
tebe nezajímá teoretická možnost podle něj delší životnosti, když při výpadku sítě můžeš přijít o rozdělané soubory.
zámky baterie často stojí za houby, je dobré je využívat co nejméně. každodenním odemykáním je opotřebíš a baterka nebude v notebuku pořádně držet.
a k samotné baterce - jí naopak prospěje malé dobíjení za provozu ze sítě, takto vydrží nejdelší dobu - ověřeno ve firmě.

Mas u mna meter :beer:
Ked som to po niekolkych dnoch cital, tak som chcel dokonca zmenit Nick.
Jedina polahcujuca okolnost tohoto fo-pa, by mohlo byt, ze pocas pisania sa objavil v praci pruser.

(co som aj spomenul, ale citovat sa nebudem, pretoze je tu dalsi pruser: "potrebujem "oddichovy cas", som v praci a musim riesit problem" - no fuj).

mif: dakujem Ti a polepsim sa.

Díky. Budu používat jako dosud.

PS. Sdělila jsem známému, že jeho názor neakceptuju a baterii vyndavat nebudu, jeho odpověď byla, že jsem hloupá, počítačům nerozumím a až se mi podělá, ať za ním nechodím. Asi to poslední bylo nejlepší doporučení:-)
A závěrem, že mi doporučuje, že si mám stáhnout CCleaner, abych si vyčistila ntb. Já nevím, neudělá ale tento program ještě větší bordel? Myslela jsem si, že si s tím Windows poradí sám. Nebo ne?

to už od něj byla jen úmyslná provokace. ccleaner je pro neznalé osoby, které věří na zázračné čističe.
"profesionál", který takové shity používá, je neschopný hlupák.

v nejlepším případě neudělá nic (ok, maže tempy, dost primitivní činnost)
v horším případě občas nerozumí tomu co čistí a smaže nějaký záznam, co pak dělá problémy.
takovým svinstvům se vyhýbej, hloupým známým taky.

Díky. Budu používat jako dosud.

Dobrý den, vždy jsem používala notebook s vloženou baterií a do sítě připojím jen v případě potřeby dobití.

Také blbě! Pokud je k dispozici rozvodná síť nn, pak se do ní připojí adaptér notebooku a NECHÁ se vše na firmware notebooku. Nikoliv jako jste to plichtila nesmyslně dosud, tj. nesmyslné cyklování - vybít, nabít a furt dokola!

mi doporučuje, že si mám stáhnout CCleaner, abych si vyčistila ntb

Nuž asi takto......
CCleaner ako taký (v základnom nastavení) neuškodí, ale na druhej strane ani nepomôže - je to len také IT placebo niečoho.... Tvári sa že čistí, upratuje ----- tůdle - len niečo označí, aby to nabudúce už nevypisoval....
Inými slovami - už je to IT zbytočnosť.

jeho odpověď byla, že jsem hloupá, počítačům nerozumím a až se mi podělá, ať za ním nechodím.

V jednom má pravdu - už za nim NECHOĎ - je to diletant.....

A teď perlička na konec:
Můj přítel měl přes víkend u našeho známého, kterého zde zmiňuji, svůj notebook (měl s ním nějaké potíže) a když jsem mu ukázala tuto korespondeci, vzal to klusem k němu a ntb přinesl. Teď tu sedí proti mě a vidí rudě.
Najel si na historii a zjistil, že mu nainstaloval Team Viewer. Bez jeho souhlasu, bez znalosti hesla. Odinstaloval ho a přemýšlí, zda mu jet rozbít hubu hned nebo až to vydejchá....

Moc to prezivas. Teamviewer nevytvori spojenie bez suhlasu uzivatela, t.j. nechapem co sa rozculujete. Je to len vyhoda ak nastane problem v buducnosti.
Na jaku "historii" kde najel? Windows nema historii.
Baterku netreba vyberat ked ides na siet, elektronika v NTB ju odpoji. Ale jeho nazor na baterku este neznamena ze dotycny neni dobry administrator Win apod. To nema s baterkou ziaden suvis.

P.S. zmazal som reakciu navadzajucu na nasilie :D

Ad1) Když si přítel notebook vyzvedával, známý se mu ani slovem nezmínil o nainstalování TeamVieweru. A při charakteru tohoto programu si stále myslím, že je něco jaksi špatně.

Ad2) Odkaz našel v historii své domovské stránky a tak kouknul do programů.

P.S. děkuji ti za smazání všeho nevhodného:-)