Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ip kamery

Ahoj, chtěl bych koupit ip kameru, kterou bych nasměroval na hlavní dveře v bytě. Myslíte, že je to dobrý nápad? Případně jako vybrat?

ovšem ak takto náhodou nafilmuje zlodeja,bude mu záznam z kamery,ktorá nieje podla predpisov registrovaná a ohlásená úplne nanič,záznam sa nebude dať použiť pri súdnom konaní a navyše sa nafilmovaný zlodej môže domáhať odškodnenia za porušenie práv ohladne ochrany osobnosti a ochrany osobných údajov,pokial by sa takýto záznam nejakým spôsobom verejne použil.....

No myslel jsem právě že to dám zevnitř a ne na chodbu. Tam to ani nejde. A to jako vážně když by se mi někdo vloupal do bytu a já ho nahraju, tak ještě může on podat stížnost na mě, že jsem ho nelegálně nahrál?

Náhodou jo. ;-)

edit: napadá mě jako jediné řešení použít nějaký cloudový mobotix, který fotky/video nahraje někam na internet, jenže to je cena 30 špejlí jak když fikne. A mně by třeba docela vadilo, že někde v cloudu budou záznamy nejen zloděje (potenciálního), ale i mě samotného, jak chodím po vlastním bytě. Osobně bych takové řešení rozhodně nevolil. Optimální je IMHO kamera nad dveřmi (v rozmně nedosažitelné výšce, ideálně rovnou na stropě), v antivandal provedení, napájená PoE, nahrávající na NVR, zabírající prostor přede dveřmi.

Vela ludi, ktori chcu kameorvy syste domov odmieta to centralne zariadenie, kde sa bude ukladat zaznam a na zaciatku chcu kamery, ktore ukladaju lokalne na SD kartu.
Co je samozrejme jedna z najvacsich blbosti, kameru dam dole do 1min, este ju aj predam dobre a zaznam si tym padom beriem so sebou;o).

Hele, klasický inteligentnější bytový zloděj je dnes už skoro vymřelý druh a tito se specializují na tipy, kde můžou ukrást fakt hodně (tj. milionářské domečky). Dnes chodí loupit do běžných bytů jen smažky a trubky s IQ houpacího koně, absolventi speciálek. Těm je to buď jedno, že je máš nahrané, nebo to vůbec nechápou. Zloděj se taky může domnívat, že kamera je atrapa. Prostě nečekej, že když ti rozlomí zámek, nebo vykopne dveře, tak že jej pohled na kameru vystraší a on uteče.

Detektory pohybu jsou krásná věc. Ale chápeš, že ti na mobil bude chodit i echo když půjdeš na WC, nebo ještě hůře, když bude chtít tvůj čokl vyvenčit?

Mohl bych tě zásobit historkami, jak zloději vybrali dům napojený na PCO, protože si předem pomocí opakovaných planých poplachů zjistili, jak dlouho trvá šerifům dojet na místo. Ta kamera (umístěná vevnitř bytu) má pro tebe jediný význam - pokud bude kvalitní a ty budeš mít štěstí, bude na záznamu někde v cloudu ksicht zloděje. Za předpokladu, že předem nepřeruší dodávku energií, aby např. vyřadili laciné domácí EZS bez bateriové zálohy a/nebo znemožnili odeslání informací o alarmu přes internet.

Kamera přede dveřmi má naopak ještě funkci odstrašení plus je to lákadlo - kdo má kameru, chce něco cenného chránit.

Před dveře to dát nemůžu a právě ani nechci, protože to bude jak píšeš akorát velký lákadlo. A psa nemáme- Bydlíme v bytě a tam by psovi nebylo dobře, ale chápu co tím myslíš. Já jsem právě chtěl zkusit jenom něco základního, abych zjistil jak to vůbec funguje

Právě, pokud to nebude zveřejňovat, tak si může ve svém soukromí nahrávat co chce. Na letištích, v obchodech, v bankách, na silnicích i na ulicích se čile nahrává a nikdo si žádný souhlas od nahrávaných nevyžádal. A je při tom celkem fuk i to, jestli o tom nahrávaní ví nebo neví.
Tazateli, pokud to myslí s kamerovým systémem vážně, bych také doporučil pořídit ke kameře i rekordér. Software kamer je vesměs dost omezený, ale v rekordérech se nechá nastavit vše potřebné o čem tazatel uvažuje a ještě mnohem víc. I když požadavky které uvádí moc nenasvědčují na plnohodnotný bezpečnostní systém a zvládne to asi i většina kamer jen správným nastavením zón, period záznamu a ukládáním na server.
Rekordér ale poskytuje mimo bezpečného úložiště(odpovídající jeho umístění, třeba v trezoru), vysoké konektivity, komfortnější práce se záznamem, větší paměti, umožňující záznam zpětně před zaznamenáním události, např. i vstupy a reléové výstupy, umožňující HW propojení s jinými systémy. Třeba propojení s alarmem, nebo nakonfigurování systému po vzoru alarmu v autě. Zmáčknu tlačítko dálkového ovládání a kamera začne reagovat na pohyb, přijdu domu, zmáčknu tlačítko a systém se deaktivuje. Jednoduché, komfortní a funkční.

No,na letišti ... budiž,ale přijít k někomu na návštěvu a zjistit,že je tam v "pohotovosti" kamera,tak se zeptám nač a pokud nebudu mít důvěru,tak hostitele opustím. Důvěra je citlivá věc. Ono dát si pár panáků a pak se vidět někde na fejsu,tak to asi ne.Už někdy i v rodinách se blbne,asi taková doba,ale vocať pocať.

Já už bych z toho dnes vědu opravdu nedělal, sledovaní jsme všichni v míře vrchovaté, tak proč předstírat nějaké obavy z ohrožení ztráty soukromí kamerami pokrývajícími obvod něčího domu?.
Kamerový systém mám na domě roky a nikdo s tím zatím neměl ani náznakem problém. Moje návštěvy nedělají žádné nepřístojnosti, nemají zapotřebí dělat u mě cokoli potají, věříme si a nemáme co skrývat. Pokud někdo má zájem dělat u mě něco, co ví že by se mi nelíbilo, tak ať ke mně radši nechodí.