
Jak na Double Boot - W98 a W2000 ?
Poraďte prosím někdo...
Mám počítač s W98 a chtěl bych na něj dát i další windowsy s možností spustit ten nebo ten systém(rozhodnu se při spuštění).
Kudy na to?
Teď W98 bootují, jak před ně předsunout tu vidličku(ten nebo ten) a jak potom do toho nainstalovat ty W2000(aby mi tu vidličku nepřemázly.
Tuším, že je to jednoduché, jen potřebuju nakopnout.
Díky!
1. Dobře, takže budou dva disky, každý windowsy uvidí ten svůj bootovací jako C:, ten druhý jako D:.
Tzn., všechny prográmky, které budu chtít mít i na WMe i na W2000, budu muset nainstalovat pod každými windowsy zvlášť, tj. vlastně dvakrát. Souhlasíte?
2. postup instalace asi bude: Nejdřív něčím rozdělit disk (fdiskem?) na jak velké části - poloviny?
Pak na jeden oddíl nahrnout W2000(ty mi tam dají ten rozhodovák na začátku).
A jak pak na druhý oddíl dát ty WMe - to mi nějak není jasné. (už jsem vzdal původní požadavek doinstalování ke stávajícím WMe - nebo to jde?)
1) Ne. C: zůstane C: a D: zůstane D:. Ne všechny programy budeš muset instalovat zvlášť. Takové věci, jako Total Commander, WiRAR, 7ZIP a podobně klidně mohou být společné.
2) Opět špatně. Napřed instalovat ten nižší systém, t.j. WinME (nejlépe na C:) a potom ten vyšší. Protože máš již WinME nainstalovány, tak, pokud se ti zadaří bezbolestně rozdělit disk bez ztráty dat (např. pomocí Partition Magic, oddíl na WinME by měl stačit ve velikosti tak 5GB), tak klidně můžeš hnedle instalovat Win2k. Bootovací nabídka se udělá automaticky, snad jenom poeditivat Boot.ini, ať to má srozumitelné hlášky.
A ta poznámka o vytvoření datového oddílu je též dobrá.
WMe kvůli nějakým starým výukovým křampům, asi doma řeknu, že to nejde a hotovo.
Ale ono to jde
Pokud to bude jen na omezený počet výukových programů které by pod W2K nefungovaly, dal bych tam Win98se, jsou méně náročné na místo. Vše ostatní směruj na W2K.
Díky všem, myslím že teď už je mi to jasné!