Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel: Formátování buňky dle souřadnic

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Mám v excelu tabulku, kterou nebudu popisovat, ale ukážu.

[k9RBx.png]

Moje otázka je jestli jde nějak udělat (vytáhnout z datumu a pak nějak třeba přes ODKAZ) podmíněné formátování, které by se automaticky aktualizovávalo dne aktuálního datumu. Takže dnes by bylo nějak označeno (barvou buňky) to kde jsem naznačil X.

Při otevření souboru zítra by byla označená souřadnice K:A10 (jako 10.9.2017)

Vzorec pre podmienené formátovanie:

=AND(MONTH(TODAY())=ROW(B2:B2)-ROW($A$1:$A$1);DAY(TODAY())=COLUMN(B2:B2)-COLUMN($A$1:$A$1))

Česká verzia:

=A(MĚSÍC(DNES())=ŘÁDEK(B2:B2)-ŘÁDEK($A$1:$A$1);DEN(DNES())=SLOUPEC(B2:B2)-SLOUPEC($A$1:$A$1))

Asi si to tam nevložil správne, pretože ten vzorec funguje korektne. Nastav ten vzorec pre bunku B2 a potom mu nastav rozsah platnosti pre celú oblasť.

Vzorec funguje tak, že porovná aktuálny mesiac (resp. deň) s počtom riadkov (resp. stĺpcov) danej bunky (B2) od začiatku tabuľky ($A$1).

Ak ti nevadí, že sa zvýraznia aj bunky pre neexistujúce dni (ako napríklad 31.9.2017), tak by ten vzorec mohol vyzerať takto:

=WEEKDAY(DATE(YEAR(TODAY());ROW(B2)-ROW($A$1);COLUMN(B2)-COLUMN($A$1));16)<=2

Česká verzia:

=DENTÝDNE(DATUM(ROK(DNES());ŘÁDEK(B2)-ŘÁDEK($A$1);SLOUPEC(B2)-SLOUPEC($A$1));16)<=2