Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XVid 1.1.3, jaký datový tok videa?

Převádím mpeg2 z DVD do AVIčka s využitím kodeku XViD 1.1.3, audio jsem nastavil na MPEG Layer 3, 128 kbps, CBR bez převzorkování. Jde mi o to, jak nastavit velikost datovýho toku videa pro dvouprůchodovej převod, aby mělo video dostatečnou kvalitu při přehrávání na DVD/DivX přehrávači s výstupem na TV i na notebooku. Dosažená velikost videa není kritická. Jedná se o "neakční film". Momentálně jsem nastavil 2000 kbps, ale nevím, zda to není zbytečně moc.

Pavel

Pavel-chcem sa spýtať aký program používaš na prevod do avi.Ja používam DVDx a DVDFab platinum.DVDFab je pri rovnakom nastaveni o 50%rýchlejší.No neviem dostatočne porovnať kvalitu medzi oboma programami.Stále používam len jeden prechod - úplne stačí a orientujem sa podla informacie v prehrávači MV2 Player " Bitov/bod ".Ak je hodnota "0.2"tak je prevod pomerne kvalitný a dostačujúci.Podla nemenovanej publikácie o prevodoch do avi. Príklad: Previedol som všetky diely Angeliky do avi a uložil na jedno dvd.V predajni elektro som kupoval synovi DVD prehravač tak som tú Angeliku pustil a pripojili prehrávač na LCD tv s uhlopriečkou 94cm.Obraz nejavil žiadne známky rastru alebo šumu či kociek.Bol pekný.Mal som možnosť sledovať a porovnať film urobený na jeden prechod a dvojprechod.Priznám že som žiadny rozdiel nepostrehol.Ale môžu byť aj výnimky.Na túto tému vždy rád pokecám.S pozdravom.

Co jsem tak vyšpekuloval, používám jinej přístup než většina ostatních. Používám výhradně VirtualDubMod a to takhle:

Zkopíruju si obsah složky TS_Video z DVD na disk, načtu první část filmu (.VOB soubor), Stream List, pravým, zobrazí se mi audio stopa, nastavím full processing, pak Compress a zvolím Mpeg Layer III, 128 kbps, 44.1 kHz a pak Video, full processing, compression, kodel XVid 1.1.3, profil ASP L5, 1. průchod, uložit a následně druhý průchod, 1000 kbps, uložit.

No a pak doufám, že se mi ty jednotlivý AVIčka podaří ve VirtualDubMod spojit v jedno velký (už bez jakékoli úpravy). Všem, co používají exaktní postupy se tímto omlouvám za svůj kovbojskej přístup :-)

Kvůli zamezení kostičkování radši kóduju dvouprůchodově.

Pavel

dvouprůchodovej převod, aby mělo video dostatečnou kvalitu při přehrávání na DVD/DivX přehrávači s výstupem na TV i na notebooku

jednoduchy - nastav cca 1000 dej konvertovat stopni po 5ti minutach(soubor presun)
zmensi bitrate dej konvertovat stopni (soubor presun)
takhle si naflakej cca 10ti megovy kousky vypal a vyzkousej na sve TV a prehravaci.
---
nemuzes to takhle zobecnovat tv s uhloprickou 100 ti to zobrazi jinak jak tv junosť.
kaslal bych na navody vyzkousel bych primo na tve tv (kostickuje,nestiha,trha...)

Potřeby datového toku u videa se drasticky liší případ od případu, Kupříkladu DVD rip novějšího filmu ve formátu 16:9 na který už při authoringu byly aplikovány odšumovací filtry může mít 3x nižší nároky než ČB film z padesátých let, který je ve formátu 4:3 (mnohem vyšší počet pixelů v obraze!) a plný šumu.

Velmi dobrý postup zvolili autoři Gordian Knotu, který několik let používám.

Nejdříve se zakóduje cca 5% filmu (v úsecích rovnoměrně rozložených po celé délce) jedním průchodem, s nastaveným quantizerem na hodnotu 2. Při hodnotě q=2 je zaručena vynikající kvalita (ovšem stále ještě se zbytečně velkým datovým tokem). Kodek použije určitý bitrate --> a my v praxi pro finální dvouprůchodové zakódování filmu použijeme 40%-80% této hodnoty. Pokud to nelze dodržet, musíme zmenšit rozlišení filmu, aplikovat odšumovací filtry, nebo alespoň změnit algoritmus přepočtu rozlišení. Např. bilinear obraz mírně rozmaže a způsobí lepší kompresibilitu než běžně používaný Lancoz.

audio jsem nastavil na MPEG Layer 3, 128 kbps, CBR

ABR bude mít vždy lepší kvalitu

Kupříkladu DVD rip novějšího filmu ve formátu 16:9 na který už při authoringu byly aplikovány odšumovací filtry může mít 3x nižší nároky než ČB film z padesátých let, který je ve formátu 4:3 (mnohem vyšší počet pixelů v obraze!) a plný šumu.

Tak to je velmi rozumná připomínka, díky za ni.

Nerozumím pojmu ABR...

Pavel