Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC padá internet

Dobrý den, mám připojení od UPC (Karneval),a nejsou "ňáké infa" o tom ,že by jim padal net? Asi tak 5 denně. Mám notebook a pokaždé když spadne tak to opravím jednině tím, že restartuji síťový adaptér prostě ho v nastavení síti zakážu, opět povolím a jde. V nastavení jsem kdesi vyšťoural že mam zapůjčenou IP adresu např. v 12:00 a vyprší v 17:00. Nejedu přes žádný router klasicky přes jejich modem. Nevím jestli tu přímo ta otázka patří, ale nevíte jak to nakonfigurovat aby běžel stále? Neinstaloval jsem žádný software. Celých 8 měsíců šel v pohodě. Děkuji.

Co to je za finta, že do 12:00 OK a že to vyprší v 17:00?
Měl jsem donedávna Karneval přes jejich modem a PCI síťovku Edimax
a neměl jsem žádný problém (kromě pošty, to se vůbec nenamáhali rozchodit.)
1-2x za celou dobu se mi stalo, že při mikrovýpadku proudu světlo na půlvteřinu
zežloutlo, pak se mi sice net jakoby neodpojil, ale nefungoval, jinak OK.
Vždy všechny diody svítily, že je vše OK (taky Ostrava.)
Určitě bych zavolal UPC podporu a řekl bych jim o půjčené IP a hod. omezení.
Ovšem připrav se asi tak na 30 minutové čekání, to jsem ještě optimista,
s webovým formulářem se vůbec nezdržuj, neodpovídají v 95% vůbec nebo taky
až za 4 měsíce. Údajně od listopadu se odpovědi véélice zrychlí...
Utekl jsem ke SkyNet, mám za polovinu ceny vyšší rychlost a vedle v baráku
je PODA 10/4 za 500 kaček, to už jde.

Mam strach ze opratorka UPC stejne nebude vedet je tak schopna vyhledat ceny a dostupnost sluzby co si ostatne kazdy umi najit na internetu. Mozna umi i sjednat schuzku s technikem ja to jinak nevidim. Zjisti mi spatne nastaveny internet v notasu a platim zbytecny vyjezd (jak u hasicu :-D) Mimochodem specificke nastaveni pro UPC internet uz neni, ze? Zapojis lan kabel a jede to ze ?

Nastavení netu jsi musel dostat na papíře, případně pdf
soubory jsou ke stáhnutí na jejich stránkách, patrně máš i CD,
kde je taky popis nastavení. Klidně zkus nové ovladače pro síťovku,
ale nevidím důvod, pokud ti vše dovčil jelo. V každém případě
si sjeď PC antibreberkovými programy, abys měl jistotu.
Na hotline ti řeknou, zda máš zavolat technikům na (ne)placenou linku
nebo ti oni zavolají v určitou hodinu sami. Žádný technik chodit
nebude před objasněním problému přes telefon.
Raději si znovu přečti smlouvu, jestli tam na něco nenarazíš.

BTW, když jsem se na Karneval dovolal (2x v životě),
tak už přepojená operátorka byla téměř profice.

JJ nastavení netřeba.Než budeš volat:zkontroluj jestli nejsou nacvaklý kablíky k modemu,překontroluj koax,viditelnou částí pohybuj při spuštěné televizy a pozoruj jestli nebude přeskakovat obraz.Při telefonování (hodně oříšků na nervy ssebou)jim řekni ať ti prověří sílu signálu a vysvětli jim svůj problém,oni tě stejně přepnou na techniky.
---
S tou zapůjčenou IP se netrap,mění jí tak cca. jednou za 3 měsíce.

Že by měli UPC špatně nastavený DHCP server (lease time),... o tom silně pochybuji. To by jim řvalo hodně lidí a hnedle by to opravili.

- Jestli se jedná o problém s přidělováním IP adresy můžete lépe analyzovat pomocí příkazu ipconfig.
Do příkazového řádku (Start - Spustit: cmd - pokud máte Win XP) zadáte:
ipconfig /all - zjištění konfigurace
ipconfig /release - "uvolnění" IP adresy
ipconfig /renew - znovunačtení IP konfigurace

- Možná máte poblbaný Wokýnka. Zkuste jiný PC nebo si nabootujte nějakou live distribuce linuxu a testujte to v něm.

Nějak mě takhle na dálku nenapadá, co by to mohlo být, ale moje zkušenosti technika kabelové TV říkají, že zhruba 50 procent problémů způsobují zavirované nebo jinak poblbané Windowsy, 45 procent prošlapaný nebo jinak poničený koaxiál, a 5 procent vadný modem.

UFF to jsi trochu přehnal :-D A kde je chyba na vaší straně?

1. Nejsem od UPC!!! Kdyby to byl náš zákazník a zavolal by, tak tam je do 1 hodiny náš technik!
2. Chyba na naší straně se tam nevešla, protože jsem zaokrouhloval na jednotky procent :-) A kromě toho... Tazatel se ptá, co by mohl pro vyřešení problému udělat u sebe. To, že má kontaktovat svého poskytovatele, jsem psal jako první věc už někdy výše.

Problem s kablem jsem mel na zacatku jak jsem si jejich sluzby objednal.Internet padal casto na nekolik hodin.Nesvitili vsechny "svetylka" kdyz byl kabel naruseny.Vymenili kabel a vse jelo v pohode az do ted.Pres USB nemam. Prosim Vas zni to blbe, ale co bych mel na zakaznicke lince rict ze mi pada internet? Pokud mi sviti na modemu ze jsem online tak je problem u me to mi rikal uz tehdy technik.

Po ctvrtecnim vypadku UPC internetu, internet funguje bez jakehokoliv vyoadku nebo snad snížení rychlosti, tudiž problém vyřešen museli mít oni kdesi chybu. A to mi notas jede v asi tyden ? A ani jeden vypadek. Pres 18 hodinovy vypadek jsem mel vypnutý MODEM tak jestli to nebude tím netuším, ale každopádně problém vyřešen.