Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úprava avi

film v avi, titulky zvlášť, kodek Xvid - komprese = 1000 kbps

1. Přes Virtual dub přidám černé pruhy - tzn. zvětším na výšku okno obrazu
a uložím jako nové avi - komprese = 1000 kbps.
2. Do černého pruhu umístím nafest titulky - opět komprese = 1000 kbps.

Proč?
Pro důchodce, který umí DVD vložit-spustit-zastavit.

Je videostopa komprimována stále 1x nebo již 3x ?
(tedy co do množství informací pro videostopu - kvalitu)
Děkuji za příp. odpovědi.
Videolama

Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)

No a umí to umístit titulky mimo obraz do toho černýho? Teď dělaj ty filmy do úzkých nudlí
(navíc TV 21"), titl. potřebuju velké - sem si myslel, že toho černýho využiju. A s tou komprimací je to teda jak?
2 host: soráč

Proč by se zhoršila? Teoreticky: přidávám pixely k původnímu rozměru
a snad to původní video zůstane OK????(přidaj se ty černé pruhy do souboru, tudíž je větší).
Tedy otázka zní jestli neustále komprimuje komprimované, nebo přebírá komprimaci
z původního souboru (gdyž dám komprimaci stejnou - kbps)

tak ted jsem se to snazil vyzkouset - bohuzel zkolaboval virtualdub.
---
taky teoreticky: to je sice fakt ze tam nalepi cerny pruhy pri zachovani puvodniho obrazku,ale aby mohl zpracovavat musi pres filtr nacist a rozlozit puvodni soubor (bavime se u VD o uplnem zpracovani)aplikuje filtry (resize+titulkovac ci co tam chces) a vysledek spoji do obrazku ktery prozene kodekem- takze /podle me - muzu se mylit/ k jiste ztrate kvality muze dojit. a to diky rozlozeni a zpetnemu slozeni (prevod).

Tedy otázka zní jestli neustále komprimuje komprimované

- ne rozlozi a slozi - pokud nebude akce vyzadovat rozlozeni slozeni VD bude pracovat bezeztratove .(coz co pozadujes neni tento pripad)

Takže:
VdubMod 1541
Xvid MPEG 4 codec
1 pass
bitrate 1000 kbps

Z VOBu 30 sec avi

desetkrát protaženo přes Vdub a pokaždé resize (k obrazu přidáno cca 6 px pruhů
vždy 1 pass, bitrate 1000 kbps
[http://img148.imageshack.us/img148/7900/kopievdub1b r4.jpg]
[http://img148.imageshack.us/img148/6783/kopievdub10 af7.jpg]

Výsledek: kompresuje pokaždé i když je stejný bitrate (tedy ubírá informací)!

no ano - mas bitrate 1000kb za vterinu - cili na jednu vterinu ulozi 1000kb informaci - pridanim cerneho pruhu + cernoho pruhu s titulky ubere zakonite z obrazu a jak jsem ti rikal on rozlozi a znova slozi (udela trochu jinak) = ztrata kvality
---
reseni - otevirat to pres avi synth (slozitejsi)
nebo pouzit avidemux - pokud umis s virtual dubem nebude ti to delat problemy(dela to samy) - free cestina a jeho hlavni specialita ze po pridani filtru (cerny pruhy,titulky) ti to ulozi bez rekomprese - proste to tam doplacne a kvalita se nezmeni - prevedeno rychle a bezeztraty (pouze se ti zvetsi velikost(rozmer i v mb) o ty pruhy a titule ;-)

navody:
avidemux.php

po pridani filtru (cerny pruhy,titulky) ti to ulozi bez rekomprese

to ale IMHO bez rekompresie nejde, ak sa meni nieco v obraze tak sa to musi rekompresovat. Demux, nedemux, na tom nezalezi.

avidemux.php

Jakmile aplikujete na video nějaký filtr, není už samozřejmě možné jej uložit bez rekomprese. Je tedy nutné zvolit nějaký kodek pro kompresi.

:!::!::!:

myslel jsem tudle to:

Střih bez rekomprese
Jednou z hlavních funkcí Avidemuxu je střih bez nutnosti opětovné komprese videa nebo zvuku. Lze také bez rekomprese měnit kontejnery, pokud podporují dané komprese videa. Případně je možné změnit formát zvuku se zachováním komprese obrazu nebo naopak. Při střihu bez rekomprese obrazu je samozřejmě nutné dodržovat základní pravidla ohledně klíčových snímků zmíněných v návodu na VirtualDub. U MPEG-4 ASP si ale Avidemux dokáže poradit tak, že část videa překomprimuje a umožní tak střihat video v libovolném místě. Snad přibyde v budoucnu tato možnost i pro další formáty videa.

takze jsem se jen blbe vyjadril ;-) -toto mozna preorganizuje film (cerny pruhy titule)
--
nicmene vcera jsem si to zkousel co chtel noe a dopadlo to vic nez dobre :-)

toto mozna preorganizuje film

nie. strih bez rekompresie sa da robit len vtedy ak chces odstranit z toho filmu nejaky kus (a ten kus musi byt presne medzi "hlavnymi" frejmami ktore su zvycajne len jeden raz za niekolko sekund. T.j. strihat mozes len na tych moestach. Ak chces strihat na lubovolnom mieste tak ta utilita musi rekompresovat aspon tych par sekund medzi hlavnymi frejmami tam kde strihas.
On ale nechce strihat ("strihat" sa mysli odstrihnut kus filmu napr. pasaz od 10minuty po 11minutu vyhodit, a nie "odstrihnut" polovicu obrazu alebo co, to sa neda).

Ak menis obraz (cokolvek pridavas/odoberas do/z obrazu, aj ked je to len cierny pas), musi sa rekompresovat cely film. U mpeg(1,2,4,...) kompresie to inac nejde.

P.S. ale aj tak diky za tip na tie utility ;-) nevedel som ze nejaka utilita vie strihat aj mimo hlavnych frejmov a rekompresovat pri tom len tych par sekund kde sa striha..

Tak ako to robis je videostopa dekomprimovana a znova komprimovana 2x (raz pri pridani pruhov a raz pri umiestneni titulkov), a teda 2x zhorsis kvalitu.
Medzivysledok si mozes ukladat s vyssim bitrate aby bola mensia strata kvality, alebo aj do nekomprimovaneho tvaru, problem je v tom ze nekompresovany medzivysledok bude zaberat napr. sto GB :-)
Lepsie by bolo keby si vsetky ukony zvladol urobit v jednom priebehu vtedy by si to rekompresoval len raz.

P.S. preco ukladas na DVD .avi? Chces mat viac filmov na jednom DVD? Ak nie tak to mozes rovno previest na klasicke DVD video nejakym DVD authoring softwarom.

No jak píšu nahoře, je to pro důchodce. Stažený avi z RS a ty titulky mimo obraz jsem chtěl větší (zároveň si udělat oko u babky - peče dobrý koláče). Stejně budu dávat 1avi/1dvd - páč víc filmů by chtělo dělat menu - kdo by se stím... už tak dost na tom, že se na ty ptákoviny musím aspoň letmo podívat.

sorry že až teď.
A)V jednom kroku to nejde, bo jak výše píšu Vdub nechce umístit titl. mimo obraz (umístění -px). Až zvětšíš frame o pruhy (1 průchod), pak ti dovolí do nich vložit titl (druhý).
B) Jasné, nebudu se s tím kakat, no stejně mne zajímalo jak to je.

P.S Zvětšení kpps nad požadovanou úroveň - pro převod vícekrát - moc tomu nevěřím, bo zatím jsem přesvědčen, že každá kopmrese ubírá JINÉ informace z videa. (Jó, kdyby ubírala stejné, co předtím...)
No a nekomprimovaný formát - to snad jen záznam z poloprázdné sněmovny ČR!

Zvětšení kpps nad požadovanou úroveň - pro převod vícekrát - moc tomu nevěřím, bo zatím jsem přesvědčen, že každá kopmrese ubírá JINÉ informace z videa.

Tak to si presvedceny zle. Kompresia nefunguje tak ze sa "ubiraju informace". Obraz sa rozdeli na ciastocky a hladaju sa co najpodobnejsie "obrazce" ktore sa zakoduju mensim poctom dat. Cim mensi bitrate tym "hrubsie" ciastocky.
Ak si nieco pridal do obrazu alebo akokolvek menil obraz tak rekompresia do vyssieho bitrate kvalitu zhorsi menej ako ked pouzijes nizsi bitrate. T.j. kvalita povodneho obrazu samozrejme uz nebude nikdy lepsia ako bola, ale "menej sa zhorsi" tou novou kompresiou ak pouzijes pre medzivysledok vyssi bitrate.