Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak uložit stránky na www

Zdravím já jsem si udělal své stránky na Microsoft office publisher 2003, vše je v jednom souboru, tvorba byla pro mě hračka uš jsem se do toho dostal, ale zase na druhou stranu nevim jak je uložit na net a jak je pak upravovat, no tyto otázky uš tu byli ale né s office podle návodu na webu bych asi udělal něakou chybu, protože tam se píše o html příkazech a na to jsem levej. jestli by to šlo tak bych prosil o stručnější návod. prosím. díky:-D

jestli považuješ 404 za ok, tak ano.
Pro zacatek by jsi mel napsat jestli jsou soubory (a jake) naopirovany na webu nebo ne - uvodni se musi jmenovat nějak : index.html, index.htm, index.php.. default.asp.. podle serveru.

Aby jsi mohl mit tuhle domenu musis si koupit drdys.cz , hadam ze nemas.

404 - file not found/ soubor neexistuje / stránka nenalezenena.

a ) nejprve musíš sehnat prostor prostor kam dáš své www :
1) koupit doménu - musíš zaplatit, tvar : www.dle_tveho_vyber.tld
2) zaregistrovat se u poskytovatele - zdarma, tvar : www.dle_tveho_vyberu.poskytovatel.tld (pripadne dle_tveho_vyberu) - jedním z takových poskytovateů je www.borec.cz, www.webzdarma.cz - REGISTRUJ SE na něčem podobném
vytvoří učet a tam budeš moc nahrávat stránky
3) jine zpusoby...

...ale furt se to nahrává uš 15 minut.je to normální ten soubor má jen 19 MEGA...

pokus sis zprasil megastránku v nějakém megakreténském publisheru, jak dlouho si myslíš že bude kdokoli na světě ochotný čekat na zobrazení webu (čili stažení celého toho hnoje k sobě do cache?)

(když už vynecháme takovou věc, že nejspíš nejde o formát stránek kterému by jak hostitelský server, tak webový prohlížeč rozumněl, a tudíž to láduješ na ten server zbytečně)

1) je možné že se ti "prezentace" zobrazí doma na lokáním pc. ale platíš si snad na internet stejně rychlou linku jako máš lokální sběrnici řadiče disků v počítači (desítky megabajtů za vteřinu)?

2) zobrazuje ti tvůj webový prohlížeč tvoji 19mb prezentaci?

<html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml"
xmlns:o="u rn:schemas-microsoft-com:office:office"
xmlns:w="ur n:schemas-microsoft-com:office:word"
xmlns="REC-html40">

<head>
<meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name=ProgId content=Word.Document>
<meta name=Generator content="Microsoft Word 10">
<meta name=Originator content="Microsoft Word 10">
<link rel=File-List href="Jo%20to%20nemám_soubory/filelist.xml">
<titl e>Jo to nemám, je jich asi 260</title>
<!--[if gte mso 9]><xml>
<o:DocumentProperties>
<o:Author>Marek Novák</o:Author>
<o:LastAuthor>Marek Novák</o:LastAuthor>
<o:Revision>1</o:Revision>
<o:TotalTime>0</o:TotalTime>
<o:Created>2008-03-07T13:21:00Z</o:Created>
<o:LastSaved>2008-03-07T13:21:00Z</o:LastSaved>
<o:Pages>1</o:Pages>
<o:Words>22</o:Words>
<o:Characters>131</o:Characters>
<o:Company>NSH</o:Company>
<o:Lines>1</o:Lines>
<o:Paragraphs>1</o:Paragraphs>
<o:CharactersWithSpaces>152</o:CharactersWithSpace s>
<o:Version>10.6830</o:Version>
</o:DocumentProperties>
</xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<w:WordDocument>
<w:GrammarState>Clean</w:GrammarState>
<w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
<w:Compatibility>
<w:BreakWrappedTables/>
<w:SnapToGridInCell/>
<w:WrapTextWithPunct/>
<w:UseAsianBreakRules/>
</w:Compatibility>
<w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:Brow serLevel>
</w:WordDocument>
</xml><![endif]-->
<style>
<!--
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
{mso-style-parent:"";
margin:0cm;
margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orpha n;
font-size:12.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}
@page Section1
{size:595.3pt 841.9pt;
margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;
mso-header-margin:35.4pt;
mso-footer-ma rgin:35.4pt;
mso-paper-source:0;}
div.Section1
{p age:Section1;}
-->
</style>
<!--[if gte mso 10]>
<style>
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normální tabulka";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle- colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-p arent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bott om:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-siz e:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}
</style>
<![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="2050"/>
</xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapelayout v:ext="edit">
<o:idmap v:ext="edit" data="1"/>
</o:shapelayout></xml><![endif]-->
</head>

<body lang=CS style='tab-interval:35.4pt'>

<div class=Section1>

<p class=MsoNormal>Jo to nemám, je jich asi 260. Ono tam hodně záleží třeba na
fotkách a těch tam máš daleko víc, tím to přibývá.<o:p></o:p></p>

<p class=MsoNormal>Udělej si ve Wordu co jsem psal a omdlíš.</p>

</div>

</body>

</html>

já to mrdám, seru na to člověk chce chce jen lidem ukazovat něco o elektrice a takhle se mi to mstí, všude se něco něčemu nelíbí tamto nejde nahrát, tamhle je velkej obrázek furt něco. seru, ten účet v estránkách jsem vymazal to samé udělám i s webzdarma. seru na něaký stránky ať si je strčej třeba do prdele.

ne já uš na to prdim nemám na to nervy. celý dva dny jak MAGOR si tvořim stránky ve skurvenym, posraným publisheru a pak kdyš to je hotový a je to podle mýho gusta, tak zjistim že to bylo úplně k hovnu a můžu to hodit do kanálu, zapálit a pochcat. do prdele proč nemůžou vymyslet něakej stejně jednoduchej program jako je ten publisher. proč se všechno tak musí komplikovat.

Přihlásíš se na webzdarma, potom dáš nahoře administrace, poté správce souborů, nahrát soubor a jedeš. Pokud chceš vytvořit adresář, můžeš taky, je to tam. Je i možnost přes Total Commander, je to lepší, ale nastavení je horší. Chceš ji sem napsat?
Udělal jsem velký obrázek(za 2 minutky hotový), jak se to dělá
[http://img259.imageshack.us/img259/7968/webzdarmafo 3.jpg]

Nepovolený přístup!
Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen !! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři.

Takže soubor (první a domovský) ať se jmenuje index.html (přejmenuj si ho)

Z webzdarma se nevymažeš, prostě počkáš 14 dní a nebudeš tam chodit, a oni Ti to deletetnou :-p. Jinak není zač. To už je můj druhý zachráněný počítačový život :-D. Nejdříve jsem poradil s resetem BIOSu a pak s tímhle. Bezva, zničím si záruku na klávesnici dvěma zářezy jako si dělaj myslivci na pušku :-D:-D:-D

je tu další problém v nvu jsem uš předtim dal třeba na jiné slovo odkaz na další stránku , ty stránky mám uš uložené na webzdarma, no kdyš jdu na své stránky a kliknu na něj tak to prý neexistuje, nemám to snad nastavit ve webzdarma nebo co?

[nvupu6.png]

Táákže, nalevo máš takovýho správce webů - klikni na nastavení, vyplň adresu na tvůj web,pak přístupovou adresu ftp(aby mohl nahrávat na web)jméno heslo.
Klikni vedle čudlíku nastavení na žlutou šipku (načte ti obsah webu.)
A teď jak se dělají odkazy:
Chceš vytvořit odkaz na seznam - vytvoříš odkaz ve tvaru http:\\www.seznam.cz ,všimni si že políčko relativní k adrese stránky je neaktivní (takže skutečný odkaz je http:\\www.seznam.cz )

Zato druhý odkaz je relativní-mám na webu soubor conflict.html a já napíšu odkaz jenom jako conflict.html, bude hledat odkaz na stránku která je vedle něj na vebu (což vidíš nalevo)
Suma sumárum
Relativní cesta je conflict.html (stránka musí být vedle dokumentu)
Absolutní cesta je : conflict.html
------------------------------------ -------------------
A jak dosáhnout toho aby byl odkaz jako relativní?
Z toho správce webu se připojíš na www.drdys.borec.cz
Klikneš u stránky na Publikovat a potom můžeš vesele zaškrtávat relativní odkazy.
Snad sem to napsal srozumitelně.

Nemáš zač. Jen jsem koukal že u obrázků bude nejjednodušší nahrát si je přes obyčejný prohlížeč na web a v nvu až tam budeš nejaký chtít hodit na stránku tak nalevo ze správce si obrázek uchop a upusť do stránky.;-)

----
Edit/ a snaž se u jakých koliv názvů souboru pro jistotu vyhýbat diakritice a velkým písmenům -Žluťoučký kůň.html //// zlutoucky_kun.html.

já budu brečet, díky tobě jsem zprovoznil jeden odkaz no ale ty ostatní nejdou, no některé stránky jsou právě s tou diakritikou to uš jsem tam měl předtím, no mě napadlo kdybych ty ty stránky s tou diakritikou vymazal a dal tam jiné názvy tak by to bylo dobrý, jenže ty stránky co chci vymazat nejdou vymazat, ani na webzdarma a ani ve správci v nvu, ve správci mi to napsalo: 550 DELE: couldn´t get file status for....., no nevim co s tim:-(:.(

Nevím o co ti jde

Jak by se Ti líbila dyoda, elegtronka, tryjak, však dyš náme tu demogracyi tag je to přecy fuk a wubec neni co řešit. Ynteligenti mluvjej anglicky.
Překlep a ignorování pravopisu jsou dvě věci. A jestli bude prasit češtinu i na svých budoucích stránkách a bude na ně třeba odkazovat jako na příklad své kreativity a znalostí, tak ze sebe udělá stoupu.
Paullus by našel vhdnější příměr z bible nebo Švejka, já jen připojím staré rčení.
Ohýbaj ma mamko, pokial som ja Janko. Až ja budem Jano, neohneš ma mamo.
Omlouvám se Slovákům, asi jsem něco porušil v jejich gramatice.

Když máš někde obrázek 200x150 pixelů, tak si dej do toho adresáře s obrázky tak velký obrázek a ne dvoumetrovou plachtu, kterou prohlížeč půl minuty zmenšuje, aby to nakonecvypadalo mnohem hůž, než když je zmenšen v nějakém programu na obrázky.

Tady máš ten tvůj 200x150. jen si ho ulož pod stejným názvem (015.jpg) a nahraj na FTP.
Totéž udělej s ostatními obrázky. Ani se nedivím, že máš vše 50x větší...

[015nb8.jpg]

vidím tohle

[http://img91.imageshack.us/img91/8090/drdysam4.th.g if]

No já bych ještě minimálně nastavil reklamu Webuzdarma na všechny stránky dolů, aby nebyla tak vidět a tomu menu dal obtékání.

Počítadlo vložíš jak píše Marek. Nemusíš ho mít z Toplistu. Klidně z Blueboardu, ale musíš tam vložit dobře ten kousek kódu, co se vygeneruje.