Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zalman ZM-VE350: "no iso file"

Koupil jsem si box Zalman ZM-VE350 a naivně jsem si myslel, že to bude stejné, jako u VE300: že se do složky \_iso umístí obrazy .iso, milý boxík je nalezne a bude možno tyto .iso otvírat ve virtuálním CD/DVD. Leč chyba lávky, zlolajný box neustále hlásí "no iso file". Zkusil jsem zapátrat a zjistil jsem, že můj problém není ojedinělý, přičemž všechny navrhované metody řešení problému, které údajně vedly k nápravě, u mě selhaly. Zkusil jsem doporučovaná řešení (některé věci i poněkud nesmyslně, ze zoufalství):
- NTFS i FAT32
- disk mám typu mbr průběžně (o gpt jsem se ani nepokoušel)
- starší i novější verze firmavare
- nezkoušel jsem low level format, protože to považuji za pitomost, máte-li ale někdo jinou zkušenost, uvítám zprávu
- různé kombinace malých i velkých písmen názvu adresáře _iso
Znáte někdo řešení? Uvítal bych ho (a se mnou možná jiní nešťastní majitelé ZM-VE350).

Řešení:

Přecházel jsem ze staršího Zalmana, jen jsem prehodil disk a "No ISO".
Řešení je jednoduché. Zalman potřebuje, aby složka _iso byla první, nebo aspon na zacatku disku.
Kdyz jsem obsah disku odsypal pryc, znovy vytvoril oddil, vytvoril slozku _iso a nasypal to zpet, tak vse fungovalo bez problemu.

Přecházel jsem ze staršího Zalmana, jen jsem prehodil disk a "No ISO".
Řešení je jednoduché. Zalman potřebuje, aby složka _iso byla první, nebo aspon na zacatku disku.
Kdyz jsem obsah disku odsypal pryc, znovy vytvoril oddil, vytvoril slozku _iso a nasypal to zpet, tak vse fungovalo bez problemu.

Želbohu, tato rada má pouze omezenou účinnost. Tobě pomohla, mně ne. A to jsem zkoušel mít na disku pouze jediný adresář, v něm jediný soubor .iso a jinak nic (vše,pochopitelně, defragmentované a na začátku disku).
Prostě, ZM-VE350 jsou každý pes jiná ves. Co pomůže jednomu, nepomůže jinému. Já jsem holt z těch méně šťastných.

Ak sa este mozem spytat, vo videach som videl, ze podrzanim tlacidla backup sa nastavenia ulozili a dal sa po odpojeni - vysunuti HDD tento stav uchovat. Mne to akosi nefunguje. A vo videach vidiet aj bohatsie MENU. Este raz dakujem za ochotu.

Nastavení je po ukonceni prace ulozene, nepamatuju si, že bych musel mačkat nějaké backup tlačítko.
Nevím, co je to "bohatší menu". Tlačítko Backup slouží na spuštění zálohování. Delší podržení pak k odpojení disku. Cituji z dokumentace:

Pressing the button for more than 3 seconds will automatically turn power off, allowing the external hard drive to be removed safely without damaging the data.

Dnes som omylom spravil gpt z mojho klonu VE300 (kupovane na ali, spominane vyssie), takze som prisiel o data, ktore mam samozrejma zalohovane....takze moja dlhorocna zbierka ISO suborov bola obnovena. Na moje velke prekvapenie vsak na dispelji po cely cas svietilo check HDD. Disk som videl v pc, aj jeho obsah, ale bootovat z neho neslo.
Google moc neporadil, respektive vobec, takze som v chaose dvakrat odpojil cez menu VHDD a na druhykrat mi Win hlasil, ze jednotku G treba formatovat, co som odmietol...a pozriem sa na displej a tam vsetky moje ISO suobry opat pekne v ponuke.
Momentalne disk uz funguje ako ma, ale ako som si ho opravil a preco nesiel (prednedavnom som v nom menil disk a slo to ok) netusim.