Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Znaky ve stažených textech jsou automaticky zpracovány do ANSI

Ahoj všichni.
Pracuji ve Francii a koupil jsem si tam notebook. Do Windows jsem si z oficiálního webu stáhl a nainstaloval češtinu, takže vše funguje v češtině tak, jak má.
Mám však problém s texty (nemyslím Word text), které po stažení neobsahují české znaky.
Problém mám jen při stahování .srt souborů - tedy při stahování českých titulků.
Zkoušel jsem si nainstalovat Notepad++, který má funkci konvertovat text do UTF-8, to mi však nepomohlo.

Neví někdo, jak bych mohl toto nastavení změnit? Díky předem za odpověď.

Kodovanie znakov sa nastavuje tam kde si ten subor zobrazujes, t.j. napr.v prehravaci filmov.

Konverzia na UTF8 je tiez moznost ale musis si zvolit spravne vstupne kodovanie, o to predsa pri tom celom ide, vybrat spravne kodovanie v ktorom je dany subor.

Nastavis bud 852 alebo 1250 (musis zistit skusmo), ak to je cesky/slovensky text.

Inac cestina do windows sa od W8 nastavuje (stahuje) v ovladacich paneloch, netaha sa zo ziadenho webu.
Skontroluj si aj poriadne nastavenie ovl.panely-narodne nastavenia tam je na poslednej karte aj kodova stranka pre ne unicode programy. Ale v tvojom pripade by toto nemalo mat vplyv, ale to co som pisal vyssie.