Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vymazať dva priečinky?

Mám WIN 10 v ntb a po prenášaní súborov z céčka na déčko, sa mi po otvorení položky Tento počítač, zobrazia dva priečinky D:/ a D:/. Ako sa ich zbaviť? Vymazať sa nedajú ani presunúť. Keď ich otvorím, oba obsahujú tie isté súbory, ktoré ležia na lokálnom disku D.

Postupoval som presne podľa odporúčaného návodu na odstránenie duplicity disku a ani po odstránení uvedeného riadku z WIN sa Déčka nedali odstrániť. Čo sa týka dvoch šipiek na okraji súboru a priečinku podľa uvedeného návodu sa šípky z priečinkov odstránili, ale zo starších súborov sa odstrániť nedali. Z novších zmizli.

Dej někam obrázek, jak to vlastně vypadá v Tento počítač, začínám být zmatený.

Refer the article below: Start your PC in safe mode in Windows 10
http://windows.microsoft.com/en-in/windows-10/start-your-pc-in-safe-mode
If the problem does not exist in safe mode, try to perform a clean boot and check.
Step 3: Clean Boot.
Clean Boot state helps in identifying if any third party applications or startup items are causing the issue.

Tohle jsi taky zkusil? Ve Vlastnosti se to hlásí jako Místní disk?

https://www.tenforums.com/tutorials/4675-add-remove-duplicate-drives-navigation-pane-windows-10-a.html

odstrániť zvyšné Déčka cez Linox

Tohle si tak nějak nedokážu představit.

V Biose sa nehrab.

Lebo tie dve zložky ozn. pod písmenami D:\ sú moutnuté, zrejme virtuálne úložiská určené pre dáta (s dátami), nejedná sa o žiaden logický oddiel fyzického disku, ako si sem zavesil obrázok: https://pc.poradna.net/files/81100-tento-poc-png

V Správe diskov máš logický oddiel D:\ iba jeden oddiel na pevnom disku.

Nevyrobil si zložky "D:\" nejakým SW z radov tretích výrobcov; UltraISO, PowerISO, sw napaľovačkou od tretích výrobcov apod.?
.......
Skus na urputne zarputilé zložky pustiť; Unlocker,
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/sifrovani/unlocker/

Nevidím ti pod paprče.

Vypni v Správe napájania W10 - fastboot, tj. rýchly štart.

Stiahni si rusáka, AV: Dr.Web Live cd - ISO postavený na jadre Linuxu.
https://free.drweb.com/aid_admin/?lng=en

Z ISO Dr.Web vyrob na usb fleške bútovačku týmto xindlom:
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Nabútuj po reštarte z USB mašinu.

Otvor si v Dr.web napríklad utilitku: Midnight Commander, kde pod win si rozklikaj disk, oddiel a konkrétne zložky D:\ určené na zmazanie. Kláves F8, červené okno - potvrdíš deltree.

Porád si môžeš skontrolovať týmto AV dáta na škodnú, rootkity, zavádzače, registre, archívy nech ti je k nejakému úžitku po nabútovaní mašiny.

Tie dve zložky majú nejaké Vlastnosti, ak na ne klikneš myšou.

Vraz text do Notepad.exe, ulož súbor s príponou *.cmd, alebo *bat. Len uprav presné cesty (path) k zložkám D:\ v príkaze RMDIR. Spusti skript myšou, ako Správca!
@echo off

For /f "skip=3 tokens=1" %%i in ('TASKLIST /FI "USERNAME eq %userdomain%\%username%" /FI "STATUS eq running"') do (
if not "%%i"=="svchost.exe" (
if not "%%i"=="explorer.exe" (
if not "%%i"=="cmd.exe" (
if not "%%i"=="conhost.exe" (

echo.
taskkill /f /im "%%i"
taskkill /f /im explorer.exe

del /f /s /q "D:\*.*"

RMDIR /s /q D:\

-----------------------------

http://leteckaposta.cz/474049387 - vyhraj sa

Potom sa odhlás alebo spusti explorer.exe. ctrl+alt+del

Disk ani dáta sa nečistia SW od tretích strán. Podobne, ako do W10, ale ani do Visty či W7/8x, nepatrí žiaden AV, ktorý sa inštaluje hlboko do systému, lebo vyslovene škodí. Windows má svoje dokonalé vlastné nástroje a príkazy na mazanie čohokoľvek pravda, okrem mazania systémových dát za behu OS.

Týmto live cd AV iba nabútuješ HW, je to podobný SW postavený na jadre Linuxu, ako by si napr. nabútoval PC z Ubuntu (linux) Live z ISO. Nemáš čo pokaziť ani ak si totálna lama, jedine, ak si schválne a úmyselne zmažeš vyznačené zložky so systémovými dátami.

Skus nejaké distro na jadre linuxu z radov Ubuntu Live CD, po nabútovaní z flešky PC sa v exploreri Ubuntu zorientuješ, aby si vymazal nechcené zložky D:\

Dr.Web live sa neinštaluje na disk, nezanecháva stopy po činnosti ak ním skontroluješ uspané dáta na škodnú. Všetko čo chceš zmazať musíš odsúhlasiť "ex privata industria" - vlastnou vôľou. Aj tak sa ťa ako u blbých v červenom okne duplicitne opýta a upozorní na mazanie, ktoré musíš extra odobriť. To nie je nejaký pofidérny čistič OS Windows.

Podobný SW z radov AV je aj Eset SysRescue Live, tiež ISO. Lenže rusák Dr.Web live tvorí jedničku na trhu medzi live antivirákmi.

Ty sa ešte furt trápiš? Nemoutnul ti tieto zložky (2x D:\) nejaký SW, ktorý ti straší ako bonus v podobe bloatware v systéme? Lebo vidím, že vehementne čistíš desinu SW tretích strán a ktoho vie, čo si ešte do OS nechcene nacpal.

Už si to mohol mať pod nejakým live distrom Linuxu z ISO, nabútovaním mašiny zmazané, ak sa nenachádzajú položky D:\ zašité v Registroch. Prelustruj Registre, spusti regedit.exe (hľadaj, find, položky ozn. ako; D:\)

Na tvojom mieste: Diskpart - Clean, format NTFS po čom nasleduje s ISO W10 čistá inštalácia na systémový oddiel.

Po záplatovaní desiny a nainštalovaní si obslužného SW do OS, si sprav okamžite Image (bitovú) zálohu pri uspatom OS (nie live), niekam bokom. Obnova z bitovej zálohy systémového oddielu tieto SW hovadiny, zložky, vírusy, sekania, padanie wifi siete, ovládače, usw., vyrieši v priebehu max. desiatich minút. Ešte nikto nište lepšie na svete nevymyslel. Od prvého backuppera zn.: Ghost z dielne Norton Symantec sa s opravami, ladením, čistením, blbnutím so škodlivými AV, neseriem. Cestou backuppera, EaseUS backup Todo, mám pri najmenšom podozrení na nejaký neduh retroaktívne na monitore systém, ako víno, presne, ako bol v čase zálohy. Doba obnovy aktívneho a primárneho oddielu: Cca osem minút pri mojom rýchlom HW v prípade 25GiB.

Celý deň mazať nezničiteľné zložky ozn. pod D:\, Main Gáát. To chce silné nervy.