Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamykání příspěvků

Když už se tady zamykají příspěvky bez udání důvodu ("Vstupně - výstupní chyba") a mažou se v nich vulgární odpovědi, kdy někdo "vypění" nad arogantním přístupem "rádce", tak by také bylo vhodné smazat i původní příspěvek rádce, který k vulgaritě, byť zcela oprávněné vedl. Autor arogantního příspěvku by měl být přece smazán také, vždyť jen akce vyvolala reakci. Tohle mi na poradně skutečně moc vadí, jinak sem chodím rád a poradnu beru jako jeden ze zdrojů důležitých informací.
Ale někteří opravdu nemáte soudnost, vždyť se zde ptají naprosto nezkušení lidé a prosí o radu. A vy je s odpuštěním pošlete do ...... s tím, že jsou to deb.....

Díky za všechny reakce, nerad bych tady byl za nějakého prudiče, jsem tady už od začátku (ne jako rádce, ale ten co Poradnu čte a je pro nej zdrojem informací). Pamatuji ještě zakladatele a skutečné rádce, kteří mi tady poradili (Karel, Fiala, Wikan - ten zvlášť, když jsem začínal s MP3kami, což už je dnes minulost).

Občas tady taky něco poradím a stejně tak fandím tady všem, ale vy kdo urážíte a pohrdáte dotazujícími a dávate jim najevo svoji nadřazenost, tak jděte do háje, a že vás tady je dost.

Když to tak čteš, určitě sis všimnul, že není až tak vzácný případ, kdy dotazující pohradají těmi, od nichž žádají radu. Už to, jak se dotyčný zeptá, naznačuje, co očekává - čím stručnější dotaz, tím arogantnější tazatel. A všechno tohle hostův případ splnil.

Víš ono je to trochu složitější. Moc se tu neangažuji až na pár případů co se týče excelu. Ale poslední dobou mě značně vytáčí tazatelé co nedokážou přesně popsat co vlastně chtějí. Nepřiloží vzorový soubor s popisem (hlavně co se týče VBA) a ještě z Tebe udělají pitomce. Někteří co mají o několik mozkových buněk více, místo toho aby přiložili soubor vloží jeho printscreen nebo ještě lépe výstřižek ze kterého není nic poznat. Na žádost o přiložení přílohy je reakce taková, že se jedná o citlivá data. V tom případě si je mám asi vymyslet sám.

Obětuješ klidně i několik hodin svého volného času a jediná reakce tazatele je: NEJDE, NEFUNGUJE, TO MI NEPOMOHLO a nebo se vůbec neobtěžuje reagovat pokud je řešení funkční.

Takže neustálé doprošování se o doplňující informace, přesné chybové hlášky se hodně rychle omrzí. Nehledě na to, že se tazatel chová jak rozmazlenej fakan, kterej se vzteká, že na jeho dotaz nebylo reagováno ihned po jeho vložení nebo nedostal odpověď, kterou čekal.

I to vedlo k tomu, že mě to "rádcovství" přestalo bavit a někteří tazatelé by spíše zasloužili nakopat do (_!_)

Nepreháňaš trochu? Arogantné odpovede od radcov na poradni mi tiež veľmi vadia a robím všetko pre to, aby ich bolo na poradni čo najmenej. V tomto prípade bol ale prvý príspevok od hosta úplne normálny - upozornil na vágny opis problému a úplne nelogickú úvahu o možnej príčine. Reakcia návštevníčky, ktorá si sem prišla po radu, bola bezdôvodne útočná a obsahovala zbytočné urážky. Pokiaľ takto reaguje zakladateľ otázky, tak jej zamknutie je na mieste.

pracující lid už za lenina toužil stát za každou kancelářskou krysou a kontrolovat ji, jestli se v práci nefláká.
proto je správné, aby blbá lůza* hlasovala, jestli je tvoje odpověď v pořádku. a komu je to málo, přidat seznam hlasujících.
na každého člověka musí být aspoň jeden policajt.

někoho tato fízlovací atmosféra naplňuje štěstím, takže je to povinně dobré pro všechny.

*) nebo děti, zdravím snco1301.

formulátor je neznalý a neschopný idiot.
ty kriplmarkety dělají z lidí ještě větší hlupáky, než se zdálo. ať si to tazatel klidně koupí. jestli je dost retardovaný, ať si na tu sračku vezme ještě půjčku a zadluží celou domácnost, blbý je na to dost.
není státní zájem množit takové debily - kromě alzy, ta mu ochotně prodá každý svůj hnůj.
takže po pořadě, ať to pochopí i úplný blb:
díky za záchranu nepotřebuju. s idiotem, který nad tímto shithnojem uvažuje celou minutu, si nemám co říct.

Takže toto ti přijde v pořádku ? Je to hned první příspěvek u tématu, kde se tazatel ptá zda koupit ntb acer.
Brtníku, já nemám potřebu tě hlídat, ale když si pročtu témata a pak narazím na tebe jak uražíš tazatele. Když je špatně položená otázka tak stačí napsat at to rezvede, nebo vůbec nereagovat.

Chcelo by to sirsi pohlad.

Ano niekoho humor "Brtnika" moze urazat, ja mam jeho humor rad.
Ale v ramci objektivity je to asi takto:
tzv. urazky - 0.5%
naozaj dobre rady - 95.5%
Ked zapocitam, kolkym ludom za tie roky poradil a aky cas venoval tejto Poradne, tak nemoze byt ina reakcia,
ako DAKUJEM.

ten odkaz je tady už 3x. takže pro tyto zpomalené: je v tom threadu i komentář.
hrdý a pyšný na to nejsem, stalo se. acer a alzu jako největší ojebávače pochopitelně nesnáším furt.
když mi to nějaké děti potřebují stále dokola připomínat, aby si dokázali že oni jsou lepší, jsem rád, že jim dělám dobře.

Čo tak pridať tlačítko "nevhodné/nahlásiť" ktoré by sa zobrazovalo u príspevkov, na ktoré keby kliklo viacero ludi (asi registrovanych) tak by na dany prispevok upozornilo mody/adminy nejak "viac viditelne" aby dalej rozhodli o zmazani, banu a pod.

Upozornění netřeba, vždy tu někdo z nás je (já skoro furt). Nějaká kumulace klikání stran zakázání příspěvku mi připadá poněkud neseriózní - smrdí mi to vládou lůzy (které se dnes vznešeně přezdívá "demokracie"), na kterou už doplatily celé civilizace.

Nahlasovanie príspevkov, ktoré porušujú naše pravidlá, máme v pláne doplniť v priebehu tohto roka. Pôjde o ďalší nástroj, ktorý by mal podporovať slušný spôsob diskusie na poradni. Momentálne ale máme naplánované ešte iné veci, ktoré majú vyššiu prioritu, takže nahlasovanie nevhodných príspevkov bude doplnené neskôr.

Můj názor:
Host se docela slušně zeptal na podrobnosti, protože z dotazu to zřejmé nebylo.
Tazatelka se zřejmě se cítila dotčená, že se jí dovolí někdo zeptat jako "blbky", přitom z jejího dotazu nedalo usoudit, že jde o zkušenou uživatelku technologií. Výsledkem byla její sprostá reakce, která byla naprosto neadekvátní.

Tazatelka je zde navštěvník, který si přišel zdarma pro radu. Host je v roli odpovídajícího, který svůj volný čas zdarma věnuje tomu, aby podobným lidem odpovídal. Návštěvník (neplést si s platícím zákazníkem) by se měl na návštěvě chovat slušně.

V pravidlech poradny (se kterými tazatelka souhlasila) je, cituji:

Provozovatel si vyhrazuje právo mazat/upravit příspěvky:
vulgární, rasistické nebo jinak urážlivé

což se v tomto případě stalo.
A proč Host nesmazal svůj příspěvek? Protože chtěl dát tazatelce šanci, aby svůj postoj změnila a odpověděla na jeho reakci a dodala podrobnosti, na základě kterých by se dal její problém vyřešit.

Opravdu nechápu, co se tu řeší. Zkuste si někdo několik dnů za sebou číst všechny nové dotazy a pokoušet se pomáhat. Jak vám bude, když se dočkáte jen vulgárních reakcí namistrovaných tazatelů? Někdy dá opravdu hodně práce se ovládnout a při nejlepším nad tím mávnout rukou a na podobného tazatele nereagovat.

Zatím jsou ale vulgárnější a pohrdavější odpovědi značné části rádců. Není to jen jeden/dva. Nevím o jiném veřejném subjektu,že by tak tvrdošíjně toleroval hrubé chování svých lidi. Že to dělají zadarmo ? No,nutí je někdo ? Nestalo se mi,abych třeba v Chipu na dotaz, že mám nějaký problém s Windows 10 četl odpověď "načo si kupuješ taků sračku,nebo dotaz na Acer a místo odpovědi jsem se dověděl že jsem idiot. Takhle tady jednají lidé z této poradny. To neobkecáš. Jo, i tam radí zadarmo ...

Nejsou to zaměstnanci.

- ale majitelé firmy Poradna. Tak zas tolik zadarmo to není. Ve volném čase, to souhlasím. Ale stále to neopravňuje některé "rádce pionýrských skupin" aby se vyvyšovali a dělali z lidí blbce, aby říkali, že všechno co každý má a není milionář na super zařízení, že jsou krámy na vyhození, čínské šmejdy (no, dneska některé čínské věci jsou lepší než české).
Ty jsi snad poslední, kdo odpovídá věcně, bez urážek. I jeden kolega mne velmi zklamal, také už spadl do urážení a vyvyšování. Škoda Poradny, myslím, že tento přístup se návštěvníkům přestává zamlouvat a raději se půjdou ptát jinam. Všimni si, že mnoho dotazů začíná obavami, že budou "rádci" nadávat na zařízení i na položený dotaz.

Hulvátství tazatelů je jasné, tam není co řešit. Ale zamyslel se někdo, jestli náhodou "úžasné" vtipy neurazí také tazatele, který opravdu neví? Pak je to jen akce a reakce.

Vtipy sú OK, ale mali by byť vždy psané tak, aby aj pri nepochopení to tazatel nevnímal ako urážku. (radci by sa mali aspoň kus zamýšlať ako napsať odpoveď, a mali by chápať že druhá strana môže vedieť veľké hovno o tom, čo rieši).
Možno ale už niektorý radci zabudli časy kedy oni netušili nič o tom, čo teraz bežne radia iným.

kozakl, istým spôsobom súhlasím, ovšem i ty sám si jaksi "útočnej" (najmä na radce), takže ak chceš toto tu zmeniť, myslím že by si mohol začať sebou. Síce je pravda že nejsi vulgárny a pod, ale istým spôsobom "odstrkávaš niektorých radcov, a furt ich "štucháš" až ich nevyženieš" (z danej diskuze). (a toto konanie vykonávaš často na základe toho že si domyslíš "podrobnosti" necoho, čo bys mohl považovať za dôvod "odstrčiť" radce, resp "radce".).

Ale však ty to vieš.

Ale jinak áno, máš pravdu.

Máš pravdu,jsem ale na straně právě těch neznalých třeba dětí,důchodců,co opravdu čekají radu a bohužel mě dokáže opravdu vytočit,když si čtu "zábavné" komentáře některých rádců,zejména když se přidají i další a mají z tazatele opravdu náramnou legraci. Konkrétní už nebudu,je to stále stejná skupina. Humor jednoho K je ale podaný tak,že to prostě nikoho nemůže urazit,ale ostatních už ne.

Co se ti nelibi na ostatnich, sam nedelej jinym a Mlocik ma pravdu, na tebe to plati taky. Vsichni by se nad sebou meli zamyslet, jestli nemuzou sve komentare zlidstit, ale pokud budou vsichni i nadale jen hledat chyby na druhych a sami zadnou sebereflexi neudelaji, tak se nezlepsi nic.

Ne,ty právě tu aroganci podporuješ. Tak mě vysvětli,proč se nějaký "jirka44" obrací na mě s bombastickým zjištěním ,když jsem se ho na nic neptal, a já s tazatelem řeším věc s problémem ukládání souboru. Opravdu a upřímně mi odpověz,jaký smysl měla odpověď mně,že prodejce flešku zformátoval tak a tak.

To je furt o tom istom, spravci, radci, vsetci su zli a arogatni.
Ale preco vsetci plkate vseobecne?
Riesil sa tu povodne jeden prispevok, host je tam preukaztelne nevinne, tazatel(ka) sa spraval ako idiot a host reagoval presne tak ako mal.
Mame tu dalsi pripad, kde brtnik reagoval na Acer. Ano prehnal to, brtnik to tu dokonca sam uznal a snad sa polepsi. Osobne si myslim, ze pomer jeho korektnych odpovedi voci takymto vybuchom je vysoko pozitivny, neviem mozno sa mylim necital som vsetky vlakna, ale rovnaky nazor tu uz odznel.
A co mame dalej? Nic len vseobecne a nic nehovoriace staznosti. Zaujimave je, ze ich napriklad citam od kozakl,ktory je v mojich ociach nepoucitelny prudic a z mojho zbezneho pohladu je 50% jeho odpovedi na urovni provokacii, offtopicov a flamu. On sam to samozrejme nevidi, vid posledny odkaz, kde sa uplne zbytocne "hadal" s JaFim a ma pocit, ze on je v tom nevinne lebo bol vyprovokovany. Nazor si kazdy spravi sam.
Takze ak ma niekto zaujem nieco riesit nech laskavo napise (idealne s odkazom), kde podla neho radca/moderator/admin prekrocil mieru slusnosti a nasledne s tym vieme nieco urobit. V opacom pripade je to len sprska ohrdnutych eg, ktore sa stazuju kade chodia.
Za mna za celu xistenciu poradne prislo najviac staznosti mailom na Karla, na ostatnych radovo v jednotkach (cize1-2 za 13 rokov je zanedbatelny pocet) a za seba mozem povedat, ze som vsetky odkazy, kde sa Karel podla pouzivatelov dopustil prehresku voci slusneho spravaniu poctivo presiel a dotycnym odpovedal. Na Karlovu obranu musim povedat, ze si nepamatam pripad, kedy by som mal ja pocit, ze to niekedy prehnal a mal na neho tazke srdce.

Vubec s Tebou nesouhlasim, tazatel to zkratka prehnal. Ja, coby pocitacovej nadsenec - amater pravidelne procitam pc a herni vlakna a nekdy se nestacim divit. Obcas se taky na neco zeptam a ucim se z toho. A kdyz se stalo to, ze jsem neposkytl zadne relevantni informace k memu dotazu a radcove me na to upozornili, dodal jsem je a soupal nohama. Tazatel predvedl leda zbytecny teatralni vystup.