Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WIFI SIEŤ - router MSI RG60 - problém s NAT

Dobry den.

S kamosom som zosieťovaný cez wifi.
Takže, máme:
a)u mňa
1. Server
2. Switch
3. AP Minitar (vysielač) + Anténa (na streche)

b)
u neho
1. Anténa + AP Minitar(klient)
2. Router MSI RG60

Samozrejme kazdy z nas ma svoj PC .... ja som zapojeny priamo na Switch a on je na Router cez WIFI.

Chcel by som , aby nebolo NAT ani na jeho AP a taktiez nie na routri. Chcem aby sa na server pripajal priamo jeho pocitac(aby som videl jeho IP) teraz vidim IP jeho Access Pointu.

Jeho router je nakonfigurovany tak, ze jeho IP je 192.168.1.1 routing table je na 192.168.1.0 ------ 192.168.1.1
Proste klasicke NAT.

Siet ma IP adresy 10.1.1.1/255 a chcel by som aby aj router aj kamos mali IP z toho rozsahu. Ako to mam spravit ?
Mam dat nieco do routovacej tabulky ? alebo ju necham disabled.
Ake mam nastavit IP ? Branu routra a podobne veci,

Velmi pekne dakujem za rady.

základem je NEPOUŽÍT router :-D:-D:-D

proč chceš routovat, když chceš, aby oba PC byly ve stejné síti? Jednoduše zapoj výstup z jeho wifi klienta do LAN portu routeru (anebo přímo do PC, router je tam úplně zbytečný, pokud nepoužívá notebook s wifi). Pokud platí to o tom notebooku, je třeba, aby:

a) AP na tom propojovacím Minitaru bylo u něj a on se noťasem napojoval na něj
b) přepnout to MSI do AP režimu
c) pokud nelze b), pak zapojit vše do LAN portů a vypnout na MSI server DHCP

edit: to mi připomíná, že druhý díl seriálu, věnovaný právě routingu a topologii síti, se blíží. ;-)

No to som zabudol .... K jeho routru ma kablom pripojene PC a cez wifinu notebook.

a) AP na tom propojovacím Minitaru bylo u něj a on se noťasem napojoval na něj

Musi to ist cez router.

c) pokud nelze b), pak zapojit vše do LAN portů a vypnout na MSI server DHCP

Na MSI nebezi DHCP. A do LAN portov ? vsak kabel z AP ide do routra (port WAN) a tiez kabel z PC ide do routra.

Mna zaujimalo ako ten router nastavit aby neprekladal adresy.
Ja som skusal dat do routovacej tabulky nieco ako: 10.1.1.0 ------- 10.1.1.1 //10.1.1.1 je server u mna doma

Ale nepomohlo to ... skusal som aj bez routovania..... podla mna som robil chybu niekde v IP settings, kde sa nastavuje IP zariadenia, Brana do ineternetu, atd

vsak kabel z AP ide do routra (port WAN) a tiez kabel z PC ide do routra.

a co ti brání strčit jej do LAN portu (tj použít jej jako switch a AP) a vytvořit jednu kolizní doménu?

router bude VŽDY routovat, pak nemůžeš mít na obou sítích stejný adresní prostor! A nejsem si jist, že takový šaškostroj jako to MSI umí vypnout NAT.