Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS F556U - Notebook sa po zavretí krytu hibernuje.

Ahojte,

Mám taký problém s mojím notebookom, viď model v predmete tejto otázky.
Jedná sa o to, že keď zatvorím notebook, tak sa mi notebook hibernuje. V nastaveniach mám nastavené, aby sa po zavretí krytu nič neudialo.
Bohužiaľ tieto nastavenia fungovali iba nejaký čas a mám pocit, že to vždy robí nejaký update. Pretože ak urobím vždy čistú inštaláciu, táto funkcia funguje len pár dní,
potom príde update "niečoho" a zasa sme na rovnakom probléme. Mal som podozrenie že by to robil aktualizovaný Intel Management Interface ale bohužiaľ ten to nerobí.
Nikde som podobný problém nenašiel a preto by som sa chcel spýtať vás, či nemá niekto podobné skúsenosti s týmto problémom.
Notebook mi beží na Windows 10, niekedy je to fajn, niekedy utrpenie, to vie každý :-D

Ďakujem za vaše odpovede.

Riadenie spotreby a nastavovanie akcií sa robí v Správe napájania.
U ASUSov toto riadi aplikácia Power4Gear Hybrid - pravdepodobne aplikácia zlyhala a preto neakceptuje nastavenia.
Nájdi si aplikáciu Power4Gear Hybrid - otvor si ju a tam môžeš nastavovať všetky možné stavy. V nej tiež po kliknutí na Rozšírené nastavenia sa dostaneš ešte do podrobnejších nastavení aplikácie - viac možností, ako pri klasickom kliknutí na systémovú ikonu správy možností napájania a tam sa tiež dá veľa toho nastaviť.
Pokiaľ máš origo Win10 - v skrytom oddieli by mala byť inštalačka, podľa návodu daj si "Opraviť...."
Niekedy sa tam nachádzajú aj inštalačky aplikácii ASUSu.
Pokiaľ nenájdeš - stiahnuť odtiaľ http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/ASUS-Power4Gear-Hybrid.shtml (pozor, môže to byť staršia verzia, ktorá nemusí s Win10 spolupracovať), alebo hľadať na originál stránke ASUSu (správnejšie ASUSTeK-u) https://www.asus.com/in/support/Download/3/425/0/3/0Ag7Ot9HBe2kZDSu/45/

Ďakujem ti, zajtra to vyskúšam a dám vedieť.
Bohužiaľ ten bloatware systém, čo tam dal ASUS som musel dať preč, lebo systém bol nepoužiteľný aj po odinštalovaní a vyčistení toho Winu...
Aktuálne je tam čistý systém, ktorý šlape ako hodinky, až na to čo som popísal vyššie.

Zajtra dám vedieť a ďakujem. ?

Tak skus za prve restartovat windows, ked to robilo update. Po restarte vlez do nastavenia-update, a zas daj vyhladat updaty a ked najde nainstalovat a potom zas restart. Ne vypnut, ani nic podobne, ale start-restart.
Za dalsie ked mas cisty windows tak si chod na web vyrobcu a nainstaluj ovladace a utility ktore mozu byt na tieto veci nutne. Napr. asus ma svoj ovladac pre urcite privatne acpi veci, volaju to acpi atk driver. Pripadne mozu mat aj dalsie potrebne ovladace alebo systemove aplikacie na webe.

Jak presne kedy presne sa to hibernuje? Jak vies ze to je hibernovane a ne len vypnuty display alebo iny stav trebars nejaka ta najnovsia W10 kravina ze connected standby apod https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/device-experiences/modern-standby?
V ovl.panely-energia si pozri vsetky nastavenia je tam toho velmi vela, aj podrobne nastavenia energetickeho planu.
V spravci zariadenia budes mat nejaky spuinac veka (LID switch), tam si pripadne pozri ci nieco tam neni k tomu. Nemalo by tam byt nic ale nevidim ti na tvoj Windows tamagotchi10.

Tak oprava, zistili sme že sa neprebúdza z hibernácie ale kompletne sa vypne...
Všetko sa vypne, chrome pri zapnutí zobrazí tabuľku ako keby sa ten PC nasilu vypol...
Nerobilo to asi týždeň po čistej inštaláciu windowsu, potom zasa začalo. Jediné čo je zapnuté, keď zatvorím veko pc je hra, ktorá automaticky chytá ryby cez noc.
Myslím že prehrievaním by to byť nemalo.

No robí to pri každej hre, dokonca to robí aj keď nič nie je zapnuté.
Jo, je to hra Project Icarus (len pre info :-D), jo čítal som to a poviem ti, keď dám obnovenie nastavení, nastavím systém, možnosti napájania (vždy dávam vysoký výkon, vypnem akcie pre tlačidlá, zavretie krytu - takže pc neprejde do spánku po zavretí krytu a ani sa nevypne). Pomáha to vždy tak na týždeň. Podotýkam že do notebooku som nainštaloval windows priamo z inštalačky od MS, je aktivovaný digitálnou licenciou, ktorá je prepojená s microsoft účtom (takže crack na win to nerobí), sú tam nainštalované fakt len potrebné ovládače, ktoré systém potrebuje. Týždeň notebook funguje v pohode, potom sa začne vypínať po zavrení veka notebooku... Fakt si neviem rady :-D Mám pocit, ako keby začal ignorovať nastavenia napájania, ktoré som nastavil. Nepomáha ani vypnutie odpájania pevného disku pri nečinnosti.

Hra ktora bezi na serveri na internete samozrejme nezavisi od zapnutia tvojho notebooku.

Samo od seba to po tom tyzdni fungovat neprestane, nieco sa tam instalovalo bud cez update, alebo si to instaloval ty. Tak si to skontroluj v historii aktualizacii ze co to instalovalo.

Nemusis nastavovat vysoky vykon, to je kravina (zbytocne zeres baterku ked nic nerobis, ale vykon ked nieco robis to nijak nezvysi). Nechaj tam vyvazeny.

Ovladace a aplikacia mas mat vsetky potrebne, a nie len nejake co si ty myslis ze su nutne.
Moze tam byt vada aj v BIOSe alebo v ovladaoch co mas a potrebujes novsie.
Pozri si web vyrobcu ntb poriadne a nainstaluj vsetko potrebne. Pripadne aj ci neni novsi bios.
Pozri si windows update poriadne a nainstalit vsetko a restart.
Pozri si ovl.panely-energia vsetky podrobne nastavenia planu.
Pozri si prehliadac udalosti (event viewer) ze ci su tam nejake system errory pred tym vypnutim a potom ci tam je po zapnuti power event ze sa to nekorektne vyplo alebo ne.

Preco to vlastne zatvaras? Moze to byt aj HW problem, preto ti pisem ze skus recovery zas ci sa to zas spravi (ak ne, tak je to HW problem)
Recovery (ak mas W10 v recovery) moze byt lepsi v tom ze tam vyrobca nainstalil vsetko tak jak treba a ma to tak desat tisic ludi a nemusis potom riesit nejake individualne problemy lebo si nenainstalil ovladace.
Bloatware sa da odinstalovat, ale cast veci od vyrobcu je potrebna, inac nieco proste nefunguje. Ty tie veci nenainstalis a divis sa ze to potom nefunguje, tak ja neviem. Ale mam podozrenie aj na HW problem alebo ze to chyta nieco na touchpade nejake akcie apod. alebo niekde nieco. Do BIOSu skus load defaults a save&exit.

No takto... Vidím že toto nemá konca... Vravím ti, tieto základné znalosti, ktoré píšeš som urobil ako prvé... To som hádam napísal jasne s tým, že sa do PC dosť vyznám a nemyslím tým len pirátenie hier, ako väčšina ľudí... Som rád že sa mi snažíš pomôcť ale je to na prd ak ti môžem povedať pravdu :-D

Ad 1 - BIOS - Všetko je default od výrobcu, on sám BIOS od výrobcu ti dovolí nastaviť len nastavenia, aby si to nedokakal...
Ad 2 - Vyvážený je fajn ale len ak nepoužívaš napájanie zo siete. Ak som na kábli, tak ťahám vysoký výkon, ver že pri hre to poznáš. Vyvážený je fajn na baterku, keď chcem aby ťahal noťas 4-5 hodín v kuse (Asus toľko nepotiahne to viem, Acer s lavou zadnou na šťastie)
Ad 3 - Ver, že všetky ovladače, ktoré výrobca poskytuje na stiahnutie nepotrebuješ. 1/3 z nich tvorí bordel, doslovne... 1/3 z nich, stiahne sám windows - na chlp rovnaké a dokonca novšie (v nich problém nie je), 1/3 z nich naozaj potrebuješ. Odskúšané nie len na Asus, Acer, Dell ale aj na dalších a dalších. Bohužiaľ len tento Asus je asi Ing. od Merkelovej.
Ad 4 - Windows Update - no, systém je aktuálny, vždy po aktualizácii následuje reštart
Ad 5 - Nastavenia napájania - detailne nastavené, týždeň to s tým funguje po týždni je to k.o - zasa pomôže len znovu zresetnúť win do výrobných nastavení
Ad 6 - Event viewer mrknem zajtra, ten som po pravde nesledoval :-D
Ad 7 - Zatváram to preto, aby to bolo cez noc zatvorené - všetci vieme že win 10 prebudí obrazovku kedykoľvek sa mu chce a potom mám v izbe ako počas dňa
Ad 8 - Bloatware úplne neodinštaluješ, aj keby si robil čo chceš... Vždy systém zostane zaprasený, dokonca aj keď sa snažíš ručne vymazať ten bordel čo zostal po McAfee "antivirusu" a spol...
Ad 9 - Do PC sa fakt okrem Antivírusu (plateného - Eset), Chrome, Project Icarus, The Sims 4 a iTunes nič neinštalovalo.

A HW problém fakt vylučujem, jedine že by nejaká súčiastka mala rozum a svoj hendikep skrývala pri každom resete windowsu :-D

Ale ďakujem ti za pomoc, ten program vyššie skúsim + mrknem event viewer, tam možno bude nejaká nápoveda :-)

Ešte edit: Jop, sleep button funguje fajn, myslím fn+niektoré eFko, dokonca všetky fn+Fko fungujú dobre. Myslím že chyba je niekde pri nejakej aktualizácii niečoho. A jop, taktiež ten energetický profil nastavujem správne. Skontrolované aj cez cmd aj cez nastavenie napájania :-D Systémový administrátor nenastavil nič, jedine že by som bol námesačný a nastavil niečo ja počas spánku. :-D

Ad1. ja sa nepytam ze ci si myslis ze je v BIOSE default, ale pisem ze tam mas ist a zmacknut load defaults a save&exit. V BIOSE je 150 veci ktore nevidis a zmenia sa na default ked zmacknes load defaults. Ale ziadnu zmenu v BIOSe nevidis, napriek tomu sa zmenia veci.
Ad2. Vyvazeny je pri kontinualnej zatazi (hra) to iste co vysoky vykon, nemozes poznat rozdiel ptz v tom neni rozdiel (rozdiel by mohol byt len pri narazovo sa meniacej zatazi a aj vtedy je ten rozdiel minimalny. A s novym speedswitch je este mensi)
Ad3. Ja velmi viem co potrebujem a co ne, ale neviem ci to ves ty. Ten acpi atk si teda instaloval?
Ad4. po tom tyzdni ked to zrazu prestane fungovat si mas pozriet historiu aktualizacii. Ono si ju mozes pozriet aj teraz.
Ad8. bloatware odinstalujem uplne a nic nemam zaprasene. Dokonca to ide pekne v ovl.panely-programy. A viem ze to zaprasene nemam ptz si to viem poriadne do hlbky skontrolovat.
Ad9. ODINSTALUJ ANTIVIRUS a restart a potom napis ci to funguje spravne.

Nepomáha ani vypnutie odpájania pevného disku pri nečinnosti.

- v tom pripade nenastavujes ten energeticky profil ktory sa skutocne pouziva, alebo tam mas nainstalenu nejaku aplikaciu od vyrobcu, ktora to overriduje a nastavuje sa to v nej. Alebo ti to zmenil firemny administrator ak to je v domene.
(a skontroluj si aj nastavenia v nastaveniach windows a aj v ovl.panely-energia, su to 2 veci jedno su omalovanky a druhe su normalne okno, niekedy je tam nieco na oboch miestach a je v tom bordel)

V BIOSe default je, pretože som možnosť obnoviť do default nastavení použil :-D
Ja ti vravím, ja som v PC celkom dosť skúsený, windows/linux admin, preto mi nejde do hlavy čo toto robí...
Ale aby sa nepovedalo že neskúsim každú radu, za ktorú som mimoriadne vďačný, tak začnem.

1 - Asus Power4Grid Hybrid - úplne useless aplikácia, všetko čo nastavíš v nej nastavíš aj bez nej a nezaberá miesto a nežerie ramku.
a) Perfomance -> Pluggen In -> Sleep After: Never
b) Advanced settings -> Odpojenie pevného disku: nikdy (batéria a sieť) -> Tlačidlá napájania a kryt -> Nevykonať žiadnu akciu (pri všetkom)
2 - Ovládače - dal som na tvoju radu, aj keď nerad som stiahol ten doslovný balast, vďaka tomu sa mi odinštalovali novšie verzie, ktoré si Windows posťahoval sám a nulový efekt... Teda malo to efekt, zasa som musel všetko aktualizovať, keď som chcel mať aktuálne ovládače.
3 - BIOS - Samozrejme default. Obnovil som aj jeho nastavenia. Plus som dnes flashol nový update, ktorý opravuje pár chýb a nula bodov.
4 - Windows Update - Všetky aktualizácie nainštalované.
5 - Antivírus - ESET som odinštaloval, žiadna výhra - nulové riešenie (mimochodom, už si videl aby antivírus vypínal pc sám od seba? :-D )
6 - Podrobné nastavenia napájania mám nastavené. S nimi fungovalo všetko tak týždeň.
7 - Hardvérovú chybu môžem vylúčiť. Jedine že by ten notebook vedel skrývať hardvérovú chybu vždy týždeň od čistej inštalácie.
8 - Event Viewer - nula bodov, okrem jedného erroru, ktorý na to vypínanie nemá žiadny vplyv.
9 - História aktualizácii - Nič zvláštne, všetky veci by mali byť ok, žiadny update na driver tam nebol po týždni.
10 - Hibernácia - jo, skúsil som aj dať inú akciu po zavretí krytu a dal som reštart a potom zasa naspäť a tiež nič.
11 - Nastavujem energetický profil, ktorý sa používa. Kontrolujem to cez správu napájania a tak isto aj cez cmd. Tam pekne vypíše, ktorý profil sa aktuálne používa + aké sú nastavenia.
12 - Zvyčajne všetko nastavujem len cez ovládací panel - tie nové nastavenia vo Windows 10 sú dosť osekané. Ale skontroloval som aj tie nastavenia a sedia presne s nastaveniami, ktoré sú uvedené v ovládacom paneli.

Poviem ti, ak by som mal možnosť ísť späť na recovery od asusu, tak by som aj tak nešiel. Každý Asus notebook, ktorý sa mi dostal do rúk, bol bohužiaľ s tým windowsom nepoužiteľný aj po veľkom zásahu. Systém vyťažený na 100% vždy a celý notebook zasekaný. Reklamných aplikácii plný klobúk a trošku. Preto čistá inštalácia, ktorá má dôležité (teraz už aj nedôležité) ovládače.

Inak, notebook sa neprehrieva, robí to aj pri zapnutom chrome, kde beží hudba a zatvorím kryt. Notebook sa prepne už teraz do spánku po 6-8 minutách. Vždy je to niečo medzi tým.

Tvoj problem je ze sa nesnazis pochopit co pisem, a beries to ako utok na seba. Ja ti len pisem konretne veci v ktorych moze byt problem, ptz presne viem jak to je vnutri Win a ACPI rieseny ten lid switch, ptz tie veci programujem.
A ano napr. aj antiviry mozu sposobovat v mnohych pripadoch problemy (netvrdim ze zrovna taky problem, ale mozne je vsetko)

Ten problem ked neni HW tak vznikol niecim nainstalovanym a to tam mas hladat. Bud aktualizacie, nemas tam kukat ci "nieco zvlastne" co tam ma byt akoze zvlasne? Mas kukat ze CO KONKRETNE sa instalovalo v ten den ked to prestalo fungovat. COKOLVEK. Kazda jedna KB moze sposobit nejaky problem. Ked len kuknes, tak jasne ze nic :)

V event vieweri by bol zaznam power error keby sa to nekorektne vyplo, takze to vypina niekto korektne, nejaky sw alebo windows sam kvoli nejakemu dovodu. Beziaci SW (skontroluj si co sa spusta po starte) alebo podobne veci.
Ten acpi atk driver si teda nainstaloval ktory presne?
V spravci procesov na karte po spusteni vidis co vsetko co sa spusta po starte?
V spravci zariadeni ked zakazes zariadenie lid switch, tak sa to tiwez vypne? Potom by sa to vypinat nemalo ptz nedostane event. Ked sa to vypina aj potom tak je pricina inde a ne v reakcii na ten spinac.

(s tym recovery mi islo hlavne o to ze ked urobis recovery a uplne update win, ci to prestane fungovat. Ked ne, tak budes vediet ze to funguje aj po update a nemusis hladat probelm v update. Atd. Chap co pisem. Ked nemas cas nemusis to robit, to je len jedna zo 150 moznosti co sa da overit a vylucit tak urcite veci. Potom by bolo jasne ze si nieco nenainstalil apod. Ale kludne pouzivaj cistu instalaciu, ak nainstalis potom spravne ovladace tak by nemal byt problem. Problem moze nastat ked si Windows nainstali novsie ovladace nejake vlastne sracky tak to moze niekedy sposobit problemy).

Notebook sa prepne už teraz do spánku po 6-8 minutách.

az 8minut po zavreti krytu? Potom to nema nic spolocne so zavretim krytu a nemusis hladat nic s lid switchom. Nechaj ho otvoreny 8minut. vyplo sa?
P.S. inac moze byt dokonca aj prehriatim niecoho a v povodnych win to proste len nereagovalo lebo to este nebolo implementovane alebo stary ovladac niecoho to nemal implementovane apod. Prehriat sa nieco moze aj pri idle ak to je zakryte displayom.
Skontroluj si aj vytazenie grafiky neviem napr. s GPU-Z ci kde, ci nemas nejaky bitcoin vir.