Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita příjmu TV u dvd rekordéru

Ahoj,
chci se zeptat, proč když používám DVD rekordér - a koukám se přes něj, tak je kvalita o něco horší (je to docela znatelné), než když to sleduji přímo přes TV? Když jak v TV, tak v DVD rekordéru mám zapojenou stejnou anténu. Myslel jsem, že na přístroji nezáleží, když to jede na stejnou anténu. A nebo to je běžné, že je kvalita signálu horší?
Páč máme 3 TV a u všech je signál stejný, jen u toho DVD rekordéru to stojí za málo.
Děkuji vám za odpovědi.

Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Pouzijes jednu mozgovu bunku a vytiahnes antenny kabel z TV. Ked obraz na TV ostane tak to ide cez scart.
Vacsia barevnost moze vznikat aj chujovo urobenym vstupom u TV, rozne TV to maju rozne nahovno (tuner vs AV). Na DVD playeri v menu si mozes mozno prepinat medzi composite, svideo a RGB vystupom, skus to prepnut na RGB, vid navod k DVD a k TV ze ktore scart konektory pouzit ak ich tam je viac).

Na kabelovce, konkrétně teda u mě od Karnevalu, občas hýbou s programy. Primu tam mám naladěnou asi na třech pozicích, nedávno jedna zmizla... Samozřejmě ta, kterou jsem měl "vepředu". :-)
Člověk zapne televizi a nenajde program... myslí si, že je vyřazený z nabídky a on je jinde. Není to často, ale je to protivný. :-D

Teď už jen střílím od boku, protože dvd rekordér žádný nemám - co to je to progresivní skenování, co je u tohoto modelu uvedeno? Má to nějakou souvislost s laděním stanic? Zkoušel jsi to?
U TV karty v počítači jsem taky uspěl až s Interactive Channel Scaning, jestli to není něco podobného....:?:

progressive scan znamena prevod z interlaced signalu na progresivny. S ladenim kanalov to nema nic spolocne. laicky prelozene je to funkcia "zprzdi este viac obraz uz zprzdeny interlacingom".
P.S. ak mas normalnu TV (nie LCD) odporucam tu fciu vypnut ak sa da (v menu playera). Ak je to vobec funkcia a nie len nalepka ze to "pozna take DVDcka"...

Tak ked je original DVD vpohode tak to je problem tuneru alebo navrhu toho DVD rekordera, s tym neurobis nic. Mozes pozriet v menu rekordera ci nema nejake funkcie ovplyvnujuce obraz tuneru (potlacanie sumu, deinterlacing (prevod na progressive, to by mohlo mierne rozmazavat), a skusit ich zapnut/vypnut). Alebo kupit kvalitnejsi rekorder.