Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně Ryzen sestavy

Zdravím, uvažuji o koupi Ryzen 5 1600. Chtěl bych se prosim zeptat, zda je veliký výkonový rozdíl ve hrách Ryzen 1500X/1600. Taky jsem se dozvěděl, že pro Ryzen je lepší mít co nejrychlejší RAM. Ale mám pouze 2x4GB 2400 Kingston HyperX fury a zkušenosti s přetaktování rámek vůbec nemám :D Další ramky koupím později. Mám celkem problém jakou zakladni desku vybrat po Ryzen. Chtěl jsem MSI B350 Mortal.

Moje sestava:

Intel Pentium G4560
RX 480 4GB
8GB 2400 ram
MSI B250M Mortal
SSD+HDD
Corsair CX450M 80 bronze

Jenze to i5 ma o 1500,- levnejsi a nemusi davat dalsi 2.000 Kc do desky.

Pritom na hry nedokaze s RX480 stejne vyuzit naplno ten RyZen. Je proste nesmysl ho kvuli hram v te jeho situaci kupovat, pokud chce jen levny upgrade PC a nebude delat nejakou kompletni restavbu na highend pocitac.

Dále není pravda, že s RX480 nejde Ryzen využít - záleží na konkrétní situaci

Jasne, v Doomovi je i5-7400 nadoraz. Ve vsech ostatnich hrach a to i naproste vetsine budoucich titulu dva roky dopredu nepojede ani ten Intel na 100%.

Takze asi tak.

A znovu nerikam, ze nemuze koupit RyZen, evidentne je pro nej rozhodnut, tak at tu R5 1600 vezme, ale prinos ve hrach bude nulovy a bude to drahe. Jen jsem mu dal vedet, aby s tim pocital. pokud napriklad enkoduje video, tak je situace jina.

::)

Sorryjako, ale já s hrubě přetaktovanou i7 mám problémy udržet v BF1 ve vypjatých scénách (výbuchy, kouř, hroutící se budovy) stabilní framerate - a je to procesorem, ne grafikou. Smiř se s tím, že dnes je 8 jader (alespoň virtuálních) takové rozumné minimum na hraní náročnějších her. Koridorovky s naskriptovanými událostmi typu CoD si samozřejmě vystačí i s tím G4560, ale hry, kde funguje AI, nebo se ve větší míře uplatňuje fyzika (nebo obojí) z více jader profitují zcela jednoznačně. Viz ta ARMA3, ve které se FX Bulldozer vyrovná i7 (jindy to je prohra FX rozdílem třídy).

A s tím, jak to teď Ryzeny válcují, lze čekat, že do roka se těch náročných titulů vyrojí mraky.

Viz ta ARMA3, ve které se FX Bulldozer vyrovná i7 (jindy to je prohra FX rozdílem třídy).

- Arma je příklad hry, která na FX byla zcela nehratelná, žádná optimizace, kde i se sebelepší GKartou z ARMY III nešlo vytáhnout víc jak 50FPS/25-35 FPS a to i V 800x600 a LOW Graphics.
(Během vývoje hry pak Bohemia přidala možnost Threading, 64Bit, nastavení CPU, ale s FX to prostě nehlo i přes snahu a návody Steam community )

Sorryjako, ale já s hrubě přetaktovanou i7 mám problémy udržet v BF1 ve vypjatých scénách (výbuchy, kouř, hroutící se budovy) stabilní framerate

- Frame jsou i MIN min (1% LOW 0.1%) které jsou citlivejší jak MAX FPS na obrazovce, často nad možnosti "Hz" obrazovky, navíc i7 které ma bezmála 5 let ?
- Alespoň vidíš, že je důležitější výkon samotného vlákna jak počet srdcí /HT/ kde i když vypadají že jich jede víc, jde jen o synchronizaci mezi jádry, výpočet provádí v 'real time' kupříkladu jen 2 Core, u DirectX 2C + 2T.
(Tak jako třeba na poli pracuje "x8" lidí, ale mají jen "x2" motyky, tak kopou napřeskáčku, kolik práce provedou není determinované na tom kolik jich je, ale na výkonu každého z nich tak jako na rychlosti komunikaci 'SYNChronizaci' mezi nema :-) )

A s tím, jak to teď Ryzeny válcují, lze čekat, že do roka se těch náročných titulů vyrojí mraky.

- Dokud ty tituly budou vyvíjeny na DirectX tak myslím že ne :-).
(herní motory /Engine/ pod DirectX neumí využít víc jak 4x core, nebo jestli preferuješ "DirectX 9 1C, DirectX 11.x 4C/4T", k nativní verzi DirectX12 se nemá cenu ani vyjadřovat)

- Na co číst nebo se dívat, zkoušel jsem několik FX, dva mám ješte doma v Arma III jsem měl ty samé problémy prošel jsem si tím /FX8350/.

které škálují i přes 4 cores -

- Ukaž.
(navíc dalších 99% z Windows her na trhu to neumí)

tak jedna z vlaštovek. sniper elite 4 na dx12 - vytíženejch až 8 vláken (nevim jak hru pustit v okně abych ti zároveň ukázal load cpu)

jako ultimate herní mašina je intel nepřekonatelnej

V mainstream segmentu ale nejsou rozdíly ve výkonu velký. A u her je ve většině případů ve finále největší brzda gpu, nikoliv cpu. Těch pět snímků navíc při 60+ fps moc lidí nevytrhne... já to na svym 60Hz monitoru ani nemam šanci postřehnout třeba.

Navíc intel pomalu taky zvedá jak počet jader, tak multithrading nasazuje čim dál častěji... směr je danej. Ale potrvá to.

zas je pravda ze i u toho snipera na dx12 byl po occku vyraznej posun... takze sigle thread vykon je porad na miste. O tom spekulovat nehodlam.

Ja jen ze uplne blbost to neni pokud vim co ocekavat... a s prihlednutim do budoucna se vyplati koupit minimalne 4c/8t (at uz intel nebo amd) ikdyz dnes realne 4c staci.

- Ach jo, neznamená kdyz vidíš že ti ve správci uloh ukazuje že ti ve hře jedou vsechny srdce ze jsou vytížené, presvědč se o tom sám, třeba pomoci frekvence CPU :i:, max 'Ghz' na 1xCore a 8xCore je rozdilné a to do toho nepočítám TURBO, jestli jede TURBO tak určite nejede na 8 srdci, takle UCP nefunguje.x

Zrovna ten sniper elite 4 je hra kde ryzeny intel na dx12 drti i v highendu napr a to to za pul ceny oproti intelu. A to je par let starej, jen vylepsenej engine. Chapu ze tahle hra ani nahodou nemuze bejt povazovana za nejaky meritko. Jak sem psal, je to takova jedna vlastovka.

- Opravdu naposled, ve správci ulohoch to co ukazuje u procesoru je zcela jedno a neznamená to že jede více srdcí naráz jedou na přeskacku v nano sekundach, coz asi ve správci úloh který ukazuje stav thread ci logické procesory a vše dohramady neukáže.

- Počet srdcí ve Sniper Elie na DX12 http://www.guru3d.com/articles_pages/sniper_elite_ 4_pc_graphics_performance_benchmark_review,9.html
(vic už ti odpovídat nebudu, i když te chápu jak myslíš si ze kdyz se ti tam ukazuje graf vice srdcí zaráz, tak si myslíš ze jedou zároven, ale to pravě není pravda)

To máš sice pravdu. Ale to že hra dobře jede na i7 za 25 tisíc přetočený na 4,3 i jen na dvou jádrech s hyperthreadingem ještě neznamená že by nevyužila 4jádra s MT (8 vláken celkem).
jen to potvrzuje co sem říkal, cpu neni brzda v dnešních hrách... spíš gpu

Zvlášť bych pak chtěl vidět load jen těch 2c/4t v tu chvíli oproti 4c/8t... a v nějaký náročnější části, kdy po tobě jdou a něco se trochu děje. Z úvodní části kde běžíš k vesnici a vlastně se ještě vůbec nic neděje.

btw. R7 1800X přesně týhle i7, přesně v týhle hře dá na prdel za půl ceny... stejně tak 9600K. ;)

píšu to jak vůl...

..Zvlášť bych pak chtěl vidět load jen těch 2c/4t v tu chvíli oproti 4c/8t... a v nějaký náročnější části, kdy po tobě jdou a něco se trochu děje. Z úvodní části kde běžíš k vesnici a vlastně se ještě vůbec nic neděje. těžko soudit jak bude hra s cpu cvičit.

- R7 1800X je vykoné predevsim v Mtasking, compresing, kde uz počet hraje nějakou roli, tam i7 s 4X Core /8 TH nemá problém i předběhnout, bohužel né vše je dnes dobře optimizované a to i po stránce výrobce zakladních desek, ale je to pomalu a jistě jen lepší.

i tak rozebrala i dvakrat drazsi intel 8c/16t u tyhle konkretni hry. Takze dokaze predbehnout nejen 4c/8t, ale i ty nejlepsi 2x drazsi intely a nejen v mtasking ::) :D ja vim uz toho necham...

Jako ultimate herni masina zatim porad jedine intel. Ale ono tak spatny s tema ryzenama s vice jadry vubec neni tak zly. Ikdyz to ted jezdi 12 valcu jen na osum, to se brzo muze zmenit. Navic intelaci by mely taky skakat radosti, ceny tech jejich nejmastnejsich mazlu budou muset driv nebo pozdeji dolu.

Me vydrzel dual core 2,6GHZ (11 let) s nejakym tim omezenim coz by dost lidi davno povazovala za mrtvy... ted mam +4cores a to vse multithread, pracujici o 1100MHz rychleji. Takze myslim ze nakej cas vydrzim u 4core bez multithreadu bude treba upgrade 100% protoze optimalizovat na vicejadra vyuzivajici multithreading se bude, už se to pomalu děje. No a ikdyby nakonec byl třeba upgrade o cemz pochybuju (spis grafiku nez cpu, to jo), tak nebude tak drahej jako kdybych ted vzal jakejkoliv intel.

Uprimne sem zvazoval G4560 2c/4t kterej uprimne taky staci na nejaky to hrani ve fullHD. i5 je dle myho nesmysl kdyz je tu r5, maximalne pro nahanece fps... ale pro takovy je vetsinou nesmysl kupovat mainstream.

Připomínám, že i7 je 4C/8T a že HT nefunguje moc dobře

- HThreading funguje dobře, v případech kdy je využit, zkus si sám změrit ve hrách FPS bez HyperThreading ON a HT OFF, některé hry pojedou i lépe, protože budou synchronizované jen 4 jadra a 4x TH u CPU 8/16 je to samé, kdyz dezaktivuju polovinu fyzických jader, nebude to horší a není to proto že zbylé 4 jádra UCP jsou horší nebo že nefungují moc dobře, jestli mi rozumíš.
(adminovy snad nemusim psat jaké informace o CPU správce uloh zobrazuje a nezobrazuje tak jak co je to logický procesor, nebo NUMA )

to je dost blbý srovnání

ono je to trochu jinak: kohoutek je pořád jeden (křemík) ale máš dvě čerpadla o stejnym tlaku... a teď záleží na sw jak bude s čerpadlama pracovat.

Takžě? záleží na okolnostech sou případy kdy jedno samotný bude makat líp jedno čerpadlo nebo zas případy kdy budou podávat lepší výsledky dvě čerpadla. Např firefox... už maj electrolysys pro všechny (vyžívá dva procesy, tři s pluginama a počítá se s dalšíma do budoucna) I blbej torrent dokáže hudbu a video s Multithreadingem stahovat rychleji a vůbec s jakoukoliv prací s hudbou a videem jde výkon nahoru. A těch programů s podporou MT bude pribejvat, ne naopak. To samý přínos HT na serverech o tom snad polemizovat taky nechceš.

Když pominu samotný hry, je spousta aplikací který toho využít umí - to že by jednojádro bez HT vklidu stačilo řešit nebudu. Je fakt že s tim dokážou pracovat rychleji jiné pomaleji. Ale proč pomaleji? Protože vývojáři s touhle technologií dodnes neumí moc pracovat, to se pomalu ale jistě mění.

Neni to jen o těch hrách a nakonec i u her sou takový který s HT šlapou líp než bez ;)

nebo že s tim vývojáři neumí pracovat... oni by i uměly, ale nic je doteď nenutilo, protože doteď "hrubej výkon" single core na většinu toho co potřebovali stačí... ale pomalu narážíme na technologickej strop. Hrubej výkon na jádro už nahoru o moc nepude s křemíkovou technologií, to by musela přijít nějaká revoluce, takže začíná doba kdy s multicore & multithread technologií začnou počítat i vývojáři aby vytáhly z procesorů výkony který můžou podat.

Myslím dopředu. Základku jsem dostal od kámoše. Vše jsem vzal ze starého PC a dokoupil jsem jen GK a procák. Uvažoval jsem o i5 7400, ale v budoucnu se bude více využívat vícejadrových procesoru ve hrách. I5 už je ve hrách využit na 100%. Ryzen 5 1600 poraží i5 7400 v testech. V budoucnu můžu kdykoliv koupit GK.

Momentalne zadny herni engine neumi ty jadra navic vyuzit. Tvurci hernich enginu mluvi o podpore v budoucnu, ale neco jineho je podpora a neco jineho skalovani. Napriklad kazde dalsi jadro navic prispeje k celkovemu vykonu mensim procentem.

Takze jestlize dnesni enginy se budou ve hrach pouzivat minimalne jeste dalsi dva roky, tak pocitej, ze dobre skalovatelne vyuzivani vicejadrovych procesoru vic nez 4 jadra bude na poradu dne nekdy za 4-5 let a tou dobou dost mozna bude potreba dlasi upgrade kvuli vykonu.

Tvoje v budoucnu proste nedava smysl, ale jsou to tve penize, jen jsem te varoval, urcite neni spatny napad poridit RyZen 5 1600, jen to v tvem pripade vyjde docela draho.

Jsou tam vypsaný jenom se kterýma tu MB testovali ostatní ne,vzhledem k tomu že to je nová MB tak by problém neměl už bejt žádnej v ničem,100% to nevím jak to s nima pošlape ,ale lepší prkno není za ty prachy a u starýho kde podporu máš napsanou co třeba vemeš budeš muset hned aktualizovat BIOS aby to šlapalo jak má.