Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antimalware program

Dobrý den, měla jsem notebook v servisu na vyčištění od prachu. Doma jsem pak zjistila, že chlapec byl iniciativní a nainstaloval mi tam něco od Nortonu (hned jsem odstranila) a nějaký Spybot search & destroy - na netu jsem našla, že má zabránit malware. Mám také odstranit? Neznám a nikdy jsem o něm neslyšela.
Asi měl obavy o zabezpečení mého ntb, nic totiž nepoužívám (jen někdy pro svůj dobrý pocit Mbam nebo Adwcleaner.

A další dotaz se týká baterie. Po 6ti letech jsem si pořídila novou (v terénu původní už měla minimální výdrž). Tak jsem se v servisu zeptala, co mi doporučí, aby opět vydržela co nejdéle. Dosud jsem měla baterii vloženou v ntb a současně byla připojená k síti. On mi doporučil s ohledem, že ntb je již 6 let starý, že nejlépe je baterii vyndat a nechat pouze připojení k síti. Pokud chci používat baterii, tak nechat téměř vybít a pak se teprve připojit k síti. Co mi poradíte? Mám pocit, že na baterii a síť jsou různé názory.

notebook HP Probook, OS win7 home

Díky

K prvnímu dotazu: Děláš to správně a bohatě to stačí. Můžeš to ještě občas projet programem "ESET Online Scanner" a vypnout Win defender. Spyboot není vyloženě špatný, ale když už používáš Mbam, tak ho klidně odinstaluj.

K druhému dotazu:Klidně baterii nechej v notebooku a buď připojená k el.síti. Elektronika se o to postará a navíc máš v případě výpadku proudu jistotu, že nepřijdeš o data a můžeš dál pracovat. Co se týče nechat baterii téměř vybít, to spíš dobít toho technika. Tohle se dělalo u bateríí ni-cd a ni-mh. U modernějších li-on, li-pol se pro delší životnost doporučuje nejít dlouhodobě pod 30% kapacity.

Zdravím a díky všem za názory.

V žádném servisu jsem dosud nebyla, tohle bylo poprvé a po této zkušenosti zřejmě i naposled. Ale na to čištění (rozebrání ntb) jsem si netroufla.

Spybot jsem už odinstalovala (před tím jsem ještě googlila a názory byly protichůdné).
Baterii (typ Li-ion) budu nadále nechávat v notebooku i s připojením k síti (i na to jsou na googlu názory rozdílné).

Ještě plánuji se zastavit v servisu a pozeptat se, co je vedlo k jejich iniciativě ohledně nainstalování Nortona a Spybota. Jsem zvědavá na vyjádření

V tom prípade týmto aktívnym blbcom, ktorí sú horší než triedny nepriateľ, sprav fest negatívnu reklamu po fórach s plnou ich zverejnenou adresou. Lebo ak si dala mechanicky čistiť HW, toho nenechavého paka nemal absolútne zaujímať OS a SW na disku ani ak nevyužívaš zaheslovanie Bios prípadne systém.

Velmi zkrácené info:
Můj dotaz - proč při mém požadavku na pouhé HW čištění něco instalovali
Odpověď - prý se jedná o bonus za využití jejich služeb
Hodně hloupá odpověď. A po mé reakci se cítili dotčeně
Příště než do servisu radši vyhodím ntb z okna

Příště by ti třeba - jako bonus - smazali HDD.

jo, takový trus jsem zažil.
"technik" nevěděl co s tím, tak na běžný problém použil low level format.
všechna data a účetnictví pochopitelně nenávratně v piči.

a takové trusy tě tu chodí upozorňovat, jak to má být korektně.