Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4jadrovy procesor

Ahoj.
Kupil som si novy pc so 4jadrovym procesorom. Zo zaciatku som mal na nom Nvidia 7200GS, ktoru som pozdejsie vymenil za 8800GTS ktora bola pretaktovana uz od vyroby. Vtedy mi ale zacal mrznut system,skusal som ho aj preinstalovat,ale este pocas instalacie ked mi zacalo bootovat z HDD Windows XP Professional zamrzol zas. Uz som bol zufaly co stym moze byt,tak som to zaniesol do opravovne, no tam mi povedali,ze system mrzne kvoli tomu ze mam 4jadrovy procesor a ten si dobre nerozumie s Windows XP a kvoli tomu mrzne.Povedali ze si mam nainstalova 64 bitovy Windows XP a malo by to ist bez problemov. Vravel ze on mal taky isty problem a odkedy tam nainstaloval 64bit mu to nemrzne. Kamarat mi ale povedal ze to je somarina a ze to bude pravdepodobne RAM. Dakym zazrakom sa mi to nakoniec podarilo rozbehnut no stane sa mi asi tak raz za tyzden ze pocas hrania zamrzne.Chem sa tak spytat ci je Windows XP 32bit stavany na 4jadrove procesory.
Diky

4 jádra nemají vliv.

Vliv by mohlo mít 4GB a více RAM, ale to je velmi teoretické, v naprosté většině případů bude "jen" dostupných max. 3,6GB RAM.

Já to vidím na problém buď zdroje (nedostatečný), nebo vadnou RAM. Pokud to fungovalo se slabou grafikou s malým odběrem, tipuju na 80% zdroj.

P.S.: 4-jádro jsou dnes naprosto vyhozené peníze, obzvláště na hraní.

Diky za odpoved.

Zabudol som spomenut ze s grafikou som menil aj zdroj,lebo som na starom nemal moznost napojit grafiku so 6pinovym zdrojovym vstupom,takze mam teraz 700w zdroj co si myslim ze by nemalo byt malo a RAMku mam 2GB.Skusim este ten program na testovanie RAM-ky co to spravi.
P.S. Okrem hrania zvyknem aj konvertovat videa takze myslim ze tam sa 4 jadrovy procesor uplatni aj ked si tiez myslim ze badat aj rozdiel pri hrani oproti dualcorom,nie?