Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP - jak zpracovat znaky

Potřebuji poradit jak převést znaky.
Dejme tomu, že mám řetězec:

<p>hokus<span style="background-color: rgb(255, 0, 0);"> pokus </span>dva</p>
<p>

A potřebuji jej převést zpět na tento řetězec:

<p>hokus<span style="background-color: rgb(255, 0, 0);"> pokus </span>dva</p>
<p>text</p>

To co mě v první chvíli napadlo s funkcí str_replace však poněkud nefunguje:

$body = "&lt;p&gt;hokus&lt;span style=&quot;background-color: rgb(255, 0, 0);&quot;&gt; pokus &lt;/span&gt;dva&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;";
$body = str_replace ($body,"&lt;" , "<");
$body = str_replace ($body,"&gt;" , ">");

K nahrazeni a naslednemu vypsani nelze uvazovany postup pouzit.
Potrebuji vedet, jak elegantne z toho ven.
Postup, ktery mě napadá je to snad rozdělit do menších částí (do pole) a to jednotlivě zpracovávat, což
je určitě hodně nefektivní a dnes bych to už ani nevymyslel.

Díky

Já nejsem PHPista, ale mám

$komentar = Str_Replace("<","&lt;",$komentar);
$komentar = Str_Replace(">","&gt;",$komentar);

a to mi funguje dobře. Co u toho tvého dát to $body také nakonec a bez mezer?

$body = str_replace ("&lt;","<",$body);
$body = str_replace ("&gt;",">",$body);

Právě jsem to zjistil sám.

Ano, takže děkuji za odpověď. Zaměnil jsem tam ty argumenty. ]:(
Slibuju, že příští čtyři dny už budu pravidelně spát.

EDITACE

Ajaj zjistil jsem velice nepříjemnou věc. Háže to paznaky i při českých znacích.
Neexistuje na to univerzální funkce, která by i české znaky s diakritikou převáděla ?

Takto staticky to nemám šanci všechno ošetřit.

To ze pred ulozenim dat do DB sa prevedu na entity je zamer??? lebo mi tam trosku unika zmysel ... ja by som do DB urcite nedaval entity ...
no a dalsia vec, entity sa predsa automaticky prevadzaju na normalne znaky ... vsak entita je len kod znaku a ked vypises entitu, tak sa vypise znak

Ano, je to záměr. Kdyby někdo napsal do komentáře
<div style="width: 100%; height: 100%; background-color: black; color: red">
hacked by debil
</div>
uloží se to do db s entitami a při načtení z db ty tagy fungovat nebudou, jelikož se načtou jako text. :-) (jsem jako lstivý Afghánec)

Ano na to jsem přišel a funguje to... ale jenom částečně. konkrétně mám tento problém:

Řekněme tento řetězec:

+ěščřžýáíé

$ ™ ®

A ten se mi potvora převede po průchodu tou fcí na toto(jo to <p> neřeš):

<p>+ě&scaron;čřž&yacute;&aacute;&iacute;&eacute;</ p> <p>$ &trade; &reg;</p>

A po aplikování funkce:

function unhtmlentities($string)
{
    // replace numeric entities
    $string = preg_replace('~&#x([0-9a-f]+);~ei', 'chr(hexdec("\\1"))', $string);
    $string = preg_replace('~&#([0-9]+);~e', 'chr("\\1")', $string);
    // replace literal entities
    $trans_tbl = get_html_translation_table(HTML_ENTITIES);
    $trans_tbl = array_flip($trans_tbl);
    return strtr($string, $trans_tbl);
}

Vyleze:

+Ä›šÄŤĹ™Ĺľýáíé

$ ™ ®

...což znamená, že pro unkodování speciálních znaků jako $ ™ ® je to OK, ale s češtinou to má problém.

Nebyla by rada nebo nápad ?

//EDIT

AHÁÁÁ !
To mrcha. Ono to totiž neprovadí konverzi stejně.
Co tím myslím ? Ten text generuje FCKEditor a ta mrcha se tváří následně:

stisknutím kláves následujících:

+ěščřžýáíéů

vyleze:

+ě&scaron;čř ž&yacute;&aacute;&iacute;&eacute;ů

Což znamená, že ten editor některé znaky konvertuje, ale některé ne....
Co to znamená si ještě musím promyslet...

Jo takže znamená to, že ta funkce přebírá některé znaky a konvertuje, které by měnit neměla.

Takže například písmeno č konvertuje na : ÄŤ

Jde to nějak obejít ?