Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Databáze

Dobrý den všem, potřebovala bych poradit nebo lépe pomoci s databází...Mám za úkol udělat jakoukoli databázi zásilkové firmy, k tomu má ještě pár úkolů..
• Navrhnout vhodnou strukturu tabulky příslušné databáze
• Návrh zpracovat elektronicky
• Vytvořit tabulku – případně více tabulek propojených relací
• Vytvořit vhodných a zajímavých 6 dotazů
• Vytvořit 1 formulář z tabulky
• Vytvořit 2 formuláře z dotazů
• Vytvořit 3 sestavy
• Využijte grafické možnost Accesu
• Vytvořit dokumentaci k databázi
Byla bych strašně moc vděčná za pomoc i za čas, který byste museli obětovat...:-*
Můžete se mi ozvat na merule@seznam.cz...děkuji

Fakt jsem v nouzi, musím ji odevzdat do pátka, ale v ničem jsem nepokročila...fakt jsem nemehlo, který nic neumí...Nebyl by tady někdo, kdo by postrádal půl hodiny nebo hodinu a udělal mi ji a vysvětlil to:-(děkuju všem za pomoc...

(... kdo by postrádal půl hodiny nebo hodinu ...)- za hodinu to nikdo nezvládne. Zkus se podívat na skripta min_skripta.html a případně i na toto http://office.microsoft.com/cs-cz/training/HA102262 291029.aspx . Pokus se otevřít některou vzorovou databázi v Ms Access a podívej se, jak jsou vytvářeny jednotlivé objekty (tabulky,dotazy,formuláře,sestavy ...). Vzorová databáze "Northwind.mdb" by ti asi dost pomohla.

Co se týká návrhu tabulek. Představ si, jak ta firma bude asi fungovat a podle toho navrhni tabulky.

Budeš potřebovat sledovat následující věci:
zákazníci (adresy)
zboží (sortiment, který firma prodává)
zakázky (kdy, co a komu dodat)

zakázky se obvykle dělají 2 tabulkami:
hlavička (kdy a komu)
položky (co a kolik)

Honza Fiala ti navrhl strukturu tabulek. Nyní je na Tobě, abys vyplnila položky do jednotlivých tabulek (každá tabulka by měla obsahovat pouze položky (sloupečky), které se jí týkají.

Tedy např. v tabulce zákazník by mělo být: identifikátor (automatické číslo, primární klíč), jméno, příjmení, adresa, město, PSČ (tohle by se z hlediska optimalizace mělo dělat separátní tabulkou směr. čísel, ale nebudeme optimalizovat až do třetího stupně), a třeba výchozí způsob platby.

Tabulka zboží by měla obsahovat: identifikátor_objednací číslo (automatické číslo, primární klíč), pojmenování, popis, cenu. (samozřejmě to lze opět zesložitit a udělat podřízené tabulky s variantami zboží - barvy, velikosti, apod.)

Tabulka zakázka-hlavička by pak měla obsahovat: identifikátor_zakázka (automatické číslo, primární klíč), identifikátor_zákazníka, datum přijetí, datum odeslání, způsob_platby

Tabulka zakázka-položky by pak měla obsahovat: identifikátor_zakázka, identifikátor_objednací číslo, počet kusů, poznámka

Toto je minimalistická verze návrhu databáze, relace jsou myslím jasné (pojmenování je stejné, primární klíče rovněž). Až to budeš mít, můžeme pokračovat dále.