Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antivirus?

Jaký antivirus (nejlépe zdarma) byste mi doporučili? Mám nový notebook, kde mi už končí zkušební doba McAfree a prý tenhle antivirus není jeden z nejlepších, proto uvažuji, jestli ho kupovat a nebo zvolit jiný. Předem díky.

Pokud máš Win10, tak tam máš přímo antivirus od Microsoftu - Defender.
Kupovat Mekefího je forma masochismu. Chápu, že se najdou jedinci, kteří zaplatí za to, aby je někdo zbičoval, ale mít potěšení McAfee na vlastním počítači (a ještě za to zaplatit) nikdy nepochopím.

Chod do ovl.panely - programy.
Klikni tam na polozku McAffee
Klikni hore na odinstalovat.
Potvrd vsetky dementne bubu hlasky.
Ked ta vyzve na restart windows restartuje windows.
To je cele.

(a potom trvalo nespustaj rucne viry z emailov a cudzich usb stickov, to by malo stacit.)

Nestačí! Nevím, kde všichni berou tu jistotu, že se bez antiviru mohou obejít, ale já kolikrát jenom podsvítím podezřelý email, když jej chci smazat a antivir již řve, že je tam virus. Jediný virus, a to hned ransom, jsem chytil, když mi přestal fungovat MSE a já jsem to správně nepochopil a myslel jsem si, že jenom přestaly fungovat jeho aktualizace. Zatím se mi i sebeblbější antivir osvědčil lépe než nemít na PC nic. Kdysi jsem používal AVG, pak Eset, pak dlouho MSE, teď zase Eset + Pandu a momentálně zkouším Kaspersky Internet Security, jelikož mě již nebaví každý měsíc reinstalovat Eset a KIS jsem koupil v akci 4 licence na rok za cca 500 Kč, a každý z nich má něco do sebe a virus jsem chytil jenom v době, když jsem žádný neměl.

Jo, MSE byl dobrý a naprosto dostatečný, bohužel jej MS u XP a Vist "odstřelil" a to celkem zvláštním způsobem - na některých PC funguje včetně aktualizací, na jiných se musí aktualizační soubor nahrát a spustit ručně a na dalších nefunguje vůbec. Tady si často pletou Defender pro Visty/WIN7 a pro WIN8/WIN10.

Mimochodem, zjistil jsem, že zatím jediný antivirus, který funguje na XP a procesoru bez SSE2 instrukcí (Athlon XP 2000+) je Panda Protection od Panda Security (www.pandasecurity.com), který má i slovenštinu.