Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s php scriptem pro generování e-mailu

Dotaz bude trochu složitější, omlouvám se... ale pokusím se co nejjednodušeji vysvětlit problém.
1) PHP příliš nerozumím, umím jen to, co jsem se naučil "za pochodu", což je opravdu hodně málo...
2) Používám CMS PHP-Fusion a rád bych použil soubor s "panelem" Tell a Friend, tedy jakési jednoduché doporučení stránky, na které uživatel je.
3) Na stránkách s mody pro CMS PHP-Fusion jsem našel jakýsi skript, který moc nefungoval a jestli dokážu laicky posoudit, zdál se mi poněkud "zmatený" a svými vlastními úpravami jsem ho dorazil. Nicméně po konzultacích s lidmi, kteří tomu rozumějí jsem ho jakžtakž dokázal zprovoznit, což považuji za malý zázrak. Ovšem dějí se v něm stále docela zvláštní věci.
4) Nejpozoruhodnější je následující: skript využívá proměnné z externího souboru (kvůli lokalizaci) např.

$webmasterEmail = $locale['TF_002'];

. Někdy to jde bez problémů, na jiném místě scriptu odkaz na jiný soubor nefunguje - a syntaxe je poodle věech lidí, se kterými jsem to konzultoval správná... Proto mi nezbývalo, než lokalizaci definovat "natvrdo".
5) A teď co vlastně potřebuji: hledám někoho, kdo dokáže odhalit problém s těmi odkazy na externí soubor a eventuálně ten script pročistit... (rád bych ještě jednu drobnou úpravu, ale tohle je teď to hlavní). Díky všem, kteří najdou tu odvahu a podívají se na to...

1. část scriptu:

if (!defined("IN_FUSION")) { header("Location:../../index.php"); exit; }
if (file_exists(INFUSIONS."tell_friend_panel/locale/".$settings['locale'].".php")) {
        include INFUSIONS."tell_friend_panel/locale/".$settings['locale'].".php";
} else {
        include INFUSIONS."tell_friend_panel/locale/English.php";
}

openside($locale['TF_001']);

$webmasterEmail = $locale['TF_002'];
$returnPage = $locale['TF_003'];
$sendNotification = 0;
$subject = $locale['TF_009'];
$customMessage = $locale['TF_016'];
$sendAsHtml = 0;
$htmlHeader = <<<EOD
EOD;

error_reporting(E_ERROR);
/* start main */
if(!isset($_POST["action"])) {
if($useHeader) include($headerFile);
show_form();
if($useFooter) include($footerFile);
} else {
//begin error checking
$_POST['senderEmail'] = trim($_POST['senderEmail']);

if(!isValid($_POST['senderEmail'])) {
$error[] = $locale['TF_005'];
unset($_POST['senderEmail']);
}
$validRecips = check_valid($_POST['friend']);
if($validRecips == FALSE) {
$error[] = $locale['TF_006'];
}
//end error checking

if($useHeader) include($headerFile);

if($error) {
echo "<center>\n";
foreach($error as $oneError) {
echo "$oneError<br>\n";
}
echo "</center>\n";

echo show_form();

if($useFooter) include($footerFile);

} else { //no error
$subject = str_replace("[SENDER_EMAIL]", $_POST['senderEmail'], $subject);
$message = $_POST['customMessage'] . "\n\n\n_________________________________________\n"
.$locale['TF_007']. $_SERVER['SERVER_NAME'] . $locale['TF_008']. "$webmasterEmail.";

Bože můj, jak já bych chtěl vědět o čem mluvíš... :-(

Ty nefunkční odkazy byly ve tvaru (např):

echo "<td>".$locale['TF_002']."</td>";

a tak podobně... ten externí soubor je stále jeden a tentýž...

P.S. Los nezklamal! :-) Tedy zatím jen svojí přítomností... Ale jak už jsem psal v tom vláknu ohledně javascriptu, my zvířata bychom si měla pomáhat (severské - los x jihoamerické - lama)

Píšeš, že ti nefunguje ti 2. až 6. riadok - include súboru. V include používaš konštantu INFUSIONS. Ak je prázdna, tak sa inkludovaný súbor "tell_friend_panel/locale/..." berie z aktuálneho adresára.

Predpokladám, že ti to funguje vtedy, keď inkluduješ tento skript z toho istého adresára a nefunguje to vtedy, keď ho inkluduješ z iného adresára. Je to tak?

Takže aký je vlastne aktuálny adresár pri volaní include v prípade, že to nefunguje a v prípade, že to funguje?

Omlouvám se, opravdu jsem jen laik... takže nevím, jestli ti odpovím správně, ale konstanta INFUSIONS jenom odkazuje na cestu root/infusions. V adresáři infusions je adresář "tell_friend" a ten obsahuje jednak tenhle php soubor, jednak složku "locale" kde je ten inkludovaný - vida, už si připadám jako programátor :-) - soubor.

Nemám přístupné ty proměnné - ale jen někdy, což je právě zvláštní... Někde to funguje bez problémů a někde to prostě nereaguje - chybovou hlášku to nenapíše žádnou, jen se to prostě nezobrazí... Typický příklad:

Tohle funguje, normálně se zobrazí tlačítko s popiskem "Odeslat"

<tr><td align='center'><input class='button' type='submit' value='Odeslat'></td></tr>\n

a tohle ne:

<tr><td align='center'><input class='button' type='submit' value='".$locale['TF_018']."'></td></tr>\n

Žádnou hlášku to ale nevyhodí, prostě se objeví tlačítko bez popisku.

To je řádek z kódu, kdy jsem se to marně pokoušel přepsat... dělá to ve všech případech, kde je v tom původním kódu napsaná česká věta místo toho, aby to odkazovalo na ten inkludovaný soubor. (správně by se tam žádná čeština vůbec neměla objevit a všechny věty by měly odkazovat ven kvůli lokalizaci do jiných jazyků).

Tak zatím to všechno chodí... ještě jednou díky... ale objevil jsem další zvláštnost - tedy pro mě zvláštnost, pro tebe pravděpodobně logickou věc... Nicméně pohlédni na následující řádky:

echo "<tr><td><input class='textbox' name='customMessage' type='hidden' value='".$locale['TF_016'];
print(selfURL1());
echo ".'></td></tr>\n

Ta tečka na začátku echa ve třetím řádku je "tečka za větou", která následuje po doporučované adrese. V tom doporučovacím mailu je ovšem ta tečka součástí linku , takže ten pak zní "www.xxx.cz.", je aktivní na kliknutí a odkaz je pak vlastně chybný...

Druhá drobnost je, že přijatý mail nezobrazuje korektně češtinu:

...na základě požadavku odesílatele...

Jistě bych to mohl přeformulovat tak, aby se nikde v textu nevyskytoval háček, ale přece jen - chybí tam někde nějaké nastavení?

Mail si posielal ako text, takže ak je v prijatej správe bodka súčasťou odkazu, tak za to môže poštový klient, ktorý nesprávne rozoznáva adresy. Môžeš tomu zabrániť tak, že dáš adresu na samostatný riadok (bez bodky).

Kódovanie e-mailu sa nastavuje v hlavičke Content-Type, takže tam do jedného riadku doplníš ešte kódovanie napr. UTF-8:

$headers .= "Content-Type: $content; charset=utf-8";

Kódovanie predmetu (ak treba) musíš určiť priamo v hlavičke Subject (viď Google).

$heredoc = <<<EOD
Tady je nejaky text. Tady je nejaky text. Tady je nejaky text.
EOD;

V PHP 4 byl zaveden třetí způsob deklarace proměnné typu string, tzv. heredoc syntaxe. Ta je vhodná pro delší úseky textu, protože nevyžaduje používání escape sekvencí pro některé znaky, ale zároveň umožňuje expanzi proměných.

Tento zápis umožňuje vkládání dlouhých textů do proměnných bez nutnosti používat uvozovky nebo apostrofy a zároveň je možné vypisovat hodnoty proměnných a používat escape sekvence jako např. \n.

Text je nutné uzavřít mezi sekvenci <<<identifikátor a identifikátor;. Jako identifikátor můžeme použít jakýkoliv sled alfanumerických znaků a podtržítko, ale nesmí začínat číslicí a nesmí být obsažen v textu. Identifikátor musí být umístěn na samostatné řádce.