Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nero, CD, RAW

Ahoj.
Prosím o vysvětlení. NERO kopíruje datové disky ve formátu RAW. Filmy ale jsou v pořádku, a třeba CloneCD to nedělá.
Myslím si že tam je něco blbě nastavený, ale co?
tohle mi hlavy neberou
dík za každý nápad

A prosimta mozes napisat ako to CD vypalujes? Na zaciatku zvolis co? Nove datove CD? A presunies subory? a das vypalovat? Mas zaskrtnute finalizovat CD? Nemas zaskrtnute ze "len simulovat"? Znamena to ze ti teda nic nevypali? (ked sa na to "vypalene CD" pozries v nere - informacie o disku, kolko je na nom obsadene/volne miesto?)

jasně.
popis kopírování(psal jsem že to dělá při kopírování)
start, nero expres6,vpravo nahoře zvolím zda CD nebo DVD,kopírovat celý disk,cílová a zdrojová jednotka je stejná,zvolím počet kopií, vypálit, po načtení disku vložím prázdné CD,kopírování proběhlo úspěšně, OK,- vždycky jsem to tak dělal
na CD je patrný záznam dat, po vložení do mechaniky se začne načítat, ale nic se nestane.
když otevřu tento počítač, pravý tlačítko na jednotku CD a vlastnosti, tak systém souborů je označen RAW.kdežto u jiný CD je označen CDFS.
snad ještě- používám windows XP home

Tak znova, snad to nebudem musiet pisat tretikrat lebo ma uz jebne.
Ked spustis nero a strcis to "skopirovane" CD do mechaniky, a zvolis si v menu kdesi (si to najdi) ze chces informacie o CD, vypise kolko obsadeneho/volneho miesta na nom je. Kolko?
Ak je vsetko volne a nic obsadene tak je to CD prazdne a nic sa nevypalilo, v tom pripade mas pravdepodobne zaskrtnute v nere (tam kde potvrdzujes vypalovanie, mozno tam musis kliknut na rozsirene) ze "len simulovat" alebo je vypalovacka v haji alebo tam mas nejaky rootkit (skusit cisto nainstalovane Win).

CD není prázdné. psal jsem že když se podívám na datovou stranu, tak je tam patrný zápis.
vypalovačka je v pořádku, v CLONECD to nedělá. windows je čistý tím jsem si zcela jist, po tom jsem šel hned. nero vypíše že je "0" obsazeno a "0" volného. v nerui mám možnost zaškrtnout : zjistit maximální rychlost,simulace a zápis. MÁM ZAŠKRTNUTO POUZE ZÁPIS

A ake CD kopirujes? Nema nahodou nejaku ochranu?
Ked to nedela v Clone-CD tak jaky mas vlastne problem? Nejako som to nepochopil (nieco ti brani pouzit cloneCD a nie nero?). Vypaluje ti nero normalne napr. datove CD?

P.S. a este by tam niekde malo byt nastavenie ze uzavriet CD, ale nie som si isty ci aj pri kopirovani, ja CD takto nekopirujem a bohvie co zas pomenili v nere v tvojej verzii co tam mas, nero je cim dalej tym vacsi smejd.

ne, nemá. jedná se o hry, naposled jsem zkoušel trainz, už jsem ho v neru kopíroval kolikrát a v pohodě. ale najednou to začalo takhle blbnout. nic podstatnýho jsem neistaloval, akorát nějaký hry. možná jsem někde něco nevědomky špatně nastavil, ale toho si vůbec nejsem vědom. už jsem z toho hotovej

mluvíš o kopírování filmů, ale zároveň o cd.
1. asi považuješ soubory komprimované divx za filmy
2. místo normálního nera používáš nero express (budiž, když to někdo snese)
3. je možné, že nero express podle tvého zadání zkusí kopírovat něco jako film (dvd/svcd/vcd), a na předložené soubory .mpg/.avi/.wmv reaguje špatně a vytvoří buď binární mišmaš, nebo tomu aspoň domrví adresářovou strukturu - proto nečitelný "raw" formát.

jestli jde opravdu jen o soubory v divx + textové titulky, zkopíruj to jako normální datové cd.

přečti si otázku. kopírování filmů je OK. nejsem magor kterej nerozezná film od hry. nevím proč by nero zkusilo kopírovat něco jako film když kopíruju hru, tedy datový disk z jednoho CD na druhý. pokud jsi někdy kopíroval v neru expres tak jsi si všimnul že zadáš kopírovat celý disk ať se jedná o film, hru, CD a nebo DVD. tedy jsem nepochopil :zkopíruj to jako normální datové cd.

problém s kopírováním mám já nebo ty? hry sem netahej, já o nich nikde nepíšu.
přečetl jsem si nejen otázku, ale i tvé další komentáře a vypadá to že více normálním lidem není jasné co vlastně děláš, co je u tebe film, a proč volíš nepříliš zdvořilý tón. přesto to zkusím ještě jednou.

když tvrdíš že kopíruješ film, musím předpokládat že kopíruješ DVD (vlastní struktura \video_ts, .vob soubory atd.). film je to co se dá koupit v obchodě. pokud máš svoji kopii 1:1 (nebo 9:5 :), je to pořád film ve formátu dvd-video.

pokud chceš mluvit o CD, pak jde patrně o video komprimované jako divx/xvid, a jde o běžné soubory naházené na médium s normálním cdfs/fat souborovým systémem (cd, dvd, flashku, disk). takový "film" není přehratelný ve starších stolních přehrávačích, které nemají nějaké to logo divx.
disk s takovými soubory kopíruješ jako běžný datové médium. pokud jsou zapisovatelná, třeba i v průzkumníku. a hlavně potom nemají formát raw.

jestli stále nechápeš o čem je řeč, podívej se jaká je přípona souborů s filmy na tvém cd (viz moje předchozí odpověď). pokud nemáš zapnuté ani zobrazování přípon souborů ve windows, pak je celá tato debata pro mě i pro tebe ztrátou času.

ne, nero express opravdu neznám ani znát nechci. stejně jako davidoffky, používám pouze verzi "classic".

uz som z neho dostal o par prispevkov vyssie ze kopiruje datove CD (nejaku hru), nie film. Otazka je ci to nezblbne ochrana hry, alebo ma blbo nastavenu tu nero-express hruzu.

Ja osobne na jeho mieste by som najprv skusil napalit (vytvorit, nie kopirovat) uplne obycajne CD s nejakymi suboromi (to je jedno akymi), ci to bude napalene vporiadku, aby sme sa pohli dalej ze v com je asi problem.

ano.když pálím data přímo PC, data jsou vypálená v pořádku. pokud jsem použil nepříliš zdvořilý tón, pak se omlouvám. ale nevím co je k nepochopení když napíšu že to dělá pouze při kopírování datových disků (hry jsem uvedl jako příklad). při kopírování filmů (video_ts, .vob soubory atd.) je vše OK

tak ako to popisujes to vyzera na nejaky problem s tym zdrojovym CD ktore kopirujes.
Takze este raz, vytvorit datove CD (s nejakymi subormi) ti ide. A teraz zober to vytvorene datove CD a daj ho skopirovat. Vysledok je?

Inac moze to byt aj CD mediami, skus ine medium (z ineho balenia, inu znacku apod)

P.S. hovorim o CD, DVD do toho zatial nemiesaj (DVD a CD pouzivaju iny laser apod takze ked nejdu CD tak sa bavme len o CD ze co ide a co nejde, nie o DVD).

kopíroval jsem stejné CD na jiném PC a vše bylo OK. mám tady media verbatim, imation a benq, a dělá to u všech. Udělal jsem vlastní datové CD a kopírování se opět nepodařilo. respektive nero opět hlásilo že je vše v pořádku, ale systém
souborů je opět RAW a CD neotevřu.Ještě jsem si půjčil jinou vypalovačku, novější reno, ale stále stejný výsledek. ještě jednou jsem vyčistil systém od bordelu, z nouze jsem přeinstaloval windows, a nic.

zkusil jsem si ten bordel těch postupných odpovědí přečíst. snad už chápu česky, že ti selhává vypalování jen datových disků pod nerem, ostatní formáty že fungují.

vypadá to že se hádá schopnost přímého vypalování cd ixpéčkama a vypalování pod nerem. xp bohužel dokážou přímo zapisovat na cd přetažením souborů na ikonu vypalovačky nebo pravým myšem - odeslat - na vypalovačku. bohužel proto, že to funguje tak jak to "funguje".
že je funkce aktivní se přesvědčíš, když na nějakém souboru v menu odeslat uvidíš kromě mail klienta, plochy,... i zástupce vypalovačky. nebo tento pc, ikona vypalovačky - vlastnosti - poslední záložka tuším "odložené vypalování" - zrušit zatržení "povolit windows zapisovat na tento krám".
pak už by mělo nero fungovat normálně.

to přímý vypalovaní zapnutý nemám. virtuální disky jsem měl vytvořený pomocí ultraiso, ty jsem vypnul, pro jistotu program odinstaloval, vyčistit registry, restartoval PC, a výsledek stále stejný.
ale na něco jsem přišel. při pátrání na internetu jsem zjistil, že NERO pravděpodobně vypálí obraz disku který si vytvoří při načítání originálního CD.

asi tak: 2. tlačítkem zleva nero express přepni do normálního "nero burning rom" a směle vypaluj co uznáš za vhodné. v klasickém neru neplatí že "vypálí obraz disku který si vytvoří při načítání originálního CD" - vypaluje jenom to co ty chceš a případně jak to nastavíš.

pokud máš nějakou oem zpytlíkovanou ořezanou verzi, pošli ji do křemíkového nebe tupým koncem napřed. kup si/sežeň si/updatuj si normální verzi nera. pak napiš jak se daří.

Napřed: máš verzi NERA 6, ta je dobrá pro W98/ME ve verzi 6.*15,
pro W2000/XP/ si nainstaluj verzi 7, pro Vistu verzi 8 Nera.
Bez toho se nehneš, nějak jsem si nevšimnul tvého železa a softu.
O verzi 8 nevím dohromady nic, ale klidně ve verzi 7 použij:
Nero Express, v něm se přepojíš přes jeden klik kamkoliv.
Pokud si nenecháš při instalaci InCD a nemáš Alcohol nebo Daemon,
tak pravděpodobně budeš v pohodě. Odinstaluj taky CloneCD,
pokud chceš dojít na řešení. Doinstalace není žádný problém.