Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v explorer.exe

Potřeboval bych poradit. Nejsou počítačově na výši, proto píši jako laik. Při otevírání některých složek v Dokumentech se mi zobrazí: v aplikaci explorer.exe došlo k problému a je třeba ji ukončit. Když otevřu podrobnosti tak se mi zobrazí:
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.3156 ModName: unknown
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 00000000
Používám jako prohlížeč Mozilla Firefox, Internet explorer je odinstalovaný.
Děkuji za pomoc

Pane Fialo,

díky za názor, ale chyba je na "Vašem přijímači". Osoba mající problém s apl. EXPLORER.exe, na jejíž dotaz jste reagoval, název této komponenty uvádí správně. Jedná se o komponentu, která je alfou a omegou OS nejen ve smyslu user interface, jak sám uvádíte.
Mám ten samý problém, kdy tato komponenta často využívá procesor ke 100%. Děje se tak bez jakýchkoliv úprav či "úprav" OS apod. včetně nainstalovaného IE 8(nejaktuálnější verze), který z důvodu jeho komplikovanosti, nefunkčnosti apod. nepoužívám, pouze pro aktualizace zabezpečení OS. Jak známo, IE 9 nelze na XP nainstalovat a provozovat.
Doplňuji, že i prohlížeč Mozilla Firefox díky svým častým aktzalizacím obsahujícím mj. čím dál komplikovanější zabezpečení, již nepracuje tak jako dříve. Je jasné, že při vývoji je tento postup pochopitelný, avšak v žádném př. nesmí být dotčena stabilita apod.
Musím zároveň uvést, že odinstalace IE uživatelem byl totální nesmysl, kdy došlo k zásadnímu zásahu do OS, a to právě z důvodu provázanosti jednotlivých aplikací či komponent.

když se montuješ do 4 roky starého dotazu - máš snad stejnou chybu v prohlížeči událostí? týká se to stejné verze souborů?
místo té slohovky jsi měl radši vypsat log té chyby (eventvwr.msc), a podmínky za kterých k nim dochází.
ostatně kdyby sis prošel celé vlákno, mohl jsi třeba najít řešení pro svůj přijímač, místo poučování dost mimo mísu.

velký okno, ty to vidíš.
proces explorer.exe je jen obyčejný obslužný gui proces, který je trasovatelný. trasovatelnost se vyzjistí z prohlížeče události. pro pokročilé z procmonu nebo windbg. systém velmi dobře komunikuje s ladícími nástroji. máš tam zavěšenej neřád.

Dobrý den, mám taky problém s explorer.exe. Když si chci pustit film, vyskočí okno s hlášením o chybě, konkrétně
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: xvid.ax ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0003d928.
Většina filmů nejde vůbec, některé bez zvuku a protože se v PC vůbec nevyznám, tak nevím,co mám dělat a prosím o radu. Prohlížeč mám Mozilla Firefox i Internet explorer.
Díky za pomoc

máš zcela jiný problém než co se tu řešil, normální je založit si vlastní dotaz.
- odinstaluj z prohlížeče doplňky pro přehrávání videa.
- odinstaluj všechny kodekové balíky (přidat/ubrat programy)
- nainstaluj normální přehrávač: ideálně vlc. má vlastní funkční kodeky, přidá si doplněk do prohlížečů pro přehrávání videa.