Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bolest zápěstí z práce na pc

Dobrý den,

již několik let řeším problém s bolestí zápěstí (obou) při práci na pc. Bohužel se práci na pc nevyhnu, vzhledem k zaměstnání směřovanému právě na práci s pc.
Již jsem prodělal operaci s diagnozou chronický zánět pouzder šlach v oblastí zápěstí obou rukou.
Klasickou myš jsem vyměnil za horizontální (Tracer Flipper RF). Jistou úlevu pociťuji, bohužel to stále není aspoň snesitelné.

Má práce se skládá
- řešení emailové konverzace
- vyhledávání a třídění dat
- tvorba prezentaci
- tvorba dokumentace a papírování

Přemýšlím nad další náhradou a to buď za trackball a nebo designový tablet s perem. U trackballu by došlo ke změně pohybu zápěstí, tudíž bych mohl střídat namáhaná místa a tím si ulevit.
Ovšem nejsem si jist, zda mnou popsané pracovní činnosti jsem schopen vykonávat i s designovým tabletem s perem.

Směl bych se zeptat na Váš názor či zkušenosti na kancelářskou práci s designovým tabletem s perem? Zda je to vůbec možné.

Nikoho, kdo by používal tablet s perem na kancelářskou práci bohužel neznám.

Spíš bych se zaměřil na řešení ergonomie pracoviště, hlavně té části, která souvisí s bolestí zápěstí - výška pracovního stolu, jak je ruka položená, jak je opřená, jaká je podložka pod myš (mně se osvědčila s gelovou opěrkou), vyzkoušet také gelovou opěrku před klávesnici, během práce na PC si dělat pravidelné přestávky a procvičit ztuhlé svaly, atd....

https://www.uhs.umich.edu/computerergonomics
http://www.techradar.com/news/computing/apple/computer-ergonomics-how-to-set-up-your-pc-or-mac-the-right-way-1147183

Nezkousel jsi resit svuj zdravotni problem cvicenim zapesti?
Musis namahu zpusobenou praci s pocitacem kompenzovat jinou namahou. PowerBall, stolni tenis, pripadne jiny sport, kde je zapesti namahane jinak (ne silově).

Měl jsem problémy s koleny. Doktoři by to řešili medicínou - obstřiky, želatina atd. Jak jsem začal sportovat, najednou problémy zmizely bez užívání jakýchkoliv přípravků.

Dá sa to zlepšiť ergonómiou pracovného miesta:
1. Kreslo s opierkami na predlaktie.
2. Klávesnicu a myš premiestniť na plochu čo najnižšie - do výšky lakťa a nižšie (do výšky opierky kresla na predlaktie a nižšie).
3. Monitor čo najnižšie nad pracovnou doskou stola - horná hrana monitora vo výške ramien a nižšie.

horná hrana monitora vo výške ramien a nižšie.

to se mi zdá hodně nízko, nevede to tím spíš k hrbení těla? spíš bych čekal horní okraj obrazovky ve výši očí.

ad j.f.:

Jak jsem začal sportovat

googlím co to je, ale vůbec se mi to nelíbí.