Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v explorer.exe

Potřeboval bych poradit. Nejsou počítačově na výši, proto píši jako laik. Při otevírání některých složek v Dokumentech se mi zobrazí: v aplikaci explorer.exe došlo k problému a je třeba ji ukončit. Když otevřu podrobnosti tak se mi zobrazí:
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.3156 ModName: unknown
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 00000000
Používám jako prohlížeč Mozilla Firefox, Internet explorer je odinstalovaný.
Děkuji za pomoc

Pane Fialo,

díky za názor, ale chyba je na "Vašem přijímači". Osoba mající problém s apl. EXPLORER.exe, na jejíž dotaz jste reagoval, název této komponenty uvádí správně. Jedná se o komponentu, která je alfou a omegou OS nejen ve smyslu user interface, jak sám uvádíte.
Mám ten samý problém, kdy tato komponenta často využívá procesor ke 100%. Děje se tak bez jakýchkoliv úprav či "úprav" OS apod. včetně nainstalovaného IE 8(nejaktuálnější verze), který z důvodu jeho komplikovanosti, nefunkčnosti apod. nepoužívám, pouze pro aktualizace zabezpečení OS. Jak známo, IE 9 nelze na XP nainstalovat a provozovat.
Doplňuji, že i prohlížeč Mozilla Firefox díky svým častým aktzalizacím obsahujícím mj. čím dál komplikovanější zabezpečení, již nepracuje tak jako dříve. Je jasné, že při vývoji je tento postup pochopitelný, avšak v žádném př. nesmí být dotčena stabilita apod.
Musím zároveň uvést, že odinstalace IE uživatelem byl totální nesmysl, kdy došlo k zásadnímu zásahu do OS, a to právě z důvodu provázanosti jednotlivých aplikací či komponent.

velký okno, ty to vidíš.
proces explorer.exe je jen obyčejný obslužný gui proces, který je trasovatelný. trasovatelnost se vyzjistí z prohlížeče události. pro pokročilé z procmonu nebo windbg. systém velmi dobře komunikuje s ladícími nástroji. máš tam zavěšenej neřád.

Dobrý den, mám taky problém s explorer.exe. Když si chci pustit film, vyskočí okno s hlášením o chybě, konkrétně
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: xvid.ax ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0003d928.
Většina filmů nejde vůbec, některé bez zvuku a protože se v PC vůbec nevyznám, tak nevím,co mám dělat a prosím o radu. Prohlížeč mám Mozilla Firefox i Internet explorer.
Díky za pomoc

máš zcela jiný problém než co se tu řešil, normální je založit si vlastní dotaz.
- odinstaluj z prohlížeče doplňky pro přehrávání videa.
- odinstaluj všechny kodekové balíky (přidat/ubrat programy)
- nainstaluj normální přehrávač: ideálně vlc. má vlastní funkční kodeky, přidá si doplněk do prohlížečů pro přehrávání videa.