Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SQL dotaz

Dobry den, potrebuji vypsat z tabulky viz nize jen vozidla, ktera maji pouze typ A, v mem pripade bude vypis jen auto12

vozidlo typ
kolo11 A
kolo11 B
kolo11 A
auto12 A

select t1.vozidlo from tabulka t1
where not exists (select * from tabulka t2 where t1.vozidlo = t2.vozidlo and typ != 'A')
group by t1.vozidlo

nebo

select t1.vozidlo from tabulka t1
join tabulka t2 on t1.vozidlo = t2.vozidlo and t2.typ != 'A'
where t2.typ is null
group by t1.vozidlo

SQL už jsem pár let nepsal, tak to snad bude funkční.

V Tvojom prípade má typ A aj vozidlo "kolo11"... Asi by to chcelo upresniť, že vozidlo musí obsahovať znaky auto...prípadne to sformulovať tak, aby nedošlo k omylu...

Možno nejak takto:
SELECT * FROM tablename where vozidlo like 'auto%' and typ ='A'