Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - řešitel vypíná automatické přepočítávání

Zdravím,

v možnostech Excelu nastavím automatické přepočítávání. Funguje to normálně. Jakmile ale začnu řešit cokoli pomocí řešitele, přepne se v možnostech přepočítávání na ruční a hodí to chybu "Runtime error 1004...".

Zkoušel jsem jej i restartovat, ale bez úspěchu. Nějaký návrh řešení?

Díky

Nemáš v tom sešitu nějaký makro, který by ten způsob přepočtu měnilo? Třeba nějakou uživatelskou funkci.
To totiž odpovídá chování, kdy spustíš makro, který provádí následující kroky:
1. změní přepočet na ruční
2. něco udělá, spočítá
3. změní přepočet na automatický
A pokud před bodem 3 makro zhavaruje (čemuž nasvědčuje ta Runtime chyba), sešit zůstane přepnutý na ruční přepočet.

Ruční přepočet se taky zapíná, když automatický trvá moc dlouho a člověk (bohužel ne makro) během toho času po excelu něco chce

Nebo při cyklickém odkazu

Ale to makro je nejpravděpodobnější, vzhledem k té chybě - je možné přejít do ladění?

Vypínat přepočet v makru, to mě nenapadlo a řešil jsem jedno makro, které trvalo strašně dlouho kvůli jen trojímu přepočtu, který pro funkci toho makra nebyl potřeba.