Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem s wifi v ubuntu

zdravim,na jeden NB som nainstaloval na cisto Ubuntu 7.04.ziadny iny OS tam nie je.wifi siet co mam doma(DSL router+AP)najde,ale nepripoji sa..cez kabel sa na net v pohode pripoji,ale takto nie.

notebook nx9010,ubuntu 7.04,wifi karta D-link DWL G650+

divne je ze tu siet najde ale nechce sa pripojit..co sa s tym da robit?dakujem

make -C /lib/modules/`uname -r`/build M=`pwd`

make: Entering directory `/usr/src/linux-headers-2.6.20-15-generic'
scripts /Makefile.build:17: /home/ms/Makefile: No such file or directory
make[1]: *** No rule to make target `/home/ms/Makefile'. Stop.
make: *** [_module_/home/ms] Error 2
make: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-2.6.20-15-generic'

mohli by ste mi poradit co robim zle?je tam nejaka mala chyba,ale s linuxom len zacinam takze netusim v com to je..dakujem

btw,je to len posledny krok podla navodu nizsie uvedeneho,ako spojazdnit wifi:
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/a cx111

Chavlihodne, ze si si dal pracu s kompilovanim, ale este by bolo vhodne aj citat co to pise...

scripts /Makefile.build:17: /home/ms/Makefile: No such file or directory
znamena, ze nemoze najst Makefile subor v ceste /home/ms
alebo nemas pre tento subor nastavene prava na spustanie
ak by tam nahodou Makefile nebol, treba precitat README...

diky za radu,no uz som sa na to vysral potom,kedze nova verzia s tou kartou nebude mat problem.

ja som to robil prvykrat,cital som to,snazil som sa fakt,cital som o tom,ale nieco som tam drbkal stale:-/ no nic to,ale aj tak dik

1.6. Compile the Module

Most of the work is done now; all that's left is to compile the kernel module and move it to its correct location, and most of this heavy lifting is done by make scripts. Go to the directory where you unpacked the sources earlier ({{cd ~/ACX}}) and build the module with this command:

make -C /lib/modules/`uname -r`/build M=`pwd`

Once done, install the modules with this command:

sudo make -C /lib/modules/`uname -r`/build M=`pwd` modules_install

and activate them by entering:

sudo insmod acx.ko

robim to presne podla tohto,len mi stale v terminal vyhodi to co mam v predoslom prispevku.

jj,7.10 uz mam pripravenu,ale najprv som chcel skusit ci vobec sa da spojazdnit wifi..pretoze na nete pisu ze ta karta je nepodporovana v 7.10.