Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renderování videa

Zdravím. Koupil jsem si nový pc na hry a střih videa: Ryzen 5 1600, 8Gb ram, NVidia 1060 6Gb, W10 Pro. Při hrách vše ok. Teď jsem ale přešel k střihu videa v programu Corel Video Studio X7, který používám už léta. Nejprve s HD kamerou a teď nově točím na foťák ve full HD 50snímku. Překvapilo mě ale jak dlouho trvá renderování videa. Mám 30min klip a píše mi to přes 4hodiny. Je toto normální? Žádné velké efekty ve videu nepoužívám, pouze video, občas přechody mezi snímky a hudba v mp3.
Když si zobrazím vytížení CPU a RAM, tak jsem na nějakých 50 procentech. Proč tak málo?
Proto by mě zajímaly vaše zkušenosti se střihem videa a pokud by někdo používal přímo Corel, bylo by to nejlepší si vyměnit tipy a rady.

Takový poměr (zhruba 1:3 oproti reálnému času) jsem měl na starém počítači (dualcore něco přes 2GHz) s pinnacle. Pořídili jsme (nejen) proto nový (AMD Vishera 4GHz 8 core) a video není potřeba předem renderovat, protože to počítač obvykle zvládá v reálném čase se všemi efekty včetně obrazu v obraze. V reálném čase nezvládá akorát obrácení času, ale to jsem snad kromě nějakého hraní normálně nepoužil. Takže jsem renderování na pozadí vypnul jakožto zbytečné zdržování.
Vytížení procesoru při práci v programu není velké, většinou jedno nebo dvě jádra jedou chvílema na 100%, ostatní nedělaji nic. Při přehrávání (tj. de fakto renderování v reálném čase) potom jede celý procesor na 50%. Při exportu videa potom jede na 100% a export probíhá o něco rychleji, než je reálný čas.

Napadlo by mě, že disk nedodává data dost rychle, ale i ten nejpomalejší současný disk je o několik řádů rychlejší, než by mohlo být potřeba a nemělo by tak ani vadit, že renderování probíhá na tentýž disk na kterém jsou zdrojová videa.

Při práci také nemám problémy. Vše běží v nadhledu pěkně plynule a to můžu použít jakýkoliv efekt. Na nic nečekám a vše je hned vidět. Pak dám renderovat do výsledného souboru a půl hodiny se zpracovává 3,5 hodiny. Tak ona to zase není taková hrůza, ale čekal jsem, že s novým PC to bude lepší. Teď mě jen zajímá, jestli s tou rychlosti můžu něco udělat aniž bych snižoval kvalitu výsledného videa.