Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SW zvysenie vykonu

Dobrej ;-)
Chcem vyladit po SW stranke pocitac, lebo paru novsich hier mi nejde hratelne ani na nizkych nastaveniach (1024*768 vypnute efekty, AA apod) a tak sa pytam ako este odladit PC? Mam 1GB DDR1, P4 2,4GHz, 128MB 6600agp, SATA1 disk, WXP SP2. CO sa da nastavit aby hra lepsie fachala ? NEjaka virtualna pamat alebo ? ?
Diky

Nejvíce IMHO pomůže čistá instalace OS bez všelijakých zbytečných programů (z hlediska her). Nebo obnova ze zálohy (Ghost, Acronis). Delším používáním (instalací/odinstalací všeho možného) Windowsů většinou OS ztrácí dech (není to ale pravidlem!).

Zázraky ale nečekej (dost slabá sestava z pohledu nových her), Crysis se bude bránit ;-)

SW nastavením se nedá vylepšit skoro nic. Můžeš zkusit nějaké taktování, ale stejně to IMHO nikam nepovede... Raději investuj do nové grafické karty, do AGP se dá sehnat nějaká ta X1950, to by byl pro tebe velký vykonnostní skok...

Vyvaruj se instalování jakýchkoliv MemoryOptimizerů, defragmenterů a nevím čeho ještě. Určitě si nepolepšíš, spíš naopak!

Za normálních okolností se to skoro vubec zlepšit nedá,pravda. Nadruhou stranu se to celkem slunsne pomoci softwareu zmrvit :-D - (a tedy pak opětovně sofwarově zlepšit...).

Tazaci doporučuji najít DVĚ,TŘI hry,3Dmark01, zkusit na nich FPS a porovnat to s výsledkamna na netu. A pak spekulovat o tom jestli je slabel hardware nebo je nějaké nastaveni špatně.

Softwarovo najvyladenejsie to budes mat po cistej instalacii Win a SP2 a najnovsich ovladacov a najnovsieho directX. Nic viac sa SW "ladit" neda (ak sa nebavime o pretaktovavani). PC nie je klavir.

P.S. a v hre mozes vypnut AA a AF (da sa to tusim aj v nastaveni ovladacov grafiky ale potom to bude platit pre vsetky hry).

Ale ale, samozřejmě, že lze ladit. Třeba povypínáním nepotřebných služeb. Na spoustě systémů běží nesmysly typu Win Messenger, Winzip agent, Winamp agent, různé urychlovače Open Office, Acrobat Readeru a spoustu různých jiných sraček a spyware.
A nejvíce mě dojímají uživatelé, kteří si stěžují na pomalý internet a na pozadí jim běží nějaký torrent klinet, o kterém ani nevědí.
Zlatý Debian (no offense) :-)
edit: samozřejmě, že po instalci Win tam určité (které jsem psal jako příklady) šmejdy neběží, ale stejně lze jiné systémové šmejdy vypnout.

pisem ze "po cistej instalacii Win". Ty mas po cistej instalacii win nejakeho winamp agenta a open office?
Samozrejme da sa vypnut napr. indexovanie na pozadi, ale to je zvycajne nastavene na manual takze to nic nespomaluje. Ked bezi hra tak spravidla nic ine nepotrebuje CPU, nic ine nebezi (moze byt spustene, ale to nevadi, nepotrebuje to ani grafiku ani CPU).

Ty uz si niekedy vypnutiom niecoho zrychlil hru (FPS)?? A vypnutim coho?
Ked je nieco spustene tak to neznamena ze to brzdi. Ono totiz "spusteny proces" nemusi znamenat ze sa z neho vykonavaju nejake instrukcie (mozu ale nemusia zavisi od toho co to je zac). Akurat zabera RAM. Ak ma dotazovatel v PC dost RAM (neviem ci ma) tak je plusminus jedno co ma spustene. Si pozri spravcu uloh ze kolko % CPU potrebuju spustene procesy. 1% ? A to sa ako prejavi v hre ???

no tak RAM je asi dost malo-1GB a jedine co sa da zvysit SW tak pamat v RAM..skusim nejake tie optimitzery v TuneUp (i ked vravite ze nahovno po aplikovani je trosku viacej miesta volneho tak to funguje)..
no grafiku som kupoval minuleho roku a urcite uz kupovat novu nebudem, a necudujem sa ze mi seka, len chcem znizit sekanie :-)