Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno EPSON LQ-590 netiskne

Zdravím,
mám W10, tiskárnu EPSON LQ-590 (která doteď tiskla bez problému), poslední ovladače a ted nově i aktualizovaný W10 FCU.

tiskárna mi nevytiskne žádný dokument a ani zkušební stránku. Je připojená a online. Dokument se odešle do fronty, kde po pár vteřinkách zmizí, tiskárna ale nic nevytiskne.
Zkusil jsem jiný ovladač (který mi sám systém nainstaloval, když jsem tiskárnu připojoval na notebook. Konkrétně tento Epson ESC/P V4 Class Driver) Tiskárna sice tiskne, ale pouze A4 a nejde nastavit žádný jiný formát. Já potřebuji formát o rozměrech 15 cm šířky a 55,8 cm délky takže mi to vůbec nepomohlo.

Moc děkuji za pomoc

Ano tady to vytvořené mám. Ale s ovladačem, kde tento ručně vytvořený formát mohu vybrat a použít nefunguje tiskárna. Naopak s ovladačem, kde funguje tiskárna nelze vybrat ve formátu papíru nic jiného než A4 a letter. Takže ani ručně vyrobený formát.

Epson ESC/P V4 Class Driver - tiskne pouze A4
EPSON LQ-590 ESC/P2 - tiskárna nereaguje, instaloval systém
EPSON LQ-590 ESC/P 2 Ver 2.0 - tiskárna nereaguje

Ted když jsem se snažil znovu instalovat ovladač co jsem stáhnul z oficiálních stránek, tak v seznamu žádný nepřibyl (všechny jsem je mazal a zkoušel to znovu od nuly)

Ještě si pamatuji že jsem měl
Epson ESC/P-R V4 Class Driver - hází chybu netiskne

Z toho som sa nedozvedel nič kto je poskytovateľom ovládačov či EPSON alebo Microsoft...
Asi je v tom zmätok:
XP 32-bit => EPSON LQ-590 ESC/P2
Vista/7 32-bit => EPSON LQ-590 ESC/P 2 Ver 2.0
Vista/7 64-bit => EPSON LQ-590 ESC/P 2
....

skúsiť môžeš aj toto:
ftp://download.epson-europe.com/pub/download/5125/epson512505eu.exe

najprv však odpoj tlačiareň od počítača a odinštaluj všetky ovládače pre tlačiareň, jednak v programoch a súčastiach a prípadne ak niečo ostalo, tak aj v správcovi zariadení, následne reštart a inštalácia nanovo bez pripojenej tlačiarne!

Takže vše jsem odstranil, PC restartoval a instaloval jak oficiální z webu EPSON tak i odkaz co jsi mi poslal (ne najednou samozřejmě, taky jsem to vymazal a restartoval) instaloval se ovladač EPSON LQ-590 ESC/P2...
Nepomohlo

HLÁŠENÍ PRO VŠECHNY KDO MÁ JEHLIČKOVÉ TISKÁRNY ZNAČKY EPSON!
MICROSOFT WINDOWS VYDAL AKTUALIZACI S NÁZVEM "SECURITY UPDATE FOR MICROSOFT WINDOS KB404něconěco" JEDNÁ SE O AKTUALIZACI CCA Z 16.11-18.11.
Po jejím nainstalování Windows nedokáže tisknout na těchto tiskárnách. Jediné řešení je odstranění aktualizace.

https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4048955/windows-10-update-kb4048955
Společnosti Microsoft a Epson už určily příčinu tohoto problému a pracují na řešení. Tento problém nesouvisí s ovladačem tiskárny, takže instalace aktuálních nebo starších ovladačů tisku tento problém nevyřeší. Společnost Microsoft poskytne aktualizaci v některém z nadcházejících vydání.