Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Dobrý den
V březnu si budu kupovat nový počítač a chtěl bych se vás zeptat jaká by byla lepší alternativa¨??Nejvíce váhám asi u grafické karty kde někdo říká ať si vezmu nvidii a někdo Atinu.Chtěl bych se vejít tak do 30000Kč max do 35000Kč.

Procesor:Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.40 GHz/8MB/1066MHz
www.abacus.cz
základní deska-MSI P35 Platinum Combo iP35,sc775,ATX,DDR2/3*1066,PCIe,8ch,GLAN
http://www.abacus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid= 1016956
operační pamět-DDR II 4GB 800MHz KIT (2x2GB), CL5 (box) - Zeppelin
http://www.abacus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid= 5000968
O.S-MS Windows Vista Home Premium 64-bit OEM CZ
http://www.abacus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid= 1014382
Grafická karta-Connect3D ATI HD3870 X2, PCIE, 1024MB,DDR3,256bit 2xDVI
http://www.abacus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid= 5002142

zbytek jako pevný disk,monitor,zdroj(600w).....si budu nechávat ze starého PC
Předem díky za odpovědy.

loading...

Na hry je nejlepší E8400 3,0 GHz. Jestli trváš na tom čtyřjádru, tak určitě nějaký 45nm (Q9300 nebo Q9450), v březnu už by měly být v prodeji. Výše taktované dvoujádro je ale většinou ve hrách rychlejší než pomalejší čtyřjádro.

Paměti raději nějaké kvalitnější s chladičem (A-Data, Corsair, Geil, Kingston, OCZ)

64-bit systém je samozřejmě nutný. 32-bit systém podporuje jen 3 GB paměti.

No nevim, s tema hrama do 64-bit systemu, kolik jich spolehlive beha.

Procesor souhlasim s prispevky vyse.

MSI desky jsou kvalitni. Doporucuju.

Ty pameti neznam, volil bych King..., Corsair nebo Geil. Z levnejsich A-Data.

Grafiku jedine NVidii (GeForce 8800 - typ podle penez, GT ekonomicka verze, Ultra spicka)

kdyz jsme u toho, tak:

Asus - jedny z nejhorsich desek co jsou, sami reklamace, desivy, reklamacni technik jednoho obchodu s PC tak dva roky zpatky.

MSI - to samy, cca 4 roky zpatky.

Gigabyte - nikdy jsem neslysel spatny nazor, ale samotnemu mi menily tri desky a to jich opravdu moc neberu, do firmy nekolik desitek zakladnich desek za posledni rok, jiny desky jsem nikdy nereklamoval nez Gigabyte. Teda kdyz pominu Epox, ty byly hrozny.

Takze ja bych uz nikdy nevzal nic jinyho nez tu trojku, o ktery mluvime, tak se z 66,6% shodnem. ;-)

Jinak děkuju vám všem za své názory a rady i tobě Martano.:-D A to když se zajímám o počítače a chci do nich investovat ňaký ten "pěníz" tak to neznamená že nemám jiný zájmy.Moch bych jich vyjmenovat spousty a kupodivu to nebudou žádné technické zájmy:-D.

muzes mi vysvetlit tu druhou vetu?

To by bylo na delší diskusi a vyžadovalo by to z Tvé strany určitou teoretickou průpravu. Pro začátek bych proto doporučoval prostudovat Bibli ze zvláštním zaměřením na Zjevení sv. Jana a v každém případě první čtyři kapitoly Summa theologiae od Tomáše Akvinského...

Peklo. Potkali se dva čerti, smutný a veselý. Ten veselý se ptá: - Co ti je, že si takový smutný? - Ale, pracovní problémy. Dělám na příjmu a v posledním čase nám dělají starosti programátoři... - Jaké starosti? - Například včera: Jeden nám tam zlikvidoval polovičku oddělení motorovou pilou, než se nám podařilo vysvětlit mu, že to není další level DOOMu.

Ja viem, je prastary a trapny, ale nedalo mi. 8-)

asi nejsem dost inteligentni, ale kdyz nas nechces poucit, zustaneme holt hlupakama co hrajou PC hry.]:)

Hry?
Zábava - někdo ve volným čase čte červenou knihovnu, někdo kouká na seriály, jiní si chodí vymývat mozky do kostela, případně chlastat do hospody a někdo hraje počítačové hry. Možná to není lepší než ty ostatní věci (podle mě jo), ale určitě to není horší.
U her trénuješ reflexi, můžeš dělat něco na co si třeba neměl štěstí, třeba taková online formulová liga, to je hodně reálný a ve skutečnosti řídit formuli má možnost 22 lidí z celého světa, díky PC hrám můžeš taky. Můžeš nabýt nějaký znalosti z historie, můžeš se u multiplayer her dobře pobavit s přátely. Určitě je spousta dalších plusů, jen jsem si ted nevzpomnel.

Podle mě mají všechny typy her jedno společné - identifikací s morfémy umělých osobností se člověk stává někým jiným, jeho imaginace je prodloužena do jiného života. "Výsledkem je masivní posun identity, a právě v tom leží skutečný dopad počítačových her,". Technologie boří hranice mezi reálným a virtuálním, mezi živým a neživým, mezi individuálním a mnohočetným já.Díky hrám jsme svědky radikálně nového prožívání lidské zkušenosti. Být moderní znamená žít v iluzi o možnosti technologického útěku z hranic daných právě lidskostí. Hry nejsou ani uměním ani sportem - jsou ontologickými protézami, umělým nástavcem bytí do jiného života, neposkvrněného hnilobou zkázy a umírání. "Zatím to jsou stále jenom násilnické hry, ale máme-li je chápat jako ukazatele do budoucnosti, pak zřejmě naznačují vývoj podstatně dál než jen k výrobě špičkové zábavy".8-)

toho ze by jsi rekl, co povznasejiciho delas ty ve volnem case se nedockame.

jinak krasne napsany cancy, ja bych pouzil slova: bla, bla, bla, bla, ...

SimCity, Formule One, simulátory, Simové - nasili nikde.

Blitzkrieg, Rome Total War, Kights of Honor - ano nasili, dokonce nasili podle skutecnosti podle dejin, podle toho, z ceho jsme sami vzesli, a to v ruznych dobach. Pokud se tedy v techto dobach zabijeli lide mezi sebou a dnes zabijime jen virtualni figurky, je to neskutecny pokrok. Nehlede na to, ze mnou zminene hry se klidne daji pouzit pro interaktivni vyuku dejepisu.

Ano hry jsou nebezpecne podobne jako alkohol, ale stejne jako si tisic lidi da v malebne hospudce pekne vychlazene dobre pivecko a nezanecha to na nich ani stin negativniho, pouze z jednoho to skoli a stane se z nej alkoholik. Podobne tak jen z jednoho z tisice lidi, co provozuji sex, se stane sexualni nasilnik a mohl bych pokracovat. PC hry nejsou vyjimkou, take se obcas z nekoho stane zavislak, ktery ztrati prehled nad realitou a plne se potopi do virtualniho sveta.
Naopak narozdil od pasivni zabavy (sledovani TV) te multiplayerove hry vraci do zivota, s protihracem, ktery je treba z ameriky pokecas (komunikujes) - to je obrovska vyhoda oproti televizi, kde jen pasivne prijimas nazory druheho.
Samozrejme tohle vsechno souvisi predevsim z internetem jako komunikacnim mediem, ale je vcelku jedno, jestli pres net hrajes hry, radis nebo se ptas na poradna.net;-) nebo si povidas pres nejaky chat.

"no ja mu proste radim ze je lepsi si pocitac (pokud je vyhradne jen na hry)nekupovat"

to si ale odporujes, at si klidne pocitac kazdy koupi na co chce treba jen na hry.

nehlede na tvuj negativisticky pristup : "nějak závažný dopad"

na normalniho cloveka nema dopad nebo je dopad pozitivni, kazdy pozitivni dopad je zavazny.

Podle me odmitas hrani PC her, ale nikdy jsi je nehral. Protoze jsi nam nerekl co delas ty mohu se tedy jen domnivat, ze jsi jeden z mala lidi, ktereho si hrat (ted nemyslim PC hry) nebavi. Vetsinu ale ano, samotneho me bavi fotbal, chodim ho obcas hrat a hraju ho i na PC.