Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cz tracker a legálnost

Dobrý den. Jsem uplný lajk a chci se zeptat, vás znalých, zda je stahování z cztracker (torrenty) legální. Jsem na váškách. Myslím si že to legální není, ale když z toho stahuje a když to sdílí tolik lidí, tak to asi zas tak hrozné nebude ne? Nevím vůbec... proto se vás ptám. Díky za odpovědi :)

On obecně používaný názor je ten, že stahování audia videa je pro vlastní potřebu legální.
I stahování programů je legální, například pokud máš na ně licenci.
Takže obecně by se dalo říct, že stahování z czt je legální.
Problém je v případě sdílení, odesílat je obecně nelegální v případě například audia, videa, programů, a to v případech, kdy to prostě jejich licence neumožňuje.
Takže je potřeba používat pro stahování torrentů programy nebo doplňky, které sdílení neumožňují, je jich ale velmi málo, například doplněk torrent tornado do firefoxu, ale je jeho používání je dost nepohodlné, navíc posílá na czt nepodporovaný název klienta. Nejvhodnější je tedy naprogramovat si vlastního torrent klienta, který neumožňuje sdílení, pokud to zvládneš.
Co se týče czt, jeho výhoda je ta, že je to privátní tracker a mají tam své ovečky postavené do latě, takže jim tam platí prachy a kvůli ratiu i se snaží hodně sdílet, takže je tam velký poměr seed/leech. Doporučuju nebýt vypatlaná hloupá ovečka, ale upload a seedbody si generovat ne nelegálním sdílením a uploadováním, ale umělým generováním trafiku, například za pomoci tohoto prográmku:
http://krakatoa.www3.cz/bittorent/seedbox.php
Klidně si díky tomuto prográmku můžete vygenerovat vrámci limitů kolik chcete seedbodů (czt má omezení na 1500 na den, což ale na permanentního membera bohatě stačí i několikrát) a kolik chcete uploadu. A přitom neodeslat jediný bajt dat z dat torrentu. A ještě tam budete za kinga, jaký máte hezký semafor, upload, ratio... a přitom to budou pro vás jen ochočené ovečky, od kterých budete sosat jak komáři.

Dobrý,no. Na 18ti řádcích vysvětlovat,že prostě ukradnu legálně hru je dobré počtení. Platilo - audio,video pro vlastní použití je možné stáhnout. Hry a software je nelegální stahovat,pokud není free. Samozřejmě je řeč o Ulož to a podobných nákupních galeriích.

Dobrý no, jsi vedle jak ta jedle. Nikde jsem nepsal o ukradení hry. Co se týče programů tak jsem psal něco na jeden řádek. A to ve smyslu takovém, že i stažení programu je legální, pokud máš na něj licenci. Bylo to myšleno na placené programy, například instalačku Windows 7, kterou například vlastníci oem licence nemají jak stáhnout třeba z webu Microsoftu, takže můžou použít legálně czt. A audio/video jsem tu už komentoval. A stahování mám popisované na prvních třech řádcích, ne na osumnácti. Dál jsem popsal problematiku sdílení/uploadu v případě torrentů, výhody czt jako privátního torrentu, jak řešit ratio/membera na privátním trackeru jako czt - a to poslední bylo na nejvíc řádků, protože je to celkem zásadní, aby člověk mohl stahovat kdy chtěl a nemusel něco platit příživníkům na warezu nebo porušovat zákony při nelegálním sdílení.

a jak stahovat z cz torrentu? chce to po mě registraci. existuje jiná stránka česká, kde najdo torrenty a aby šli stáhnout? Torrentům moc nerozumím, ale pak to celé ještě zamotávajít celé ty trackery, fóra a ratia aseedy, tomu nerozumím,. často se taky sklonňuje stahování bez ratia. to je co?

No tak se tam regni, v čem je problém? Při používání prográmku, co jsem uvedl v odkaze výše, máš od čtvrtého dne membera (navěky, pokud si budeš generovat každých 14. dní 5000 seedbodů, což je zhruba 4 dny po 1500 seedbodech během každých 14. dní) + si díky tomu prográmku můžeš vygenerovat kolik chceš falešného uploadu, takže můžeš stahovat z czt kdy chceš co chceš, a přitom nezaplatíš ani korunu a ani nemusíš uploadnout ani bajt. Ratio je omezení na privátních trackerech určené pro debilní lamičky, aby sdílely/uploadovaly, jenže člověk nemusí být ochočená lamička, stačí použít ten zmiňovaný prográmek na generování a je svobodný i na privátních trackerech jako czt.

Hommere, ty tomu vůbec nerozumíš, tak proč to komentuješ?
Už jsem tu psal:

Problém je v případě sdílení, odesílat je obecně nelegální v případě například audia, videa, programů, a to v případech, kdy to prostě jejich licence neumožňuje.
Takže je potřeba používat pro stahování torrentů programy nebo doplňky, které sdílení neumožňují, je jich ale velmi málo, například doplněk torrent tornado do firefoxu, ale je jeho používání je dost nepohodlné, navíc posílá na czt nepodporovaný název klienta. Nejvhodnější je tedy naprogramovat si vlastního torrent klienta, který neumožňuje sdílení, pokud to zvládneš.

To, co píšeš, platí pro běžné torrentové klienty, které mají doporučené chování torrentového klienta:
http://www.bittorrent.org/beps/bep_0000.html
a tedy například u nich nejde běžně omezit odesílání na nulu buď na základě rychlosti odesílání nebo přidělených odesílacích slotech případně mají bypass v podobě optimistic unchoke, což je volný neomezený slot, který pendluje mezi připojenými klienty a může odesílat vždy. JENŽE takové chování torrentového klienta není nijak závazné pro funkci torrentového klienta a člověk může používat klienta ať už třeba nemá vůbec funkcionalitu k odesílání dat a nemá optimistic unchoke. Já si například takového torrentového klienta naprogramoval a tento můj klient nemá vůlbec funkcionalitu odesílání dat torrentu a nemá ani tedy optimistik unchoke a nedokáže odesílat data, přitom stahování bez problému funguje, například na czt, klidně i plnou rychlostí linky a to mám optiku.
Takže není vždy pravda to, co píšeš. Já rozhodně nesdílím, pokud stahuju přes torrenty.