Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita příjmu TV u dvd rekordéru

Ahoj,
chci se zeptat, proč když používám DVD rekordér - a koukám se přes něj, tak je kvalita o něco horší (je to docela znatelné), než když to sleduji přímo přes TV? Když jak v TV, tak v DVD rekordéru mám zapojenou stejnou anténu. Myslel jsem, že na přístroji nezáleží, když to jede na stejnou anténu. A nebo to je běžné, že je kvalita signálu horší?
Páč máme 3 TV a u všech je signál stejný, jen u toho DVD rekordéru to stojí za málo.
Děkuji vám za odpovědi.

Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Jak je propojen rekordér s TV? Přes video vstup nebo přes anténu? Jestli přes anténu, tak signál musí projít přes dva tunery, proto je obraz horší. Jestli přes videovstup, tak má možná DVD rekordér horší tuner, méně citlivý, nebo je nějaký problém v propojení (rušení) - zkusit kvalitnější kabel.

Tak je to nejspíš tak, jak jsem psal.

Nejdřív musíš naladit televizní signál na tuneru na DVD rekordéru, a podruhé naladit signál DVD rekordéru na TV. Tedy 2x ladění a 2x větší možnost horšího signálu. Když zapojíš DVD rekordér přes video výstup, tak by se měla kvalita zlepšit.

OK, čili přes tohle to vůbec nemám zapojovat?
Už jsem kdysi něco zapojoval přes video výstup zkoušel a myslím, že to bylo stejné. Nicméně nevím, zda to bylo ono.
A to prosím Tě zapojím jak?
Na rekordéru přes video out a na TV video input? A kabely na audio zapojovat nemám?
Dík

HDMI mám pouze u DVD přehrávače - ale to s rekordérem asi nijak nepropojím, že?
Jinak ale já vlastně mám to propojené i pomocí scartu...
Stručně ještě shrnu jak to mám.
Kabel z antény mi jde do aerial v rekordéru, odtud z rf.out mi to jde do antena input na TV. A pak mi jde scart z TV - euro scart av1 do rekordéru euro av1 audio/video

DVD přehrávače - ale to s rekordérem asi nijak nepropojím, že?

Ty propojuješ DVD přehrávač s rekordérem, jo? :-?

Jestli to dobře chápu, tak anténní kabel používáš pro sledování DVD a video kabel pro nahrávání z TV? Resp. když se chceš dívat na DVD, tak na televizi navolíš AV vstup nebo číslo kanálu, na kterém je naladěn DVD rekordér?

Antenu mozes nechat tak jak to mas, ale ten DVD proste pripoj aj cez scart a prepni TV na prislusny AV vstup(scart) ak sa to neprepne samo na scart po zapnuti DVD playera.

Ak to bude nahovno aj cez scart tak je v tom DVD nahovno tuner.
Este by bolo dobre napisat ci ten DVD ma analogovy alebo DVB-T tuner alebo co, aby bolo jasne o akom "horsom" obraze sa tu vlastne bavime. Ako (v com) je ten obraz horsi? Silne farby, rozmazany, rozstvorcekovany, zasumeny, alebo co?

P.S. neviem kto ti povedal ze "na přístroji nezáleží, když to jede na stejnou anténu". Samozrejme ze na pristroji zalezi. Keby som ti to mal povedat extremne tak takto: krystalka nie je to iste co moderny superhet s keramickym filtrom :-D Rozdiely dnes sice nie su extremne ale co ja viem co tam mas za cinsky DVD.

Já vám do toho nechci moc kecat, ale myslím, že jestli propojí anténu přes rekordér do televize, nebo přes rozbočovač a pak zvlášť do každého zařízení, tak v tom rozdíl moc nebude (i dobrý rozbočovač má malý útlum). Podstatný je, a to už jsi se ho ptal, jestli má rekordér naladěný na televizi na AV, což je přes skart, nebo přes anténu (nějaký kanál). Jestli něco nahraje a pak to pustí přes AV do televize a nestojí to za nic, tak je problém v tom rekordéru, nebo v připojení skart.

Predpokladam, ze ten rekorder stezi bude mit modulator tv signalu, takze antenu ze zdi prived do toho rekorderu, a pak z rekorderu uz normalne do tech TV.

Pri prehravani nahraneho poradu na rekorderu to stejne pujde do TV pres scart - ne pres tu antenu jako napr. u videa - to vetsinou modulator ma (ale muze jit opet i pres scart).

Pouzijes jednu mozgovu bunku a vytiahnes antenny kabel z TV. Ked obraz na TV ostane tak to ide cez scart.
Vacsia barevnost moze vznikat aj chujovo urobenym vstupom u TV, rozne TV to maju rozne nahovno (tuner vs AV). Na DVD playeri v menu si mozes mozno prepinat medzi composite, svideo a RGB vystupom, skus to prepnut na RGB, vid navod k DVD a k TV ze ktore scart konektory pouzit ak ich tam je viac).

Na kabelovce, konkrétně teda u mě od Karnevalu, občas hýbou s programy. Primu tam mám naladěnou asi na třech pozicích, nedávno jedna zmizla... Samozřejmě ta, kterou jsem měl "vepředu". :-)
Člověk zapne televizi a nenajde program... myslí si, že je vyřazený z nabídky a on je jinde. Není to často, ale je to protivný. :-D

Teď už jen střílím od boku, protože dvd rekordér žádný nemám - co to je to progresivní skenování, co je u tohoto modelu uvedeno? Má to nějakou souvislost s laděním stanic? Zkoušel jsi to?
U TV karty v počítači jsem taky uspěl až s Interactive Channel Scaning, jestli to není něco podobného....:?:

progressive scan znamena prevod z interlaced signalu na progresivny. S ladenim kanalov to nema nic spolocne. laicky prelozene je to funkcia "zprzdi este viac obraz uz zprzdeny interlacingom".
P.S. ak mas normalnu TV (nie LCD) odporucam tu fciu vypnut ak sa da (v menu playera). Ak je to vobec funkcia a nie len nalepka ze to "pozna take DVDcka"...

Tak ked je original DVD vpohode tak to je problem tuneru alebo navrhu toho DVD rekordera, s tym neurobis nic. Mozes pozriet v menu rekordera ci nema nejake funkcie ovplyvnujuce obraz tuneru (potlacanie sumu, deinterlacing (prevod na progressive, to by mohlo mierne rozmazavat), a skusit ich zapnut/vypnut). Alebo kupit kvalitnejsi rekorder.