Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení IP kamery do sítě

Dobrý den, uvažuji o tom, že si do domu koupím IP kameru. Jelikož nejsem v počítačových síťích moc zkušený, tak se bojím zapojení a všeho toho nastavení. Mohl by mi někdo, kdo má zkušenosti s instalací a nastavování IP kamery říct, jak moc je to složité a jestli to zvládne i nezkušený člověk? Děkuji.
Změna kategorie, původně: Internet (Kurt)

Chtěl bych jí mít normálně vevnitř v bytě. Jak z bezpečnostních důvod, tak aby se mohla přítelkyně případně kouknout co dělá pes. Samozřejmě bych jí vypínal kdybychom byli doma. Vzdálenost tak do 10 metrů. Víc ta místnost asi nemá.

samotná kamera, bez možnosti nahrávat, má "bezpečnostní" hodnotu rovnou nule. To jen na úvod.

Pokud má kamera sloužit jako dohled na psa a zároveň bezpečnostní řešení, volil bych stropní model ("dome") s PoE a možností nahrávat na SD kartu + PoE injektor připojit na dobře zabezpečenou UPS, která bude v zorném poli kamery - v případě loupeže nebude kamera pro zloděje fyzicky jednoduše dosažitelná a zloděj bude nahrán, i když se mu podaří tzv. "vyhodit pojistky".

S ohledem na velikost/vzdálenost bych volil 2Mpx model.

Moje volba by byla Dahua IPC-HDBW5231RP-Z-S2

Před časem jsem koupil pro podobné účely obyčejnou D-Link (tuším 931L) kamerku - nastavení spočívalo vlastně jen v konfiguraci IP adresy a připojení k síti (kabelem, ale možné je i WiFi). D-Link má aplikaci pro mobilní telefony, takže pokud si kameru u nich zaregistrujete a nainstalujete si tu aplikaci do mobilu, můžete sledovat obraz kdekoli, kde jste.

Presne s rovnakymi poziadavkami som robil pre zakaznika isty cas dozadu kameru do bytu (chcel sledovat psa).
D-Link DCS-5000L/E Wi-Fi Pan & Tilt Day/Night Camera
Vyhody: Cena, pohyb, wifi
Nevyhody: Slabsia optika, staticky datovy tok
Co sa tyka zapojenia nie som si isty, ci to zvladne lajk, ja som s nou tiez chvilku bojoval lebo...lebo D-Link.
Ak si ochotny priplatit siel by som cenovo vyssie, takze nejaka Dahua alebo Hik.
Pripadne sa pozri na toto UNV z testu https://pc.poradna.net/articles/1757231-velky-test-kamier-2xunv-vs-vivotek
Ak chces profi tak nejaky Vivotek;o). A myslim, ze ten zvladnes instalovat aj sam.

Jen si říkám jestli v tom testu není trochu blbý když zabírá i pozemky sousedům. To by asi neměl co? Jinak právě moc peněz se mi do toho dávat nechce. Chápu, že pokud bych chtěl opravdu velký zabezpečení, tak musím investovat poměrně víc peněz. Říkám si, že by možná stačilo něco jako je ten D-Link. Jenom si říkám jestli tu otočnou a nebo pevnou, kterou bych nastavil na jedno místo a byl by klid.

Ten můj D-Link je všechno, jen ne robustní řešení. Je to taková hračka, jako webkamera k PC. prostě to postavíte do pokoje, nasměrujete na psí pelech a můžete v případě potřeby kontrolovat. Zabere to sice i nějakou delší vzdálenost, ale má to problém třeba se světelností, čili večer toho moc nevidíte. Já to původně nezmínil, ale dneska tu kameru nepoužívám. Zvíře mi vyrostlo a na nic jiného se mi kamerka nehodí.

Jen si říkám jestli v tom testu není trochu blbý když zabírá i pozemky sousedům. To by asi neměl co?

Nebud hnidopich;o). So susedmi nastastie vychadzam dobre.
Ak to chces do bytu a na toho psa tak potom ten model, co som sem daval. Zakaznik to mal len tak na stole polozene a chcel pohyb, keby bol pes v inej casti miestnost.i

Jinak teda mám v plánu brát něco jako je D-Link DCS-5000L/E a našel jsem bml safe eye 360. Vypadá to hodně podobný, ale je tam ještě možnost mít paměťovou kartu. Nemyslíte, že to bude lepší když se bude pro jistou záznam ukládat na kartu?