Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalovacka DVD - jakou vybrat?

zdravim, je nejaky rozdil mezi vypalovackami DVD? podle ceho si vybirat? ja mam DVD vypalovacku asi rok a zacla mi blbnout, at vypaluju cokoli zacne to behem prehravani vypaleneho DVD blbnout, nekdy to skace nekdy sekne nekdy DVD ani neprehraju. tyka se to vsechno hlavne filmu a hudby s daty moc problem neni. pripadne, jak bych si mel vybrat novou palirnu?
Změna předmětu, původně: vypalovacka DVD (host)

já standardně stavím na LG, za tu cenu jsou to super mechaniky a hlavně s minimem reklamací.

Rozhodně ne LiteOn, Sony, Plextor (předražený, neumí nic navíc), Toshiba (chcípají). Dobré zkušenosti s (již výše zmíněnou) LG, Pioneer (design nic moc, trochu dražší), NEC (pokud člověk překousne neschopné čtení; nevím jak je to teď s kvalitou po sloučení se Sony).

Asusy jsou OEMka různých výrobců.

Měl jsem v kompu LG 4120B. Nechal jsem ji i s kompem synovi. Koupil jsem (postavil si) nový komp a koupil do něj "nějakou" vypalovačku. Shodou okolností je to SH-S182D, stejná, akorát nemá LS. Proti tomu LG mě přístupová doba dovádí k šílenství. Člověk by si uvařil kafe, než si všimne, že jsem do ní vložil nějakej disk. ]:) Jinak je v pohodě. :-)

Myslel jsem, že přístupová doba, co se u těch mechanik uvádí se vztahuje už na načtenou placku v mechanice. Kliknu na mechaniku a těch cca 120ms (u Samsungu) by mělo trvat, než mechanika vyplivne obsah placky. (To je vyjadřování, snad víš, co tím myslím.) Těch 20ms navíc u LG nemůže být normálně poznat.
Jde mi o tu dobu, kdy strčím cd nebo dvd do mechaniky a kdy je počítač ochoten připustit, že v mechanice něco je. A ta mi u Samsungu přijde delší. Ale je možný, že tohle je záležitost Windows a samotná mechanika za to nemůže. Zítra zaexperimentuju, ty mechaniky v kompech prohodím a změřím jak kde která bude "rychlá". :-)

LS? a k čemu, proboha? Už ses podíval, kolik stojí kvalitní LS médium? Už jsi viděl reálný výsledek popisu LS? A už víš, jak dlouho trvá potisk LS?

Každý, kdo si to zjistil nakonec prohlásil, že LS a LF jsou "technologie" úplně k ničemu.

BTW, už jsi viděl potisk z inkoustovky? ;-)

kvalitní TY potiskovací médium: 13Kč v koncovce.

inkousty do tiskárny - cca 4x400Kč na cca 300-500 CD, to je cca 7 Kč (při nejhorším scénáři a s originálními náplněmi) na 1 CD. Součet: 20Kč

Kvalita: nesrovnatelně vyšší ve prospěch inkoustu
Rychlost: nesrovnatelně rychlejší je inkoust

BTW: Realita je taková, že dneska se inkoustovka vyplatí už jen kvůli potisku CD a/nebo "instantnímu" procesu výroby fotek.

Na Light Scribe bych se vybod. Když se ptáš, jak poznáš, že máš SATA, tak ho podle mne nemáš. Kupovat SATA řadič do PCI kvůli vypalovačce se nevyplatí- stojí skoro stejně jako ta vypalovačka. Kdyby sis chtěl koupit i nový SATA HDD, tak už by to možná smysl mělo. Napiš, jakou máš základní desku.
Mám zkušenosti jen s vypalovačkou NEC 2500A a teď jsem kupoval ASUS DRW 1814BL . ASUS dříve prodával mechaniky Pioneer, tahle je prý vlastní vývoj-je na ni recenze na www.cdr.cz : 20973

ty jo a ja myslel jak pro me bude jednoduche koupit si novou vypalovacku :) pocitac je uz nejakou tu zimu stary ale jeste dobry takze SATA to asi fakt nebude, takze nejspis IDE. zakladni deska je nejak: Liteon NA380 (SiS 645 Motherboard). snad je to tak nejak spravne :-) . no dobre lightscribe to mit nemusi ale dulezite je ten zaklad, vypalovat kvalitne a rychle (v ramci ceny), umet zapisovat a prehravat vsechna media jako tato vypalovacka o ktere sem uvazoval (http://www.czechcomputer.cz/product_doc-577779035E3 81D4FC125726D0049A512.html) , pripadne doporucte a ja uz to kupim :-D:-D:-D:-D. diky a cau

ja mam LG 4163b uz 2 roky a za ten cas som nemal absolutne ziadne problemy.vzdy som aktualizoval firmware momentalne verzia 106.ja viem ze je to sunka ale ja som s nou spokojny.takze z mojho pohladu si tiez myslim ze LG je dobra volba.

Mám LG H42L černou a jsem s ní max. spokojený, s NERO 7 funguje OK,
jak ses výše ptal a LightScribe mě nijak nezklamalo.
Máš-li tiskárnu s potiskem pro CD/DVD, tak si klidně kup model bez LS.
Nové modely LG jsou tady:

372hyg

Verbatimky LS v "hrubé" krabičce jsem koupil za 20.50 Kč,
printable Verbatim jsou za 10.50 Kč.