Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vytvoriť reálnu složku ktorá by mala naraz 2 rôzne absolútne cesty?

Dobrý deň, programujem jeden projekt v rámci ktorého potrebujem vytvoriť složku/priečinok s 2 rôznymi absolútnymi cestami (musí to byť jedna a tá istá složka, s identickým obsahom, SHA, a reálne jej obsah zapísaný na disku len jednou). Štruktúra projektu je kus složitejšia.

Project (Root Folder)
    +-- Folder1
    |    +-- Folder1A
    |         +-- Folder1A'a
    |         +-- MyFolder --------+
    |              +-- MyFiles ----|--+
    +-- Folder2                    |  |
         +-- MyFolder -------------+  |
              +-- MyFiles ------------+ (stejné SHA, stejná složka/stejné súbory, reálne zapísaná na disku len jednou)

Nemôže to byť odkaz (aspoň nie bežný windowsácky/linuxácky odkaz na složku), musí to byť reálne složka nie len odkaz na ňu, resp. by som potreboval špeciálny odkaz, ktorý by sa choval ako reálna složka.

Je to preto že mám jeden server a jednu aplikaci a obe potrebujú pristupovať k tej složke, v prípade Servera to musí byť cez adressu /Project/Folder2/MyFolder/* a Aplikace musí pristupovať k stejnému obsahu cez adressu /Project/Folder1/Folder1A/* jehož súčasťou by mal byť aj MyFolder
Pri tom nieje možné aby server pristupoval mimo složky Folder2 a zas nieje možné aby Aplikace pristupovala mimo složky Folder1A...

Súčasťou Folder1 môžu byť aj ďalšie iné súbory, rovnako súčasťou Folder2 môžu byť aj ďalšie iné súbory.

Řešení:

díky, skorej som sa pozeral na unionfs (čož už je kus aj overkill), ale takto viem pristupovať k daným súborom nielen z Linuxu ale aj z Windowsu, pri čom jak server tak Aplikace dokáže správne toto spracovať... moc ďakujem.

OK, tak som našiel jednu tabuľku ktorá mi to pekne vysvetlila... pri zmazaní junction pointu je ovplivnený aj target, pri symlinku ne, symlink taky zvláda relativ patch, to junction ne... v Linuxu Ubuntu 16.04 mi ovšem NTFS junction bere korektne, pre moje účely asi bude lepšie mať junction point... ovšem vo vnútry projektu budú potom ďalšie adresáre, celý projekt je inicializovaný gitom, jak git spracuje symlinky a junction pointy?