Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program TrustedInstaller přebral vlastnictví a nejde změnit

Zdravím, mám problém s odinstalováním/přejmenováním apod. souborů aplikací...atd.Zjistil jsem, že to dělá program TrustedInstaller, prakticky se udělal v mém ntb vlastníkem. Našel jsem návod jak se toho zbavit, tím, že dám právě v zabezpečení vlastníka jako sebe a ne trusted installer, jenže on mě ke změně vlastníka nepustí. Takže jsem v koncích, někdo kdo by prosím poradil co s tím?
Obnova v tomhle by byl velký problém
Díky :)

Musíš sa prereštartovať do Núdzového režimu pod ktorým pracuj pod užívateľom ako Správca!!! Najprv prevezmi súboru alebo zložke absolútne práva pod users, prípadne everyone, potom zmeň alebo pridaj ostaté práva SW.

Núdzový režim sa dá viacero spôsobmi, ideálne pre teba bude cestou Msconfig.exe, zaklikni fajku. Z Núdzového musíš spraviť retroaktívny úkon, zrušiť fajku, reštart.

Takže nakonec to pomohlo částečně, některé programy jdou už odinstalovat, tabulka na pravidla už není šedá. Je pouze u souborů které potřebuji povolení správce apod. Takže pořád to neřeší můj problém úplně, potřebuju odstranit program a jiný přejmenovat ke kterému je vyžádáno právo na odinstalaci a přejmenování.
Každopádně ani v nouzovém mě nepustí ke změně vlastníka

V prípade zmeny kľúčov "premission" v Registroch s prevzatím vlastníckych práv na users, musíš byť prihlásený do OS v Núdzovom režime, ako Správca, s plnými právami administrátora.

Do cmd.exe zadaj, okopči text: Net user administrator /active:yes

Ak chceš zmazať iba SW, použi napríklad Revouninstaller s kliknutím na zložku nezbedného, urputného SW.
-----------------------------------------
http://leteckaposta.cz/179099655
Tu máš k zložkám bez prístupových práv *.reg súbor, ktorý si myšou nacpi (merge) do Registrov. Myšou sa ti následne v kontextovom menu objaví štít s prevzatím práv k šedej zložke bez prístupu.
https://www.raymond.cc/blog/easily-take-ownership-and-grant-full-control-permission-with-winownership/

Nejaké nástroje určené k prevzatiu vlastníctva zložiek, vyber si podľa vkusu.

Normálně to ale změnit jde, máš to asi nabořené.
Můžeš to zkusit odbořit pomocí sfc a dism.
Nebo můžeš cokoliv (regedit, explorer, total commander...) spustit jako trusted installer, na netu existuje na to spoustaprogramů, dokonce mám sesmolený i svůj, a s programem spuštěným jako trusted installer by změna jít měla určitě.

https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

zagúgli, však príkazov Dism repair a sfc /scannow je plný net cestou ladičky PowerShell, ako Správca(!!!), len ti to prd pomôže.

Zrejme budeš nútený rozbaliť ISO do zložky, aby mal z čoho Dism čerpať:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/how-to-repair-the-source-for-dism-when/50f0d4de-b230-4585-a243-ab477422a043?auth=1